Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Civilizacijos Paslaptys » 2021 » Rugsėjo » 13

Kur dingo senovės Egiptas?

Civilizacijos atsiranda, vystosi, o paskui pamažu sunyksta. kas lieka po jų? Monumentalūs griuvėsiai, paslaptingų mechanizmų dalys, skulptūrų duženos ir... Taip, ko gero, ir viskas.

Paskendę prabangoje

Istorikai galėtų išvardinti dešimtis, jei ne šimtus, tokių amžių gelmėje pradingusių civilizacijų, pradedant fantastinėmis Atlantida ir Hiperborėja ir baigiant sąlyginai “jaunomis” istorine prasme Romos imperija, senovės Graikija ir senovės Egiptu. Kodėl pradingo Hiperborėja, galime tik spėlioti. O su graikų ir romėnų civilizacijomis viskas gana aišku: atėjo barbarai (paprastai jie pasirodydavo iš šiaurės), ir nei graikų, nei vėliau ir romėnų neliko. Atsipalaidavo ir vieni, ir kiti, paskendo prabangoje, šventėse ir paleistuvystėse (bent jau romėnai). Pamiršo, kad priešas nesnaudžia. Su graikais nutiko irgi panašiai.

O štai senovės Egiptas (tiksliau, jo kaip civilizacijos dingimas) ilgą laiką glumino istorikus. Juk faraonai neprisileisdavo barbarų, turėjo galingą armiją, piramides statė, turtus kaupė. Prabangoje, žinoma, taip pat maudėsi, čia sunku nesutikti. Vien jau Kleopatra ko verta - pasakojama, kad susiginčijusi su Antonijumi ji ištirpino acte patį brangiausią perlą ir išgėrė tą keistą gėrimą vietoje vyno. Beje, valdant būtent Kleopatrai, Egiptas iš galingos imperijos virto nusigyvenusia karalyste.

Negalima gerti acto

Tiesa, čia mokslininkai sukruto ir įrodė, kad prasimanymai visa tai - apie perlą. Silpnos koncentracijos acto tirpale, kurį būtų galima išgerti, perlas neištirps. O tai, kame jis ištirptų, išgerti be žalos sveikatai nepavyktų. Taigi, Kleopatra Egipto “nepragėrė”. Dėl kažkokių kitų priežasčių pradingo ta civilizacija.

Dėl kokių? Kas nutiko egiptiečiams? Kodėl jie, palikę mums piramides, tūkstančius artefaktų, liudijančių apie aukščiausią savo civilizacijos išsivystymo lygį, staiga išėjo į nebūtį?

Atsakymą į šį aktualų klausimą egiptologai rado visai neseniai. Pasirodo, egiptiečius pražudė ne prabanga, ne silpnumas, ne iš nežinia kur atsibasčiusios laukinės gentys. Egiptiečius pražudė ... gamta.

Civilizacijos, Egiptas, hipotezės, nuomonės, Senovės Egiptas

Globalinio atšilimo auka

Visi žino, kad senovės Egiptas gyvavo Nilo dėka. Ši galinga upė kasmet išsiliedavo iš krantų ir užtvindydavo aplinkines žemes, į jas prinešdavo visko, ko reikėjo turtingai žemdirbystei. Kai Nilo vandenys atsitraukdavo, egiptiečiai užsėdavo iš vandens išsilaisvinusius žemės plotus ir kelis kartus per metus nuimdavo gausų derlių.

Tačiau kaip tik Kleopatros valdymo laikotarpiu Nilo vandens lygis smarkiai nukrito. Kelerius metus iš eilės derlingas dirvas niokojo sausra. Kelerius metus iš eilės šalis liko be derlių.

Bet kur gi dingo Nilo vanduo? Mokslininkai rado atsakymą ir į šį klausimą. Pasirodė, kad kalta ne Kleopatra, o globalinis atšilimas, kurį sukėlė vulkanų išsiveržimai pačiuose įvairiausiuose planetos vietose.

Taip, taip, tas pats globalinis atšilimas, kuriuos mus gąsdina šiuolaikiniai mokslininkai, jau spėjo sunaikinti mažiausiai vieną senovės civilizaciją. Ore pakibę vulkanų pelenai labai smarkiai sumažino musoninių lietų, kurie ir papildydavo Nilo vandenis, skaičių. Nėra lietaus - nėra upės išsiliejimo. Nėra išsiliejimo - nėra derliaus. Po kelerių nederlingų metų šalyje prasidėjo badas, o kur badas, ten ir visuotinis nuskurdimas. Tai ir dingo senovės Egiptas.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.09.2021 laikas 21:19 Nutekintas DARPA dokumentas, DRASTIC analizė patvirtina, išpuolis prieš žmoniją vykdomas naudojant aerozolinius
DRASTIC patvirtino, kad Daszakas ir Fauci, dirbdami per Wuhano virusologijos institutą (WIV), sugebėjo sukurti 180 koronaviruso biologinio ginklo atmainų ir perduoti jas komunistinės Kinijos kontrolei (išdavystės aktas)....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 19:56 Paslaptingas metalo gabalas iš Vaddo salos
Po NSO nusileidimo Švedijos Vaddo saloje rastas nepaprastai tvirto metalo gabalas domina ne tik ufologus. Ne kartą buvo bandoma išpirkti jį iš šeimininko už tikrai didelius pinigus. Buvo ir tokių, kurie norėdami turėti tą paslaptingą metalo gabalą, buvo pasiryžę net nusikaltimui....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 17:02 Dabar "išprotėję" mokslininkai, siekiantys skiepų, nori paversti jūsų GROCERIJAS mRNA vakcinomis

Pasaulinė darbotvarkė skiepyti kiekvieną vyrą, moterį ir vaiką artėja tiesiai į jūsų pietų lėkštę. Kalifornijos Riversaido universiteto mokslininkų komanda tiria būdus, kaip jūsų GROCERIJAS paversti mRNA vakcinomis. Billas Gatesas atskleidžia masinio žemės ūkio paskirties žemės pirkimo priežastis...

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 16:18 Kodėl nugriuvo Babelio bokštas?

Babelio bokštas, anot legendų, buvo vienas iš didžiausių senovės statinių. bet vienu metu milžiniškas tiems laikams statinys griuvo. kodėl taip nutiko?

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 15:41 Dangoraižį Niujorke 1945 metais taranavo bombonešis B-25
1931 metais Niujorke buvo iškilmingai atidarytas biurų pastatas Empire State Building. Pastatas buvo 443 metrų aukščio ir turėjo 103 aukštus. Dangoraižis tapo aukščiausiu pastatu pasaulyje ir šį titulą išlaikė iki 1970 metų, kai buvo pastatyti liūdnai išgarsėję bokštai dvyniai....

Skaityti daugiau

Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)
23.09.2021 laikas 18:47 Receptai | Patiekalai Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)
23.09.2021 laikas 18:39 Receptai | Patiekalai Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 12:40 Receptai | Patiekalai Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis
Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis. Skanaus!

Skaityti daugiau