Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Civilizacijos » 2021 » Rugsėjo » 13

Kur dingo senovės Egiptas?

Civilizacijos atsiranda, vystosi, o paskui pamažu sunyksta. kas lieka po jų? Monumentalūs griuvėsiai, paslaptingų mechanizmų dalys, skulptūrų duženos ir... Taip, ko gero, ir viskas.

Paskendę prabangoje

Istorikai galėtų išvardinti dešimtis, jei ne šimtus, tokių amžių gelmėje pradingusių civilizacijų, pradedant fantastinėmis Atlantida ir Hiperborėja ir baigiant sąlyginai “jaunomis” istorine prasme Romos imperija, senovės Graikija ir senovės Egiptu. Kodėl pradingo Hiperborėja, galime tik spėlioti. O su graikų ir romėnų civilizacijomis viskas gana aišku: atėjo barbarai (paprastai jie pasirodydavo iš šiaurės), ir nei graikų, nei vėliau ir romėnų neliko. Atsipalaidavo ir vieni, ir kiti, paskendo prabangoje, šventėse ir paleistuvystėse (bent jau romėnai). Pamiršo, kad priešas nesnaudžia. Su graikais nutiko irgi panašiai.

O štai senovės Egiptas (tiksliau, jo kaip civilizacijos dingimas) ilgą laiką glumino istorikus. Juk faraonai neprisileisdavo barbarų, turėjo galingą armiją, piramides statė, turtus kaupė. Prabangoje, žinoma, taip pat maudėsi, čia sunku nesutikti. Vien jau Kleopatra ko verta - pasakojama, kad susiginčijusi su Antonijumi ji ištirpino acte patį brangiausią perlą ir išgėrė tą keistą gėrimą vietoje vyno. Beje, valdant būtent Kleopatrai, Egiptas iš galingos imperijos virto nusigyvenusia karalyste.

Negalima gerti acto

Tiesa, čia mokslininkai sukruto ir įrodė, kad prasimanymai visa tai - apie perlą. Silpnos koncentracijos acto tirpale, kurį būtų galima išgerti, perlas neištirps. O tai, kame jis ištirptų, išgerti be žalos sveikatai nepavyktų. Taigi, Kleopatra Egipto “nepragėrė”. Dėl kažkokių kitų priežasčių pradingo ta civilizacija.

Dėl kokių? Kas nutiko egiptiečiams? Kodėl jie, palikę mums piramides, tūkstančius artefaktų, liudijančių apie aukščiausią savo civilizacijos išsivystymo lygį, staiga išėjo į nebūtį?

Atsakymą į šį aktualų klausimą egiptologai rado visai neseniai. Pasirodo, egiptiečius pražudė ne prabanga, ne silpnumas, ne iš nežinia kur atsibasčiusios laukinės gentys. Egiptiečius pražudė ... gamta.

Civilizacijos, Egiptas, hipotezės, nuomonės, Senovės Egiptas

Globalinio atšilimo auka

Visi žino, kad senovės Egiptas gyvavo Nilo dėka. Ši galinga upė kasmet išsiliedavo iš krantų ir užtvindydavo aplinkines žemes, į jas prinešdavo visko, ko reikėjo turtingai žemdirbystei. Kai Nilo vandenys atsitraukdavo, egiptiečiai užsėdavo iš vandens išsilaisvinusius žemės plotus ir kelis kartus per metus nuimdavo gausų derlių.

Tačiau kaip tik Kleopatros valdymo laikotarpiu Nilo vandens lygis smarkiai nukrito. Kelerius metus iš eilės derlingas dirvas niokojo sausra. Kelerius metus iš eilės šalis liko be derlių.

Bet kur gi dingo Nilo vanduo? Mokslininkai rado atsakymą ir į šį klausimą. Pasirodė, kad kalta ne Kleopatra, o globalinis atšilimas, kurį sukėlė vulkanų išsiveržimai pačiuose įvairiausiuose planetos vietose.

Taip, taip, tas pats globalinis atšilimas, kuriuos mus gąsdina šiuolaikiniai mokslininkai, jau spėjo sunaikinti mažiausiai vieną senovės civilizaciją. Ore pakibę vulkanų pelenai labai smarkiai sumažino musoninių lietų, kurie ir papildydavo Nilo vandenis, skaičių. Nėra lietaus - nėra upės išsiliejimo. Nėra išsiliejimo - nėra derliaus. Po kelerių nederlingų metų šalyje prasidėjo badas, o kur badas, ten ir visuotinis nuskurdimas. Tai ir dingo senovės Egiptas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-09-21 laikas 14:39 Receptai Pieniškos dešrelės bulvių tešloje

Tai nuostabi vakarienė, svečiams atradimas, jei jie netikėtai užsuks pas jus. Galimas dalykas, jums šis patiekalas bus antras iš mėgstamiausių patiekalų, po kiaušinienės. Žinoma, čia tik idėja, galite į bulves įdėti įvairius pr...

Skaityti daugiau

2019-07-28 laikas 12:35 Receptai Stulbinančios spurgos iš stebuklingos tešlos! Minkštos, lengvos ir beprotiškai skanios!
Gaminame namuose. Spurgų receptas. Išsamią informacija apie paruošimą žiūrėkite vaizdo įraše.

Skaityti daugiau

2019-06-12 laikas 12:08 Receptai Krabų lazdelės sluoksniuotoje tešloje

Pasigaminkime skanias Krabų lazdelės tešloje. Jas tiekiame dar šiltas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-04-21 laikas 17:45 Kava su lauro lapais: skonis ir nauda sveikatai

Kava – neatsiejama daugelio žmonių kasdienybės dalis, tačiau ar žinojote, kad įdėję lauro lapų galite ne tik praturtinti jos skonį, bet ir paversti gėrimą sveikesniu? Šiame straipsnyje aptarsime, kaip paruošti kavą su lauro lapais, kokią nau...

Skaityti daugiau

2025-04-21 laikas 17:28 Juodųjų pipirų nauda sveikatai: širdžiai, virškinimui ir daugiau
Juodieji pipirai – ne tik kasdienis prieskonis, bet ir galingas sveikatos šaltinis. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip juodųjų pipirų veiklioji medžiaga piperinas prisideda prie širdies sveikatos, uždegimo mažinimo, cukraus kiekio kraujyje reguliavimo...

Skaityti daugiau

2025-04-20 laikas 18:26 Kompiuterinės Tomografijos Rizika: Kaip KT Tyrimai Gali Padidinti Vėžio Tikimybę

Kalifornijos universitete atliktas novatoriškas tyrimas atskleidė, kad kompiuterinė tomografija, plačiai naudojama medicininiams vaizdams gauti, gali sukelti vieną iš 20 vėžio atvejų, o mažų vaikų rizika yra dešimt kartų didesnė. Šis nerimą kelian...

Skaityti daugiau

2025-04-20 laikas 15:54 Tutanchamono „Ozyrio Prabudimo“ Apeiga: Nauji Archeologiniai Atradimai
Nauji tyrimai atskleidžia, kad Tutanchamonas galėjo būti pirmasis Egipto faraonas, kuriam atlikta unikali „Ozyrio prabudimo“ apeiga, siekiant užtikrinti amžiną pomirtinį gyvenimą. Kapavietėje rasti artefaktai ir simboliniai elementai rodo, kad šis ri...

Skaityti daugiau

2025-04-20 laikas 15:38 XIII Amžiaus Merlino Rankraštis: Viduramžių Legendų Atgimimas

Paslaptingas XIII amžiaus rankraštis, daugiau nei 500 metų slėptas knygos viršelyje, atveria naują langą į karaliaus Artūro ir Merlino legendas. Kembridžo universiteto mokslininkai, pasitelkę pažangiausias technologijas, atkūrė retą „Vulgato...

Skaityti daugiau