Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Civilizacijos » 2021 » Rugsėjo » 13

Kur dingo senovės Egiptas?

Civilizacijos atsiranda, vystosi, o paskui pamažu sunyksta. kas lieka po jų? Monumentalūs griuvėsiai, paslaptingų mechanizmų dalys, skulptūrų duženos ir... Taip, ko gero, ir viskas.

Paskendę prabangoje

Istorikai galėtų išvardinti dešimtis, jei ne šimtus, tokių amžių gelmėje pradingusių civilizacijų, pradedant fantastinėmis Atlantida ir Hiperborėja ir baigiant sąlyginai “jaunomis” istorine prasme Romos imperija, senovės Graikija ir senovės Egiptu. Kodėl pradingo Hiperborėja, galime tik spėlioti. O su graikų ir romėnų civilizacijomis viskas gana aišku: atėjo barbarai (paprastai jie pasirodydavo iš šiaurės), ir nei graikų, nei vėliau ir romėnų neliko. Atsipalaidavo ir vieni, ir kiti, paskendo prabangoje, šventėse ir paleistuvystėse (bent jau romėnai). Pamiršo, kad priešas nesnaudžia. Su graikais nutiko irgi panašiai.

O štai senovės Egiptas (tiksliau, jo kaip civilizacijos dingimas) ilgą laiką glumino istorikus. Juk faraonai neprisileisdavo barbarų, turėjo galingą armiją, piramides statė, turtus kaupė. Prabangoje, žinoma, taip pat maudėsi, čia sunku nesutikti. Vien jau Kleopatra ko verta - pasakojama, kad susiginčijusi su Antonijumi ji ištirpino acte patį brangiausią perlą ir išgėrė tą keistą gėrimą vietoje vyno. Beje, valdant būtent Kleopatrai, Egiptas iš galingos imperijos virto nusigyvenusia karalyste.

Negalima gerti acto

Tiesa, čia mokslininkai sukruto ir įrodė, kad prasimanymai visa tai - apie perlą. Silpnos koncentracijos acto tirpale, kurį būtų galima išgerti, perlas neištirps. O tai, kame jis ištirptų, išgerti be žalos sveikatai nepavyktų. Taigi, Kleopatra Egipto “nepragėrė”. Dėl kažkokių kitų priežasčių pradingo ta civilizacija.

Dėl kokių? Kas nutiko egiptiečiams? Kodėl jie, palikę mums piramides, tūkstančius artefaktų, liudijančių apie aukščiausią savo civilizacijos išsivystymo lygį, staiga išėjo į nebūtį?

Atsakymą į šį aktualų klausimą egiptologai rado visai neseniai. Pasirodo, egiptiečius pražudė ne prabanga, ne silpnumas, ne iš nežinia kur atsibasčiusios laukinės gentys. Egiptiečius pražudė ... gamta.

Civilizacijos, Egiptas, hipotezės, nuomonės, Senovės Egiptas

Globalinio atšilimo auka

Visi žino, kad senovės Egiptas gyvavo Nilo dėka. Ši galinga upė kasmet išsiliedavo iš krantų ir užtvindydavo aplinkines žemes, į jas prinešdavo visko, ko reikėjo turtingai žemdirbystei. Kai Nilo vandenys atsitraukdavo, egiptiečiai užsėdavo iš vandens išsilaisvinusius žemės plotus ir kelis kartus per metus nuimdavo gausų derlių.

Tačiau kaip tik Kleopatros valdymo laikotarpiu Nilo vandens lygis smarkiai nukrito. Kelerius metus iš eilės derlingas dirvas niokojo sausra. Kelerius metus iš eilės šalis liko be derlių.

Bet kur gi dingo Nilo vanduo? Mokslininkai rado atsakymą ir į šį klausimą. Pasirodė, kad kalta ne Kleopatra, o globalinis atšilimas, kurį sukėlė vulkanų išsiveržimai pačiuose įvairiausiuose planetos vietose.

Taip, taip, tas pats globalinis atšilimas, kuriuos mus gąsdina šiuolaikiniai mokslininkai, jau spėjo sunaikinti mažiausiai vieną senovės civilizaciją. Ore pakibę vulkanų pelenai labai smarkiai sumažino musoninių lietų, kurie ir papildydavo Nilo vandenis, skaičių. Nėra lietaus - nėra upės išsiliejimo. Nėra išsiliejimo - nėra derliaus. Po kelerių nederlingų metų šalyje prasidėjo badas, o kur badas, ten ir visuotinis nuskurdimas. Tai ir dingo senovės Egiptas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
10.01.2019 laikas 14:51 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis kaštonais
Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą. Paprastasis kaštonas liaudies medicinoje, kaštonais, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina.

Skaityti daugiau

16.08.2019 laikas 19:58 Receptai Bandeles su obuoliais. Be orkaitės ir be mielių
Labai paprastos ir skanios keptos bandeles su obuoliais. Gaminame keptuvėje, orkaitė nereikalinga. Pabadykite pasigaminti! Išsamų bandelių su obuoliais paruošimą žiūrėkite vaizdo įraše žemiau. Skanaus!

Skaityti daugiau

17.07.2019 laikas 19:58 Receptai Vištienos salotos su ananasu ir pievagrybiais
Vištienos salotos su ananasu ir pievagrybiais. Vištienos krūtinėlę, ananasus ir pievagrybius pjaustome kubeliais. Sūrį tarkuojame burokine tarka. Riešutus pasmulkiname. Į dubenį dedame vištieną, ananasus, pievagrybius, graikinius ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.01.2025 laikas 22:09 Draugystė ir meilė: Ar verta dirbti dėl santykių?
Draugystė ir meilė – tai dviejų skirtingų, tačiau labai artimų santykių formų junginys. Dažnai susiduriame su klausimu: ar verta pastangų, kai santykiai atrodo nebe tokie, kokie turėtų būti? Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip elgesys, abipusis palai...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 21:47 10 ženklų, kad vyras nori rimtų santykių su jumis
Santykiai gali būti sudėtingi ir kupini niuansų, tačiau yra tam tikri ženklai, kurie gali padėti jums suprasti, ar vyras rimtai žiūri į jus. Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, kurie rodo, kad jis nori ne tik praleisti laiką kartu, bet ir plėtoti...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 08:24 Senųjų civilizacijų paslaptis: ar protingos rūšys galėjo egzistuoti anksčiau nei žmonės?
Klausimas, ar Žemėje egzistavo aukštai išsivysčiusios civilizacijos dar prieš žmonių atsiradimą, jau seniai intriguoja mokslininkus ir mokslo mėgėjus. Šiame straipsnyje analizuojame Kembridžo universiteto tyrėjų keliamą hipotezę apie „silūriečius“ — ...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 07:49 Šaltalankio uogos: natūralus vitaminų šaltinis sveikatai
Šaltalankio uogos, savo ryškia oranžine spalva ir sultingu rūgštoku skoniu, ne tik džiugina akis, bet ir yra puikus sveikatos palydovas. Šios uogos, gausios vitaminų ir antioksidantų, turi ilgą istoriją kaip natūrali gydomoji priemonė. Šiame straipsn...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 07:34 Kaip ilgiau išlaikyti gėlių šviežumą: patarimai ir triukai
Gėlės namuose ne tik suteikia džiaugsmo, bet ir puošia interjerą. Norint, kad šios grožybės ilgiau išliktų šviežios ir žavios, reikia žinoti kelis paprastus priežiūros triukus. Šiame straipsnyje dalinamės svarbiausiais patarimais, kurie padės jūsų gė...

Skaityti daugiau