- 27.08.2021
- 0.0 Reitingas
- 1574 Peržiūrų
- Komentarai
(Paranormal) Sveikatos priežiūros institucijos visame pasaulyje skatina naudoti veido kaukes, kad būtų pažabotas Vuchano koronaviruso (COVID-19) plitimas. Nepaisant to, daugybė darbų parodė, kad šios kaukės padarė daugiau žalos nei liga, kurios siekiama išvengti. Straipsnių, kuriuose kritikuojamos veidą dengiančios kaukės, padaugėjo tik praėjus daugiau nei metams nuo pandemijos pradžios.
Leidinyje "Great Game India" (GGI) pateikta daugiau kaip 30 straipsnių, įrodančių, kad veido kaukės nenaudingos nuo SARS-CoV-2. Tarp jų buvo ir dviejų Ilinojaus universiteto Čikagoje kvėpavimo takų apsaugos ekspertų pareiškimas. Lisa Brosseau ir Margaret Sietsema parašė komentarą apie veido kaukes, kuris buvo parašytas 2020 m. balandžio mėnesį - praėjus mėnesiui nuo pandemijos pradžios.
Savo komentare Brosseau ir Sietsema atsisakė rekomenduoti plačiajai visuomenei užsidėti kaukes. Viena iš priežasčių, kurią jie nurodė, buvo ta, kad dėl veidą dengiančių kaukių, suteikiančių apsaugos jausmą, žmonės atsipalaiduoja nuo kitų pastangų stabdyti COVID-19 plitimą. "Mūsų atlikta atitinkamų tyrimų apžvalga rodo, kad medžiaginės kaukės bus neveiksmingos SARS-CoV-2 plitimo prevencijai, nesvarbu, ar jos būtų dėvimos kaip šaltinio kontrolė, ar kaip [asmeninės apsaugos priemonės]", - nurodė jie.
Brosseau ir Sietsema citavo Nacionalinio darbo saugos ir sveikatos instituto (NIOSH) atliktą tyrimą, kuriame buvo nagrinėjama, kaip skirtingos medžiagos filtruoja daleles. Institutas analizavo komercines medžiagines kaukes, megztinius, marškinėlius, rankšluosčius ir šalikus.
Kaip ir tikėtasi, NIOSH tyrimas parodė, kad N95 respiratoriai gali filtruoti daugiau kaip 95 proc. dalelių, o medžiaginės kaukės sulaiko tik 10-30 proc. dalelių. Marškinėliai pasižymėjo 10 proc. filtravimo efektyvumu, o megztiniai - 20-40 proc. efektyvumu. Šalikėliai filtravo tik 10-20 proc. dalelių, o rankšluosčiai sugebėjo filtruoti 40 proc. dalelių. Nepaisant to, NIOSH tyrime nustatyta, kad visos medžiaginės kaukės ir medžiagos nesugebėjo blokuoti 0,3 mikrometro dydžio dalelių, kurios lengvai patenka į plaučius.
Tuo tarpu abu ekspertai pažymėjo, kad medicininės kaukės pasižymėjo beveik tokiais pačiais rezultatais kaip ir medžiaginės kaukės. Atsižvelgiant į tai, kad medicininės kaukės buvo gaminamos iš įvairių medžiagų, daugumos jų efektyvumas siekė nuo 30 iki 50 proc. Chirurginės ir kitos medicininės kaukės "greičiausiai gali būti naudingos kaip šaltinio kontrolė ... nuo simptomų turinčio paciento sveikatos priežiūros įstaigoje, siekiant sustabdyti plitimą ... ir apriboti šoninę kosulio dalelių sklaidą", - rašė jie.
Įgaliojimai naudoti kaukes iš tikrųjų lėmė koronaviruso atvejų skaičiaus padidėjimą
Kitas GGI cituotas kritiškas veidą saugančių kaukių straipsnis buvo paskelbtas Šveicarijos politikos tyrimų (SPR) interneto svetainėje. SPR straipsnyje teigiama, kad įvairių vyriausybių įsakymai dėl kaukių iš tikrųjų prisidėjo prie COVID-19 atvejų skaičiaus didėjimo. Jame buvo pateikti COVID-19 duomenys iš kelių Europos šalių, kuriose buvo reikalaujama, kad žmonės užsidėtų kaukes.
Tokios tendencijos pastebėtos Vokietijoje, Italijoje, Airijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje ir Belgijoje. Kai kuriose JAV valstijose, pavyzdžiui, Kalifornijoje ir Havajuose - beje, demokratų valdomose valstijose, taip pat buvo stebimas toks pat dėsningumas.
SPR straipsnyje taip pat buvo pateiktas Šiaurės Dakotos ir Pietų Dakotos valstijų palyginimas. Nepaisant to, kad abiejų valstijų gubernatoriai yra respublikonai, jų reakcija į COVID-19 pandemiją buvo labai skirtinga. Šiaurėje įmonėms buvo nustatyti kaukės reikalavimai ir apribojimai, o pietuose - ne.
Šių dviejų valstijų COVID-19 duomenys rodo, kad Šiaurės Dakotoje 2020 m. rudenį, kai buvo užfiksuotas didesnis susirgimų skaičius. Tiek Šiaurės Dakotoje, tiek Pietų Dakotoje iki antplūdžio atvejų skaičius buvo beveik vienodas.
Galiausiai GGI straipsnyje pakartojama britų eksperto daktaro Kolino Aksono (Colin Axon), kuris kaukes apibūdino kaip "paguodos antklodes", nuomonė. Pasak Aksono, kai kuriose medžiaginėse kaukėse yra plika akimi nematomų tarpų, pro kuriuos gali patekti infekuotų dalelių.
"[Visuomenės] nariai reikalavo, [kad] kažkas būtų daroma - [ir] jie gavo kaukes. Tai tik paguodos antklodė. Tačiau dabar tai įsitvirtino, ir mes įtvirtiname blogą elgesį", - sakė Aksonas. Jis tęsė: "Visame pasaulyje galima pažvelgti į kaukes ir prilyginti [jas] infekcijų lygiui. [Jūs negalite pastebėti, kad kaukės būtų turėjusios kokį nors poveikį.
Pandemic.news yra daugiau straipsnių apie veido kaukių nenaudingumą kovojant su COVID-19.
Straipsnis parengtas, pagal patikimus šaltinius. Šaltiniai:
Straipsnio autoriaus Ramon Tomey nuomone gali nesutapti su svetaines administracijos nuomone, o taipogi ir su skaitytojo nuomone. Todėl, rinkitės patys faktus, analizuokite ir priimkite patys savo sprendimus... Netikėkite masine žiniasklaida, jie taip pat nėra "šventieji", remiasi tais šaltiniais, kas jiems naudinga, naudojasi žiniasklaidos priemonėmis, kurios "stumia" tokią pačią naratyvą, nepateikdamos jokių mokslinių įrodymų, o tik pasakojimais ir nuomonėmis, cituoja be leidimo. Todėl mes privalome, prieš skaitant jums, pateikti savų šaltinių nuorodas. O, jūs dar tikite mokslu?
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau