Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Civilizacijos » 2021 » Rugsėjo » 13

Kur dingo senovės Egiptas?

Civilizacijos atsiranda, vystosi, o paskui pamažu sunyksta. kas lieka po jų? Monumentalūs griuvėsiai, paslaptingų mechanizmų dalys, skulptūrų duženos ir... Taip, ko gero, ir viskas.

Paskendę prabangoje

Istorikai galėtų išvardinti dešimtis, jei ne šimtus, tokių amžių gelmėje pradingusių civilizacijų, pradedant fantastinėmis Atlantida ir Hiperborėja ir baigiant sąlyginai “jaunomis” istorine prasme Romos imperija, senovės Graikija ir senovės Egiptu. Kodėl pradingo Hiperborėja, galime tik spėlioti. O su graikų ir romėnų civilizacijomis viskas gana aišku: atėjo barbarai (paprastai jie pasirodydavo iš šiaurės), ir nei graikų, nei vėliau ir romėnų neliko. Atsipalaidavo ir vieni, ir kiti, paskendo prabangoje, šventėse ir paleistuvystėse (bent jau romėnai). Pamiršo, kad priešas nesnaudžia. Su graikais nutiko irgi panašiai.

O štai senovės Egiptas (tiksliau, jo kaip civilizacijos dingimas) ilgą laiką glumino istorikus. Juk faraonai neprisileisdavo barbarų, turėjo galingą armiją, piramides statė, turtus kaupė. Prabangoje, žinoma, taip pat maudėsi, čia sunku nesutikti. Vien jau Kleopatra ko verta - pasakojama, kad susiginčijusi su Antonijumi ji ištirpino acte patį brangiausią perlą ir išgėrė tą keistą gėrimą vietoje vyno. Beje, valdant būtent Kleopatrai, Egiptas iš galingos imperijos virto nusigyvenusia karalyste.

Negalima gerti acto

Tiesa, čia mokslininkai sukruto ir įrodė, kad prasimanymai visa tai - apie perlą. Silpnos koncentracijos acto tirpale, kurį būtų galima išgerti, perlas neištirps. O tai, kame jis ištirptų, išgerti be žalos sveikatai nepavyktų. Taigi, Kleopatra Egipto “nepragėrė”. Dėl kažkokių kitų priežasčių pradingo ta civilizacija.

Dėl kokių? Kas nutiko egiptiečiams? Kodėl jie, palikę mums piramides, tūkstančius artefaktų, liudijančių apie aukščiausią savo civilizacijos išsivystymo lygį, staiga išėjo į nebūtį?

Atsakymą į šį aktualų klausimą egiptologai rado visai neseniai. Pasirodo, egiptiečius pražudė ne prabanga, ne silpnumas, ne iš nežinia kur atsibasčiusios laukinės gentys. Egiptiečius pražudė ... gamta.

Civilizacijos, Egiptas, hipotezės, nuomonės, Senovės Egiptas

Globalinio atšilimo auka

Visi žino, kad senovės Egiptas gyvavo Nilo dėka. Ši galinga upė kasmet išsiliedavo iš krantų ir užtvindydavo aplinkines žemes, į jas prinešdavo visko, ko reikėjo turtingai žemdirbystei. Kai Nilo vandenys atsitraukdavo, egiptiečiai užsėdavo iš vandens išsilaisvinusius žemės plotus ir kelis kartus per metus nuimdavo gausų derlių.

Tačiau kaip tik Kleopatros valdymo laikotarpiu Nilo vandens lygis smarkiai nukrito. Kelerius metus iš eilės derlingas dirvas niokojo sausra. Kelerius metus iš eilės šalis liko be derlių.

Bet kur gi dingo Nilo vanduo? Mokslininkai rado atsakymą ir į šį klausimą. Pasirodė, kad kalta ne Kleopatra, o globalinis atšilimas, kurį sukėlė vulkanų išsiveržimai pačiuose įvairiausiuose planetos vietose.

Taip, taip, tas pats globalinis atšilimas, kuriuos mus gąsdina šiuolaikiniai mokslininkai, jau spėjo sunaikinti mažiausiai vieną senovės civilizaciją. Ore pakibę vulkanų pelenai labai smarkiai sumažino musoninių lietų, kurie ir papildydavo Nilo vandenis, skaičių. Nėra lietaus - nėra upės išsiliejimo. Nėra išsiliejimo - nėra derliaus. Po kelerių nederlingų metų šalyje prasidėjo badas, o kur badas, ten ir visuotinis nuskurdimas. Tai ir dingo senovės Egiptas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
19.08.2019 laikas 08:29 Receptai Organizmo draugės – gervuogės
Dabar miškuose gausu įvairių uogų, taip pat ir gervuogių. Jos ne tik skanios, bet ir turi daug naudingų medžiagų. Be to, vartojamos kaip vaistas įvairioms ligoms gydyti. Gervuogėmis gardinami įvairūs desertai, kepiniai ir kokteili...

Skaityti daugiau

17.09.2018 laikas 08:08 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo karščiavimo

Karščiavimas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo karščiavimo, karščiavimas, karščiavimo gydymas, karščiavimo receptai, vaistažolės karščiavimui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kai...

Skaityti daugiau

09.09.2019 laikas 20:06 Receptai Nuostabus pyragas su sūriu, kurį galima kepti kiekvieną dieną

Pasigaminkime skanų pyragą su sūriu. Receptas labai paprastas. Vaikai, šį pyragą mėgsta labiausiai!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
16.11.2024 laikas 22:16 Geriausi gėrimai nuo gerklės skausmo

Gerklės skausmas – nemalonus jausmas, kuris gali pasireikšti dėl įvairių priežasčių, įskaitant temperatūros pokyčius, alergijas ar infekcijas. Nors šis simptomas gali būti skausmingas ir varginantis, siūlome jums daugybę natūralių gėrimų rec...

Skaityti daugiau

16.11.2024 laikas 20:35 Kaip lengvai pašalinti makiažo dėmes iš drabužių ir audinių?
Makiažas gali padėti mums jaustis nuostabiai, tačiau kartais jis palieka nepageidaujamų dėmių ant mūsų mėgstamų drabužių. Nuo lūpų dažų iki blakstienų tušo – kiekviena kosmetika gali sukelti iššūkių, tačiau geros žinios yra tai, kad šių dėmių pašalin...

Skaityti daugiau

16.11.2024 laikas 16:07 Kaip neturtinga mergaitė iš Makleodų klano tapo JAV visuomenės veikėja: kas buvo Donaldo Trumpo motina ir kuo į ją panašus sūnus
Donaldo Trumpo sėkmė JAV prezidento rinkimuose kelia daug klausimų, o viena iš jų – kas slypi po jo charizmos ir nenuspėjamumo? Edinburgo universiteto tyrimai ir Makleodų giminės istorija suteikia vertingų įžvalgų apie tai, kaip šeimos paveldas ir as...

Skaityti daugiau

16.11.2024 laikas 15:15 Mokslininkų tyrimas: kaip sensta smegenys ir kaip tai veikia intelektą
Mokslininkai vis dažniau nagrinėja, kaip smegenys sensta ir kaip tai veikia mūsų pažintinius gebėjimus. Naujausio Edinburgo universiteto tyrimo rezultatai atskleidžia, jog ankstyvosios vaikystės intelektas gali turėti didelę įtaką mūsų smegenų funkci...

Skaityti daugiau

16.11.2024 laikas 13:49 Alpėse turistai atsitiktinai aptiko fosilijų būtybių, kurios gyveno dar prieš dinozaurų atsiradimą.
2023 metais Italijos Alpių kalnuose įvyko neįtikėtinas atradimas — turistai aptiko senovinius gyvūnų pėdsakus, kurie buvo paslėpti po ledynais milijonus metų. Šis radinys atskleidžia naujų žinių apie mūsų planetos praeitį ir klimato pokyčius, kurie p...

Skaityti daugiau