Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Hipotezės » 2025 » Vasario » 27

Didžioji Gizos piramidė: kapas ar senovinė elektros stotis?

Įsivaizduokite: Didžioji Gizos piramidė – ne tik faraonų amžinojo poilsio vieta, bet ir senovinis energetinis įrenginys, gebantis rinkti elektromagnetinę energiją. Ši drąsi hipotezė keičia mūsų požiūrį į senovės Egipto civilizaciją. Moksliniai eksperimentai rodo, kad piramidė koncentruoja energiją, o inžinierius Christopheris Dunnas tvirtina: tai buvo elektros stotis. Ar tikrai taip? Keliaukime į praeitį ir ieškokime atsakymų į šią intriguojančią mįslę.

Didžioji Gizos piramidė: kapas ar senovinė elektros stotis?

Grupė tyrėjų pateikė intriguojančią hipotezę: Didžioji Gizos piramidė galėjo būti ne tik faraonų kapavietė, bet ir milžiniška elektros stotis, gebanti kaupti ir generuoti energiją. Ši idėja remiasi moksliniais eksperimentais, atskleidžiančiais, kad piramidės viduje tam tikrose vietose, įskaitant faraonų kameras, koncentruojasi elektromagnetinių bangų energija. Apie tai pranešė Daily Star. Pensiją gavęs aviacijos ir kosmoso inžinierius Christopheris Dunnas neseniai aptarė šią teoriją pokalbyje su Joe Roganu. Pasak Dunno, senovės egiptiečiai galėjo pasitelkti chemines reakcijas vandeniliui išgauti, o šis, kaip energijos šaltinis, buvo neatsiejama piramidės konstrukcijos dalis.

Christopherio Dunno teorija

Dunnas, daugiau nei 30 metų tyrinėjęs piramides pasitelkdamas kompiuterines technologijas, tvirtina, kad kiekviena Didžiosios piramidės detalė turėjo praktinę paskirtį. „Nėra nei vienos nereikalingos dalies“, – pabrėžė jis interviu su Roganu (2024 m. balandis). Jo nuomone, egiptiečiai turėjo gilias fizikos žinias, leidusias sukurti šį inžinerinį šedevrą. Dunnas lygina piramidę su šiuolaikinėmis atominėmis elektrinėmis, teigdamas, kad ateities kartos galiausiai supras jos tikrąją paskirtį – energijos gamybą. Jis spėja, kad piramidės šachtos ir kameros veikė kaip kanalai bei rezonatoriai, o vandenilis, gaunamas iš cheminių procesų, buvo šios sistemos „kuras“.

Moksliniai eksperimentai ir nauji atradimai

Dunno hipotezę netikėtai sustiprino 2018 m. ITMO universiteto (Rusija) ir Hanoveryje veikiančio Lazerinio centro mokslininkų tyrimas. Jie nustatė, kad piramidė gali fokusuoti elektromagnetinę energiją, ypač karališkojoje kameroje ir prie jos pamato. Kompiuterinis modeliavimas parodė, kad piramidės forma ir matmenys sustiprina tam tikro ilgio radijo bangų rezonansą. 2025 m. (vasario mėn.) žurnalas Pasaulis aplink pranešė apie naujus duomenis: energija galėjo kauptis slaptose kamerose dėl unikalių statybinių medžiagų. Išorinis baltas kalkakmenis, turintis izoliacinių savybių, galėjo sulaikyti energiją, o vidinis granitas su dideliu kvarco kiekiu (apie 55 %) galėjo generuoti elektrą per pjezoelektrinį efektą – kai slėgis ant kristalų sukuria elektros srovę.

Kaip tai galėjo veikti?

Dunnas teigia, kad piramidė rezonavo su natūraliais Žemės virpesiais, kuriuos sukelia Mėnulio gravitacija. Didžioji galerija galėjo veikti kaip akustinis stiprintuvas, paversdama vibracijas garso bangomis, kurios koncentravosi karališkojoje kameroje. Granitas, atgabentas iš Asuano karjerų už 965 km, turėjo kvarco, galinčio mechaninę energiją paversti elektros energija. Vandenilis, išgaunamas cheminiu būdu, galėjo sustiprinti šį procesą, užtikrindamas stabilų energijos srautą. Bet kam visa tai buvo skirta? Galbūt apšvietimui, įrankiams ar net ritualams, susijusiems su „Žemės gyvybine jėga“? Kai kurie spėja, kad piramidė galėjo būti platesnės, mums nežinomos sistemos dalis.

Neatsakyti klausimai

Nors argumentai skamba įtikinamai, lieka daug neaiškumų. Kokią energiją kaupė egiptiečiai? Ar ją naudojo praktiniams, technologiniams ar dvasiniams tikslams? Ir svarbiausia – kaip jie įvaldė tokias pažangias technologijas? Dunnas mano, kad senovės architektai turėjo tikslius matavimo prietaisus ir statybos techniką, tačiau archeologiniai radiniai to nepatvirtina. Trūksta „infrastruktūros“ – laidų, mechanizmų ar kitų įrodymų, kurie leistų galutinai patvirtinti teoriją.

Skeptikai, tokie kaip egiptologas dr. I. E. S. Edwardsas, šias idėjas vadina „perdėtomis fantazijomis“. Vis dėlto piramidės techninis sudėtingumas – nuo tikslios orientacijos pagal pasaulio šalis iki milžiniškų granitinių blokų – ir faraonų palaikų nebuvimas kelia klausimų: gal kapas tėra patogi prielaida?

Šiuolaikinis požiūris

2025 m. vasario 27 d. diskusijos tebesitęsia. Dunno darbai, aprašyti knygoje „Gizos elektros stotis: Senovės Egipto technologijos“, įkvepia nepriklausomus tyrėjus. Jo idėjas papildo tokie autoriai kaip Robertas Bauvalas, siejantis piramidės išdėstymą su Oriono žvaigždynu, ir Grahamas Hancockas, keliantis klausimus apie prarastas civilizacijas. Mokslininkai planuoja naujus eksperimentus su infragarsu ir elektromagnetiniais laukais, tikėdamiesi rasti daugiau atsakymų.

Didžioji Gizos piramidė išlieka mįsle, kuri meta iššūkį mūsų supratimui apie praeitį. Ar tai buvo elektros stotis, energijos rezonatorius, ar dar kas nors? Galbūt atsakymas slypi ne tik akmenyje, bet ir prarastuose žiniose, kurias tik pradedame atkurti.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 22:34, 27.02.2025
Piramidė – elektros stotis? Atraskite, kaip egiptiečiai galėjo valdyti energiją! Pasidalinkite mintimis: ką slepia Giza? Ištirkime kartu!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
29.09.2020 laikas 10:24 Receptai Varškės pyragas be kiaušinių
Viena mano draugė paklausė, o kodėl tu šį varškės pyragą gamini be kiaušinių, juk vist tiek veganišku jis dėl to netaps, nes yra naudojama varškė. Galiu tik pasakyti, kad jis tiesiog čia nereikalingas, net be jo gaunasi viskas pui...

Skaityti daugiau

10.06.2019 laikas 08:20 Receptai Šokoladiniai keksiukai. Šokoladinių keksiukų receptas

Pasigaminkime namuose, naminius keksiukus. Šokoladinių keksiukų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

16.11.2017 laikas 17:27 Receptai Česnakas – baisiausias vėžio priešas
Kinijoje vėžio beveik nėra, kai kada pasitaiko lūpų vėžio atvejų. Kiniečiai kaip profilaktikos priemonę dažnai naudoja česnaką. Česnakas – stiprus antibiotikas. Jame yra jodo druskų, visi vitaminai, eteriniai aliejai....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.03.2025 laikas 21:40 Didysis Susitraukimas: Nauja Teorija apie Visatos Pabaigą 2025
Ar Visata amžinai plėsis, ar jos laukia „Didysis susitraukimas“? Nauji moksliniai tyrimai atskleidžia stulbinančias teorijas apie Visatos ateitį!

Skaityti daugiau

25.03.2025 laikas 21:02 Gizos Piramidžių Paslaptys: Nauji Požeminiai Radiniai 2025

Ar žinojote, kad po Gizos piramidėmis gali slypėti dar neatrastos paslaptys? Škotijos ir Italijos mokslininkai, naudodami pažangias technologijas, atskleidė stulbinančius radinius, kurie gali pakeisti mūsų supratimą apie senovės Egipto civilizacij...

Skaityti daugiau

24.03.2025 laikas 23:03 Kodėl liekame vieni? Santykių klaidos šiuolaikiniame pasaulyje
Šiuolaikinis pasaulis pilnas galimybių bendrauti – socialiniai tinklai, pažinčių programėlės, nuolatinis ryšys. Tačiau kodėl vis daugiau žmonių jaučiasi vieniši? Psichologai teigia, kad technologijų amžius keičia mūsų požiūrį į santykius, o idealizav...

Skaityti daugiau

24.03.2025 laikas 22:42 Senovės Egipto piramidžių paslaptis: darbininkų palaikai perrašo istoriją
Senovės Egipto piramidės – didingi monumentai, šimtmečius laikyti karalių ir elito amžinojo poilsio vieta. Tačiau naujas archeologinis atradimas Tomboso vietovėje, netoli Nilo dabartiniame Sudane, verčia suabejoti šia legenda. Archeologai aptiko neįp...

Skaityti daugiau

24.03.2025 laikas 22:30 Kambato įlankos paslaptis: ar povandeninis miestas perrašys žmonijos istoriją?
Prie Vakarų Indijos krantų, Chambato įlankoje (anksčiau vadintoje Kambėjaus įlanka), 36 metrų gylyje po vandeniu slypi paslaptis, galinti perrašyti mums žinomą žmonijos istoriją. 2000 m. Indijos Nacionalinio vandenynų technologijų instituto (NIOT) ap...

Skaityti daugiau