Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Mokslo Afiša » 2018 » Kovo » 5

Neišsipildžiusios pranašystės

1894-ais metais Karališkosios bendrijos prezidentas lordas Kelvinas išpranašavo, kad radijas neturi ateities. Pirmoji radijo stotis buvo pastatyta po penkių metu. Mokslininkui taip pat priklauso žodžiai: „Rentgenas – tai didelė apgavystė“.

mokslas, pranašystės, paranormal.lt

VI amžiuje prieš mūsų erą graikų matematikas Pitagoras pareiškė, kad Žemė yra apvali. Su šiuo teiginiu sutiko labai nedaug žmonių. Graikų astronomas Aristarchas III amžiuje prieš mūsų erą pasakė, kad Žemė skrieja aplink Saulę, tačiau šiai idėjai nebuvo pritarta. II amžiuje prieš mūsų erą graikų astronomas Erastofenas tiksliai išmatavo Žemės rutulio ilgį – apie 40 tūkstančių kilometrų, tačiau mokslininku niekas nepatikėjo. II mūsų eros amžiuje graikų astronomas Ptolemėjus pareiškė, kad Žemė yra Visatos centru. Dauguma žmonių šiuo teiginiu patikėjo ir juo tikėjo dar 1400 metų.

XX amžiaus pradžioje buvo sukurta rinka 4-iems milijonams automobilių, nes buvo manoma, kad pasaulyje nėra daugiau vairuotojų. Po Antrojo pasaulinio karo pabaigos „Volkswagen“ reikalais ėmė rūpintis Henris Fordas. Būtent jis įsakė nutraukti garsiojo „vabalo“ gamybą, laikydamas šį automobilį netikusiu projektu. Dabartiniais laikais kiekvienais metais pagaminama apie 70 milijonų šių automobilių. „Vabalas“ tapo vienu iš didžiausią paklausą turinčiu visų laikų automobiliu.

Pirmuosius 15 metų po išradimo telefonas nebuvo vertinamas, nes žmonės nesuprato, kaip juo naudotis. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos parlamente buvo pareikšta, kad nėra būtinybės naudotis telefonu, nes yra pakankamai pasiuntinių. Vakarų šalyse buvo manoma, kad niekada nebus įmanoma gyventi be telegrafo. Netgi Markas Tvenas ilgai nesutiko su Aleksandro Gremo Belo siūlymu investuoti 5 tūkstančius dolerių į naują išradimą. Rašytojas paprasčiausiai nematė telefono ateities.

Airių mokslininkas daktaras Dionisas Lardneris (1793 – 1859) nemanė, kad traukiniai gali greitai važiuoti. Jis rašė: „Kelionės geležinkeliu dideliu greičiu neįmanomos, nes keleiviai gali mirti uždusę“. Mūsų laikais kai kurie traukiniai išvysto net 500 km/h greitį.

Dar 1927-ais metais kompanijoje „Warner Brothers Entertainment“ buvo manoma, kad žiūrovams nebus įdomu, ką kalbą aktoriai, todėl ateitis priklauso nebyliajam kinui. O 1936-ais metais garsus radijo laidų vedėjas Reksas Lambertas pareiškė, kad televizija neturi ateities.

1943-iais metais IBM kompanijos vadovas Tomas Votsonas pasakė, kad visa pasaulio ekonomika tilps viename kompiuteryje. Daug metų iki to, kai IBM 1981-ais metais pagamino pirmąjį asmeninį kompiuterį, „Xerox“ kompanija jau sėkmingai jį buvo suprojektavusi ir netgi naudojo vidiniams tikslams, tačiau kompanijos vadovybė nematė perspektyvos ir nusprendė susikoncentruoti ties kopijavimo aparatų gamyba.

Kompanijos „Digital Equipment Corporation“ įkūrėjas Kenas Olsonas 1977-ais metais pasakė, kad nėra prasmės kiekvienuose namuose turėti po kompiuterį.

Po to, kai 1947-ais metais buvo išrastas tranzistorius, kelios amerikiečių elektronikos kompanijos atmetė portatyvinio radijo imtuvo idėją. Tikriausiai buvo manoma, kad niekas nenorės nešiotis su savimi radijo imtuvų. Kai Belas pradėjo tranzistorių gamybą, turėjo tik vieną pirkėją – nedidelę japonų gamyklą Sony. Būtent ši kompanija 1954-ais metais pagamino pirmąjį tranzistorinį radijo imtuvą.

1894-ais metais Albertas Abrahamas Maikelsonas, kuris kartu su Eduardu Morliu eksperimentais įrodė, kad šviesos greitis yra pastovus, pasakė: „mokslo ateitis bus tokia, kad bus pridedama po keletą dešimtainių skaitmenų prie jau gautų rezultatų“.

1954-ais metais muzikinės leidyklos menedžeris išvarė Elvį Preslį, pasakydamas: „Tau geriau dirbti sunkvežimio vairuotoju“. 1962-ais metais kompanija „Decca Records“ atsisakė pasirašyti sutartį su „The Beatles“ grupe, kurią palaikė neperspektyvia.

1966-ais metais žurnale „Time Magazine“ buvo pranašaujama, kad 2000-iais metais JAV bus gaminama tiek daug automobilių, kad visi gyventojai taps turtuoliais. Tais pačiais metais Koko Sanel apie pasirodžiusius mini sijonus pasakė: „Tai, ko gero, prastas pokštas, kuris baigsis su žiemos atėjimu“.

1899-ais metais specialusis įgaliotinis Čarlzas Duelas įtikino JAV prezidentą Viljamą Makinlį, kad „viskas, kas gali būti išrasta, jau išrasta anksčiau“.

Kinų patarlė sako: „Pranašystės – labai sunkus užsiėmimas, ypač jeigu kalbama apie ateitį“.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
16.10.2021 laikas 22:04 Sveikas 16-metis berniukas Kalifornijoje mirė gavęs antrąją "Pfizer" vakcinos nuo koronaviruso dozę
Visiškai sveikas 16 metų berniukas Kalifornijoje mirė nepraėjus nė mėnesiui po to, kai jam buvo suleista antroji Pfizer-BioNTech kompanijos Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinos dozė. Paauglys antrąją "Pfizer-BioNTech" vakcinos dozę gavo balandžio 3 d., o mirė balandžio 27 d....

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 20:34 Kaip nustatyti žmogaus charakterį pagal valgį?
Mums taip tik atrodo, kad mes viską žinome apie save. Kiekvienas žmogus - tai atskiras pasaulis, kurį reikia pažinti visą gyvenimą. Apie kažkokius charakterio bruožus mums papasakos artimieji ir draugai, kažką savyje mes pastebime patys, kažką nustatyti padeda įvairūs psichologiniai testai....

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 19:26 Su šeivamedžiu draugausi - ligų nežinosi!
Ne daug kas žino, kad, reguliariai vartojant juodauogius šeivamedžius, galima išgydyti mastopatiją, dusulį, krūtinės karkalus, kosulį, galvos skausmus, atkurti regėjimo ryškumą ir atmintį, išvalyti organizmą ir kraują, atsikratyti vidurių užkietėjimo, sulėtinti senėjimo procesus, įveikti pavasarinę ...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 18:33 Trečiojo Reicho skraidančios lėkštės

Iš įvairių informacijos šaltinių - liudininkų pasakojimų, istorinės ir mokslo populiarinimo literatūros, Trečiojo Reicho archyvinių dokumentų - galima sužinoti, kad prieš Antrojo pasaulinio karo pradžią ir per jį vokiečių mokslininkai ir inžinieriai sukonstravo, pagamino ir išbandė disko formos s...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 17:06 1993 metų filmas "Visa griaunantis" nurodė ateitį
Keista, bet dabar šis filmas, kažkaip įgauna naują prasmę apie ateitį, ir kur dabar valdžia keliauja ir kam tai naudinga. Štai keletas pastebėjimų iš daugelio. Jei pastebėsi, labai didelė policijos kontrolė. O, kaip vykdoma kontrolė?...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 16:27 Receptai | Patiekalai Kepta žuvis: Raudės ir kuojos keptos kepimo popieriuje (orkaitėje)
Kai tik mano virtuvėje atsiduria raudžių ar kuojų, iškart bėgu kepti žuvies pagal šį receptą. Jis mūsų šeimoje labai seniai pamiltas ir mes jo niekada nekeitinėjame. Didžiausią darbą už mane atlieka orkaitė, ingredientai visai paprasti ir man tai labai patinka. Mėginam!...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 16:27 Receptai | Patiekalai Perlinis kus kus arba kuskuso kruopų salotos su avinžirniais

Kadangi pasitaruoju metu sulaukiu prašymų pasidalinti ne tik įvairiais saldžiais ar rimtais patiekalais, bet ir kuo sveikesniu nuo šiol kartas nuo karto tą ir bandysiu padaryto. Aš savo virtuvėje tikrai labai mėgstu eksperimentuoti, išmėginti ne tik naujus kepinius, bet ir kitų patiekalų receptus...

Skaityti daugiau

14.10.2021 laikas 10:49 Receptai | Patiekalai Šaltalankių arbata su imbieru - nauda ir kaip paruošti?
Pirmiausia reikėtų žinoti, kad šaltalankio uogos yra itin naudingos ir savyje turi daugy gydomųjų savybių. Juose galite rasti įvairių vitaminų, mikroelementų bei organinių rūgščių.

Skaityti daugiau