Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2019 » Vasario » 11

Mokslo patvirtintos gydomos propolio savybes

Mes gyvename laikais, kai galime rinktis sveikus, ekologiškus produktus ir sveikatą tausojantį gyvenimo būdą. Propolis – vienas geriausiai žinomų natūralių produktų, kurį iš gamtos žmonėms suneša bitės. Kitaip propolis dar vadinamas bičių pikiu.

Propolį derinant su vitaminu C, organizmas kur kas lengviau atlaiko peršalimo ir kitas žiemos sezono ligas, tačiau ši medžiaga pasižymi kur kas platesniu poveikiu, negu peršalimų prevencija arba gydymas.

propolis, vėžys, virusai, produktai, ligos, bakterijos, sveikata

Propolis – malonaus ir stipraus kvapo bei aštraus, net deginančio skonio biologiškai aktyvus produktas. Priklausomai nuo to, iš kokių augalų jis surinktas, bičių pikis varijuoja nuo geltonos iki tamsiai rudos ar net žalios spalvos.

Ši medžiaga nuo seno žinoma ir vertinama dėl įvairių gydomųjų savybių, tačiau pastaraisiais dešimtmečiais šis jos poveikis patvirtintas dar ir moksliniais tyrimais. Beje, mokslo žmonės savo darbuose atkreipia dėmesį, kad bičių pikio preparatuose esančios biologiškai aktyvios medžiagos yra artimesnės žmogaus organizmui už sintetinius vaistus, todėl lengviau pasisavinamos.

Mokslininkai propolį tiria nuo Senovės Egipto iki pat šių dienų, ir yra nustatę, kad pikį bitės surenka iš beveik 70-ies augalų rūšių. Dažniausiai tai – beržai, gluosniai, kaštonai, alksniai, pušys ir tuopos. Skirtinguose regionuose (Europoje, Azijoje, Pietų ar Šiaurės Amerikoje ir pan.) surinkto propolio sudėtis skiriasi, tačiau jo farmakologinis veikimas visur panašus.

Europoje vyrauja vadinamasis „tuopų“ propolis, kurio sudėtyje daugiausia flavonoidų, fenolinių rūgščių ir jų esterių, o štai Brazilijoje, pavyzdžiui, paplitęs „rozmarino“ tipo propolis, kurio sudėtyje vyrauja p-kumaro ir diterpeninės rūgštys.

Propolyje be mineralų cinko, vario, mangano, nikelio, kalio, kalcio, seleno bei A, C, E, B1, B2, B3 ir B6 vitaminų yra vaško, dervų, eterinių aliejų, žiedadulkių. Vertingiausia propolio sudedamoji dalis yra dervos, kuriose gausu fenolinių rūgščių ir flavonoidų.

Šeimos gydytoja Neringa Martinonienė su skaitytojais dalinasi sukauptomis žiniomis apie mokslo patvirtintas gydomąsias propolio savybes.

propolis, vėžys, virusai, produktai, ligos, bakterijos, sveikata

Propolis naikina bakterijas.

Propolyje esantis didelis kiekis flavonoidų veikia įvairias bakterijas ir stabdo jų vystymąsi, tačiau kartu nesunaikina naudingos organizmo mikrofloros. Propolį antibakteriškai galima vartoti vieną arba kartu su kitomis priemonėmis ir net antibiotikais. Pasak gydytojos, mokslininkai propolio poveikį yra net palyginę su kalcio hidroksidu (gesintų kalkių) kaip itin stipriai antimikrobiškai veikiančią medžiagą.

Propolis saugo nuo virusų.

Gydytoja atkreipia dėmesį, kad tai ypač aktualu dabar – gripo sezono metu, kai drėgnas ir sąlyginai nešaltas oras sukuria itin palankias sąlygas virusams išlikti ir plisti. Propolyje esantys flavonoidai slopina viruso baltymą ir taip jį “deaktyvuoja”. Moksliniai tyrimai rodo, kad propolis veikia A ir B tipo gripo, herpes virusus bei rotavirusus.

Propolio produktai stiprina imunitetą.

Visuose propolio gydomąsias savybes tyrinėjančiuose mokslo darbuose minimas imunitetą stiprinantis šios medžiagos poveikis. Pasirodo, bičių pikis padidina imuninių ląstelių aktyvumą, gerina ir stimuliuoja ląstelių energijos apykaitą, skatina sveikatos gerinimo procesus, o jame esantys mineralai didina organizmo leukocitų aktyvumą ir atsparumą infekcinėms ligoms. Vienas tyrimas yra parodęs, kad kelias savaites vartojant propolį, stipriai išaugo imuniglobulino G (svarbaus organizmo antikūnio) kiekiai.

Propolis yra ir antioksidantas.

Dėl šios propolio savybės „atsakingi“ yra galingieji flavonoidai, o taip pat – laisvosios fenolinės rūgštys, kurios suriša laisvuosius radikalus. Šios medžiagos slopina laisvųjų radikalų sukeliamas reakcijas, mažindamos ląstelių oksidaciją, vadinasi, lėtindamos senėjimą, taip pat padėdamos kaupti kolageną ir elastiną. Dar veiksmingesnis propolio duetas – su vitaminu C, kadangi nustatyta, jog propolis didina askordo rūgšties (vitamino C) aktyvumą.

Propolis malšina skausmą.

Propolyje mokslininkai, kaip pasakoja gydytoja N. Martinonienė, yra atradę ir nemažai eterinių aliejų, kurie medžiagą praturtina nuskausminančiomis savybėmis, todėl gydytojai bičių pikio tabletes su vitaminu C rekomenduoja vartoti tuomet, kai skauda gerklę, kadangi šios medžiagos dezinfekuoja, drėkina, nuskausmina burnos gleivinę ir gydo jos pažeidimus. Kai kurie Europos mokslininkai siūlo vartoti bičių pikio produktus ir stomatologijoje ar atliekant elementarią burnos higieną.

propolis, vėžys, virusai, produktai, ligos, bakterijos, sveikata

Propolis apsaugo nuo grybelio, jį naikina.

Propolyje gaus up-kumaro rūgšties, aromatinių ir karboksirūgščių, kurios pasižymi stipriu antigrybeliniu poveikiu ir yra naudojamos grybelinėms odos ir makšties ligoms gydyti.

Bičių pikio produktai gerina nuotaiką, saugo nuo depresijos.

Teisingai perskaitėte – ši visame pasaulyje randama medžiaga pasižymi dar ir antidepresiniu poveikiu. Visai neseniai, 2016 metais atliktas tyrimas parodė, jog reguliariai vartojant tam tikras propolio dozes, pasiekiamas fluoksetino, pasaulyje geriau žinomo Prosacvardu, efektas. Kitame tyrime buvo nagrinėtas smegenų dalies – hipokampo – atsakas į propolį. Hipokampas smegenyse atsakingas už mokymąsi, atmintį, emocijų valdymą ir reakciją į stresą. Tyrimas parodė, kad propolis gerina hipokampo gliukokortikoidų receptorius, t. y. veiklą, kuri depresija sergančių žmonių smegenyse būna nepakankamai aktyvi.

Propolis padeda sergantiems onkologinėmis ligomis.

Propolis pasižymi ir priešvėžinėmis savybėmis. Esama mokslinių duomenų, jog propolis įsiskverbia į vėžines ląsteles ir priverčia jas... susinaikinti. Tiriant šias propolio savybes taip pat pastebėta, kad ši medžiaga nepasižymėjo toksiškumu vartojant padidintas jos dozes, vadinasi, gali tapti saugia alternatyva.

Propolis padeda greičiau pasveikti.

Jei vis tik susirgote, verta žinoti, kad propolis lengvina ligos simptomus ir padeda greičiau pasveikti. Tame, kaip anksčiau minėta, aktyviai dalyvauja vienas svarbiausių imuninės sistemos „karių“ imunoglobulinas G, kurio kiekius didina ilgesnis propolio vartojimas.

Gydytoja N. Martinonienė primena, kad propolis labai tinka sezoninių ligų profilaktikai, simptomų lengvinimui ar organizmo jėgų atstatymui. Tačiau, anot jos, rimtai susirgus, esant aukštai temperatūrai, dideliam silpnumui ar pastebėjus netipiškus simptomus, yra būtina kreiptis į gydytoją ir neužsiimti savigyda. Tik gydytojas turėtų nuspręsti, kaip gydyti konkretų negalavimą ar ligą.

Šaltinis: rinkosaikste.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.09.2018 laikas 10:01 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai nusilpus regėjimui

Nusilpus regėjimui liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nusilpus regėjimui, receptai nusilpus regėjimui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis...

Skaityti daugiau

04.12.2017 laikas 14:53 Receptai – Patiekalai Nuoviras skrandžio darbui palengvinti (šunobelės, pipirmėčiai)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Virškinimas. Ingredientai: šunobelės šaknų, pipirmėčių lapų, dilgėlių lapų, ajero šaknų, valerijono šaknų.

Skaityti daugiau

09.09.2019 laikas 17:35 Receptai – Patiekalai Smėliniai sausainiai su riešutais
Pagaminti skanius sausainius iš smėlinės tešlos gana paprasta. Patiekalo paruošimui reikia nedidelio kiekio ingredientų ir laiko. Tokie sausainiai taps puikia bet kokio stalo puošmena, o svarbiausia – kiekvienas, kuris jų paragaus...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
28.03.2024 laikas 22:20 Finansinis horoskopas visiems Zodiako ženklams 2024 m. kovo 29 d.
Siūlome jums trumpą horoskopą 2024 m. kovo 29 d., penktadieniui, kuris padės kiekvienam Zodiako ženklo atstovui šią dieną būti budriam ir atsargiam.

Skaityti daugiau

28.03.2024 laikas 20:55 Sąnariams padės citrina ir jodas
Įvairių ligų gydymui aš dažnai naudoju liaudiškus receptus. Jums pateikiu tuos, kurie padėjo man pačiai.

Skaityti daugiau

28.03.2024 laikas 20:09 Kokie vaistiniai augalai palengvina gripo pasekmes?

Šaltyje atsirandantis, o šilumoje pranykstantis kosulys gali pažymėti refleksinę organizmo reakciją į šaltį, aštrius kvapus, dūmus, dulkes. Staiga kosėti žmogus dažnai pradeda, kai suserga virusine infekcija. Tokiu atveju būtina nustatyti kosulį s...

Skaityti daugiau