Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Liepos » 18

Vasaros pradžios ligos ir jų gydymas

SKERSVĖJAI IR BALSO STYGOS

Nepaisant šiltų vasaros pradžios dienų, reikia vengti skersvėjų ir neperšaldyti gerklės bei balso stygų. Jei užkimote, smulkiai supjaustytą svogūno galvutę užberkite 2 arbatiniais šaukšteliais cukraus, užpilkite 150 ml vandens, virkite iki vienalytės masės. Šią košelę po 1 arbatinį šaukštelį suvalgykite per dieną.

• Dažniau valgykite morkų. Jei rūkote, bent kurį laiką atsisakykite šio žalingojo įpročio.

• Ruoškite pomidorų, baklažanų ir bulvių patiekalus.

• Gerkite šiltų gėrimų su medumi ir citrina.

• Atsisakykite iškrovos dienų, riebaus ir rūkyto maisto.

NUGAROS IR KAKLO SKAUSMAI

Vasaros pradžioje vyrauja permainingi orai, todėl gali pablogėti sergančiųjų bronchine astma sveikata. Šiems ligoniams su savimi visada reikia turėti būtinų vaistų. Dirbantys sėdimą darbą gali pajusti padidėjusį nuovargį, skųstis nugaros ir kaklo skausmais. Norėdami sumažinti krūvius stuburui, ryte ir vakare darykite specialią mankštą: į rankas paimkite susuktą rankšluostį ir jį horizontaliai ištempkite virš galvos.

Lėtai pasilenkite į dešinę. Grįžkite į pradinę padėtį ir pasilenkite į kairę. Kiekvieną pratimą pakartokite po kelis kartus.

• Dažniau valgykite paukštienos patiekalų, kurį laiką atsisakykite aitriųjų pipirų ir garstyčių.

• Valgiaraštyje turėtų būti produktų, kuriuose gausu geležies: grikių, obuolių, džiovintų vaisių.

• Vartokite šviežių žalumynų: ne tik įprastų petražolių ir krapų, bet ir jaunų dilgėlių ūglių, šviežių kiaulpienių lapų. Dilgėlėmis galima skaninti sriubas, o 30 minučių vandenyje išmirkytais kiaulpienių lapais - salotas.

• Vietoje kavos gerkite paprastųjų trūkažolių (cikorijų) gėrimo.

SKRANDŽIO SUTRIKIMAI

Sakoma, jog keičiantis metų laikams skrandis tampa ypač jautrus net ir sveikiems žmonėms. Dar labiau skrandžio darbą gali sutrikdyti ir sukelti rėmenį netinkama mityba ir stresas. Norėdami nuslopinti nemalonius pojūčius, pabandykite paruošti šią gydomąją priemonę.

Į stiklinę vandens supilkite 1 valgomąjį šaukštą citrinos sulčių ir per dieną išgerkite mažais gurkšneliais po 1/2 stiklinės 3 kartus per dieną.

• Kurį laiką atsisakykite riebaus ir rūkyto maisto, aštrių ir saldžių patiekalų. Patiekalus ruoškite garuose ar virkite. Dažniau valgykite trintų sriubų garuose troškintų maltos mėsos kotletų. Vietoje šviežios duonos valgykite apdžiūvusios. Kurį laiką atsisakykite šviežių daržovių salotų. Pusryčiaudami būtinai suvalgykite liesame piene išvirtos avižinių dribsnių košės. Vietoje juodosios arbatos gerkite žaliosios, kurį laiką atsisakykite gazuoto vandens.

APIE FIZINIUS KRŪVIUS

Vasaros pradžioje daržininkų, sodininkų ir gėlininkų laukia nemažai darbų, tačiau sergantiems hipertenzija, širdies ir kraujotakos sistemos ligomis, radikulitu ar osteochondroze patariama vengti didesnių fizinių krūvių, nes jie gali pastebimai pabloginti savijautą.

• Norėdami apsisaugoti nuo hipertenzinės krizės, nakčiai pastatykite valomąją klizmą ir gerkite po 2 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną burokėlių ir spanguolių sulčių mišinio.

• Radikulito profilaktikai liaudies medicinos žinovai apie juosmenį pataria 3 kartus apvynioti 2-3 mm storio varinę vielą ir ją nuimti tik nakčiai.

• Valgykite keptų su lupenomis bulvių ir gerkite spanguolių sulčių (2 stiklinių trintų spanguolių uogų užpilkite 1 stikline vandens ir 1/2 stiklinės skysto medaus, užvirkite, nukoškite, gerkite vietoje arbatos. Dažniau valgykite žuvies ir jūros gėrybių patiekalų. Vietoje sviesto, ruošdami patiekalus, vartokite aliejų. Geriausias garnyras - rusvieji ryžiai. Arbatžolių arbatą skaninkite gudobelių uogomis. Gerkite džiovintų abrikosų kompoto.

KOLITO PAŪMĖJIMAS

Vasaros pradžioje sergantys lėtiniu kolitu gali pasijusti prasčiau. Siekdami pagerinti savijautą, paruoškite lengvą ir tirštą sriubą iš kelių bulvių ir 2-3 susmulkintų česnako skiltelių. Iš pradžių suvalgykite kelis šaukštus tirštos sriubos, o po kelių valandų šios sriubos galite suvalgyti ir daugiau. Naudinga valgyti įvairių ryžių patiekalų, kurį laiką atsisakykite žirnių ir šviežių daržovių salotų. Norėdami papildyti vitaminų atsargas organizme, valgykite varškės su žalumynais (susmulkintą žalumą sumaišykite su varške ir grietine). Iš vaisių geriausiai valgyti bananų ir kriaušių. Vietoje pieno vartokite rūgščių pieno produktų, vietoje juodos arbatos gerkite žaliosios. Nakčiai būtinai suvalgykite jogurto.

PADIDĖJĘS NERVINGUMAS IR TRAUMŲ PAVOJUS

Kai kurie žmonės, keičiantis metų laikams, tampa nervingesni, todėl padidėja traumų pavojus. Normalizuoti sutrikusios centrinės nervų sistemos darbą padeda aromaterapija: rankų riešus (tai vietas, kuriose apčiuopiate pulsą) sutepkite pelargonijų ar levandų aliejumi. Popierines servetėles, suvilgytas mėtų ar levandų aliejumi, pridėkite tose vietose, kuriose dažniausiai skaitote ar žiūrite televizorių.

• Naudingas vegetariškas maistas, bet kurių rūšių daržovės, ryžiai, makaronai, pupelės, žalieji žirneliai. Dažniau valgykite riešutų, vartokite įvairų aliejų. Ruoškite ridikėlių, svogūnų, salotų lapų salotas. Vietoj kavos gerkite cikorijų gėrimo, o vietoje juodos arbatos - raudonos karkade arbatos.

Paruoškite centrinę nervų sistemą raminančios arbatos: sumaišykite po 1 valgomąjį šaukštą mėtų lapų, paprastosios sukatžolės, apynių spurgų ir vaistinių valerijonų šaknų, užpilkite verdančiu vandeniu, leiskite nusistovėti ir gerkite nakčiai.

VAISTINĖLĖ GAMTOJE

Vykdami į gamtą su savimi pasiimkite ir vaistinėlę, kurioje būtų reikalingiausios priemonės ir vaistai visiems gyvenimo atvejams.

1. Antihistamininiai preparatai

Pirmiausiai vaistinėlėje turi būti antihistamininių preparatų, kurie malšina alergines reakcijas, nes gamtoje gausu alergenų. Tai - žydintys augalai, laužo dūmai, vabzdžių įgėlimai ir t.t.

2. Galvos ir dantų skausmai

Neretai gamtoje gali pradėti kamuoti stiprūs galvos ar dantų skausmai, todėl vaistinėlėje turi būti ir juos malšinančių bei spazmus atpalaiduojančių vaistų.

3. Aukštą kūno temperatūrą mažinantys vaistai

Gamtoje aukštą kūno temperatūrą mažinantys vaistai būtini. ypač. jei kartu atostogauja vaikai. Tai gali būti tabletės, sirupai ar žvakės (jas patogu naudoti krūtimi maitinantiems kūdikiams). Tokius vaistus reikia vartoti, jei kūno temperatūra yra aukštesnė nei 38°C.

Jei nesate pasiėmę aukštą kūno temperatūrą mažinančių vaistų, tai, norėdami išprakaituoti, kūną šluostykite šalto vandens kompresu ir išgerkite aviečių ar liepžiedžių arbatos.

Kruopščiai plaukite rankas

Po darbų sodyboje būtinai kruopščiai plaukite rankas. Higienos trūkumas ir karštis gali tapti ypač nemalonaus viduriavimo priežastimi, todėl vaistinėlėje turi būti ir viduriavimą stabdančių priemonių: absorbentų (pavyzdžiui, juodosios anglies), normalizuojančių virškinamojo trakto darbą, žalinguosius mikrobus naikinančių vaistų ir t.t.

Vaistai sergantiems širdies ir kraujotakos sistemos ligomis

Sodyboje reikia turėti ir vaistų, reikalingų širdies ir kraujotakos sistemos ligoms gydyti: validolio, nitroglicerino bei mažinančių aukštą kraujospūdį. Net ir sveikiems žmonėms per vasaros karščius gali pablogėti širdies veikla ir padidėti kraujospūdis. todėl vaistų būtina turėti.

Jei peršalsite

Net ir karštomis vasaros dienomis gamtoje įmanoma peršalti, todėl reikia turėti kosulį ir gerklės skausmus malšinančių vaistų: ledinukų, purškalų. Šias priemones gali pakeisti ankstyvieji šalpusniai (malšinantys kosulį) ir šalavijų bei vaistinių ramunėlių antpilai, kuriais patariama skalauti bumą ir gerklę.

Nudegimus gydančios priemonės

Į sodybą būtina nusivežti ir odos nudegimus padedančių gydyti priemonių, pavyzdžiui, šaltalankių aliejaus. Patogu odos nudegimus gydyti įvairiais purškalais, kurie taip pat netraumuoja nudegintos odos kaip vaistai.

Būtini antiseptikai

Namų vaistinėlėje būtina turėti antiseptikų, pavyzdžiui, briliantinės žalumos ir jodo. Vietoje briliantinės žalumos galima panaudoti specialias žalinguosius mikrobus naikinančias spiritines servetėles.

Reikalinga tvarsliava

Sodyboje reikia turėti įvairios tvarsliavos: raiščių, vatos, pleistro ir žirklių.

Priemonės nuo vabzdžių

Gamtoje reikia turėti priemonių, apsaugančių nuo uodų.

Vaistažolių preparatai

Namų vaistinėlėje reikia turėti ir įvairių vaistinių augalų preparatų: vaistinių medetkų ir paprastųjų jonažolių antpilų. Gydydami uždegimi-
nes ligas, jais galėsite skalauti gerklę: vaistinių ramunėlių ir mėtų antpilai pagerina sutrikusį žarnyno darbą, o širdį stiprina ir centrinę nervų sistemą nuramina paprastųjų sukatžolių ir vaistinių valerijonų antpilai.

Vaistiniai augalai namų vaistinėlėje

Sodybose ar gamtoje nesunkiu susižeisti. Jei sužeidimas nėra didelis, žaizdą sutepkite dezinfekuojančiąja priemone. Vėliau, kad į žaizdą nepatektų infekcija, ją užklijuokite baktericidiniu pleistru. Kol žaizdelė neužsitrauks, nedirbkite žemės darbų. Jei žemės darbų neįmanoma išvengti, būtinai mūvėkite pirštines.

• Odos žaizdelėms užgyti padeda ir įvairūs vaistiniai augalai. Ant praplautos žaizdelės galite uždėti šviežių susmulkintų vaistinių augalų arba žaizdą apšlakstyti vaistinių augalų sultimis, aprišti tvarščiu. Prieš panaudojimą vaistinius augalus perplaukite vandeniu.

• Jei įsidūrėte kokiu nors aštriu daiktu, žaizdą reguliariai pabarstykite ąžuolo lapų milteliais.

• Geriausiai žinomas ir kraujavimą stabdantis augalas yra plačialapis gyslotis, tačiau kraujavimą veiksmingai stabdo ir kiti vaistiniai augalai, pavyzdžiui, trikertės žvaginės. Žaizdą patariama patrinti trikertės žvaginės sultimis arba ant žaizdos dėti sutrintus augalo lapus.

• Jei odos žaizdos ilgai negyja, jas praplaukite paprastųjų kraujažolių sultimis.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.06.2019 laikas 20:58 Receptai Dabar kepu šį mėsos pyragą kiekvieną sekmadienį!

Mėsos pyrago receptas. Pats skaniausias m4so pyragas. Labai greitas paruošimas, kai neturime laiko.

Skaityti daugiau

25.08.2019 laikas 12:01 Receptai Karališkas tortas. Be miltų!

Paprastas skaniausio, Karališko torto receptas. Be gramo miltų! Kartą paragavę “Karališko torto” kito deserto nebenorėsite!

Skaityti daugiau

20.09.2019 laikas 06:17 Receptai Kepti varškėtukai su razinomis
Išmirkinkite razinas, nupilkite ir apsausinkite. Dubenėlyje šakute gerai išmaišykite varškę, miltus, cukrų, druską, razinas ir kiaušinius. Pabarstykite stalą miltais, ant jų išdėliokite po šaukštą varškinės masės. Kiekvieną masė...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau