Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2021 » Rugpjūčio » 2

Daugiausiai gyventojų turintis Afrikos miestas kenčia nuo potvynių ir kylančio jūros lygio

Ekspertai įspėja, kad netrukus ji gali tapti negyvenama Automobiliai ir namai gali būti apsemti vandens, keleiviai - brautis per iki kelių į vandenį panirusius autobusus, o namų savininkai skaičiuoja, kiek kainuos sunaikintas turtas. Sveiki atvykę į Lagosą lietaus sezono metu.

Daugiausiai gyventojų turinčios Afrikos šalies Nigerijos gyventojai yra pripratę prie kasmet kovo-lapkričio mėnesiais pakrantės miestą užklumpančių potvynių. Tačiau liepos viduryje pagrindiniame salos verslo rajone Lagose kilo vienas didžiausių potvynių per daugelį metų.

"Tai buvo labai blogai ir neįprasta", - sakė 32 metų Eseleboras Oseluonamhenas.

" Išvykau iš savo namų... Nežinojau, kad taip smarkiai lijo... Dėl potvynio mano maršrute buvo intensyvus eismas. Kuo toliau važiavome, tuo labiau kilo vandens lygis. Vanduo vis kilo, kol apsėmė mano automobilio bamperį... tada vanduo išsiliejo į automobilio vidų", - prisimena Oseluonamhenas, Lagoso žemyninėje dalyje valdantis žiniasklaidos įmonę.

Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtose nuotraukose ir vaizdo įrašuose matyti dešimtys po smarkaus lietaus užlietų automobilių. Potvyniai paralyžiuoja ekonominę veiklą, o žala kasmet siekia apie 4 mlrd. dolerių.

Remiantis mokslininkų prognozėmis, Lagosas, žemai esantis miestas Nigerijos Atlanto vandenyno pakrantėje, kuriame gyvena daugiau kaip 24 mln. žmonių, dėl klimato kaitos sukelto jūros lygio kilimo iki šio amžiaus pabaigos gali tapti negyvenamas.

Kaip teigiama Vystymosi studijų instituto atliktame tyrime, šią problemą, be kita ko, didina "netinkamos ir prastai prižiūrimos drenažo sistemos ir nekontroliuojamas miestų augimas".

Nigerijos hidrologijos agentūra NIHSA prognozuoja, kad rugsėjį, paprastai per patį liūčių sezono įkarštį, potvynių bus dar daugiau.

gamta, nelaimės, potvyniai, orai, klimatas, Afrika, Lagosas, stichinės

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.01.2022 laikas 19:29 Paslaptingi statiniai: Unikali kolona Indijoje

Qutub Minar – tai ne tik aukščiausias akmens bokštas Indijoje, bet ir visas architektūrinis kompleksas, kurio papėdėje yra senovės šventyklų ir kapų liekanos, o tarp jų, ant akmeninės platformos stovi gerai išsilaikiusi septynių metrų aukščio geležinė kolona.

...

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 18:33 Švytintys objektai virš Ričlando, Oregono valstijos, Google žemėlapis!

Kaip tik šiandien apie tai pranešė Ričlande gyvenanti moteris. Ji "Google Earth" žemėlapyje aptiko tris švytinčius objektus, judančius virš kalnų vietovės. Taigi turėjau tai nufilmuoti.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 16:59 Patarimai ką vartoti vėlyvą pavasarį (video)

Šį kartą svečiuojamės pas Neringą sodyboje, kurioje ji su savo mažaisiais pagalbininkais mus supažindins su gamtoje augančiais augalais, kuriuos galima vartoti ir kaip maistą ir kaip vaistą.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 14:01 Konspirologiškai: Apie NSO Mėnulyje

Mėnulis – artimiausias Žemei kosminis kūnas. Ir nors jis tėra nutolęs nuo mūsų vidutiniškai tik 384 400 km, apie jį žinome gana nedaug. Mėnulyje apsilankė „Apollo“ erdvėlaiviai, viso jame buvo nusileidę 12 astronautų.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 20:33 Atskleista tamsioji metaverslo pusė: Kodėl jūsų vaikams reikia laikytis atokiau nuo VRChat

Tėvai, Kalėdoms nupirkę savo vaikams "Oculus Quest 2", gali būti nustebinti, nes vienoje populiariausių virtualios realybės ausinių pokalbių svetainių "VRChat" buvo užfiksuoti keli vaikų viliojimo atvejai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:55 Receptai | Patiekalai Kepti ryžiai su daržovėmis ir lašiša

Tokie azijietišti kepti ryžiai su daržovėmis yra puikus pasirinkimas, kai norisi panaudoti užsilikusius maisto likučius. Man asmeniškai šis patiekalas yra kažkiek ir komfortiškas. Toks tikrai paprastas ir jaukus naminis maistas su daugybe ryžių bei daržovių.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau