Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Rugsėjo » 14

Dvylikapirštės žarnos gydymas vaistiniais augalais

Seniau virškinamąjį traktą medikai ir biologai vadino „gyvenimo keliu". Šiame kelyje maisto produktai virsta „statybine" žmogaus organizmui reikalinga medžiaga, o pažeista bet kuri šio trakto vieta gali sukelti nemažai rūpesčių ir nemalonią pojūčių. Liaudies medicinos žinovai pataria, kaip padėti dvylikapirštei žarnai -svarbiai virškinamojo trakto daliai.

Nepastebima darbštuolė

Sudėtingame skrandžio ir žarnyno virškinamajame trakte yra nedidelis organas, kurį senovėje vadindavo „antruoju“ skrandžiu. Taip apibūdinama dvylikapirštė žarna.

Seniau žmonės daug ką matuodavo pirštais, o šio nedidelio organo ilgis yra vos 12 pirštų pločio. Beje. lotyniškasis šio organo pavadinimas „duodenit" taip pat reiškia dvylika.

Dvylikapirštė žarna yra labai reikalinga žmogaus organizmui. Dvylikapirštėje žarnoje su kasos fermentais yra skaidomi baltymai, riebalai ir angliavandeniai. Nurytas, prastai suvirškintas maistas kava alkoholis ir vaistai priverčia skrandį sparčiau išskirti skrandžio sultis, todėl krūvis dvylikapirštei žarnai labai padidėja nes ji priversta neutralizuoti padidėjusį skrandžio sulčių rūgštingumą. Didžiuliai krūviai gali pakenkti dvylikapirštės žarnos gleivinei, todėl vystosi duodenitas ir dvylikapirštės žarnos opaligė.

Pasak specialistų, šias ligas ypač sunku, tačiau įmanoma išgydyti. Ypač naudinga gydytis vaistiniais augalais.

Uždegimines ligas padedantys gydyti raistiniai augalai

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė yra uždegiminė liga, todėl patariama gydytis uždegimines ligas padedančiais gydyti vaistiniais augalais. Liaudies medicinos žinovai išskiria kelias grupes uždegimines ligas padedančių gydyti vaistinių augalų, kurie skiriasi savo poveikiu.

► Pirmajai vaistinių augalų grupei priklauso tie, kurių sudėtyje yra taninų. Tai ąžuolo žievė, alksnių kankorėžėliai, geltonųjų žiognagių šaknys, storlapių bergenijų lapai ir kt. Šie augalai ne tik gydo uždegimines ligas, bet ir žarnyno gleivinėje padeda susidaryti apsauginei baltyminei plėvelei.

► Antroji grupė - tai augalai, kurių sudėtyje yra natūralių salicilatų (aspirino). Tai - gluosnių žievė, aviečių lapai, pelkinės vingiorykštės, sibirinio bijūno rytiniai porūšiai, pelkinės trindažolės ir kt. Skirtingai nuo cheminio aspirino, kuris ardo skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės pažeistas vietas, šie augalai ne tik gydo uždegimines ligas, bet ir užgydo pažeistą gleivinę.

Natūralūs, skausmus malšinantys preparatai

Sergantys skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige neretai skundžiasi spazminiais skausmais, todėl sergantiems šia liga patariama gydytis skausmus malšinančiais vaistiniais augalais. Skausmus malšinti padeda: kmynų, pankolių ir krapų sėklos, pelkiniai pūkeliai, smiltyniniai šlamučiai, vaistinės ramunėlės, žąsinės sidabražolės, paprastosios jonažolės, čiobreliai, mėtos.

► Paūmėjusios skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės skausmus padeda numalšinti rožių aliejus. Susmulkintus raudonųjų rožių žiedlapius užpilkite vandeniu, tada - alyvuogių (vandens ir alyvuogių aliejaus santykis turi būti vienodas) aliejumi, kaitinkite ant silpnos ugnies, kol išgaruos vanduo. Šio aliejaus pusė valandos prieš valgį patariama gerti po 1 arbatinį šaukštelį 5-6 kartus per dieną.

► Skausmus numalšinti padeda didžioji ugniažolė, vaistinė taukė, dėmėtoji mauda. Pasak specialistų, beveik visi skausmus numalšinti padedantys vaistiniai augalai yra nuodingi, todėl jų preparatais reikia gydytis ypač atsargiai.

Kaip atstatyti pažeistus audinius?

Sergantiems skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige labai svarbu pasistengti kiek galima greičiau užgydyti pažeistą gleivinę. Pažeistą gleivinę padeda užgydyti daug gleivių išskiriantys vaistiniai augalai. Šių augalų gleiviniai preparatai padengia pažeistą gleivinę ir, įveikiant druskos rūgščiai, pepsinui ir rupiam maistui, neleidžia jai toliau irti.

► Efektyviai pažeistą gleivinę apsaugo ir linų sėklų nuoviras. Linų sėklas išvirkite taip, kad nuoviras būtų panašus į skystą kisielių. Linų sėklų nuoviro patariama gerti po 1/2 stiklinės 5-8 kartus per dieną, tiek prieš valgį, tiek ir po jo. Išgėrus 1-2 stiklines linų sėklų nuoviro, skausmai dažniausiai pranyksta.

Kaip išvalyti opą?

Nuo opų išvalyti nekrozines mases padeda žalinguosius mikrobus naikinantys vaistiniai augalai. Tai balinis ajeras, čiobreliai, raugerškis, beržų lapai. paprastoji jonažolė, kalankės, plačialapis gyslotis.

► 1 stiklinę sausų, susmulkintų plačialapio gysločio lapų užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, leiskite nusistovėti, nukoškite. Šio antpilo pusė valandos prieš valgi patariama gerti po 1/4 stiklinės 2-3 kartus per dieną.

► Šviežius plačialapio gysločio lapus galima sumalti mėsmale, tyrę užpilti tokiu pat kiekiu vandens, kruopščiai išmaišyti, išspausti sultis. Taip paruoštų sulčių patariama gerti 3-4 kartus per dieną po 1/3 stiklinės.

Kaip paspartinti pažeistos gleivinės regeneraciją (gijimą)?

Pagreitinti pažeistos gleivinės gijimą padeda paprastoji kraujažolė ir dilgėlės. Efektyviai opas padeda gydyti iš lazdynų ar graikinių riešutų branduolių paruoštas pienelis.

► 10 g susmulkintų lazdynų ar graikinių riešutų branduolių užpilkite 1/2 stiklinės šilto virinto vandens, leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite, ištirpinkite 1-2 arbatinius šaukštelius skysto medaus. Šio pienelio pusė valandos prieš valgi patariama gerti po 1 desertini šaukštą 5-6 kartus per dieną.

Kompleksinis opaligės gydymas

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę svarbu gydyti kompleksiškai, t.y. vienu metu malšinti skausmus ir tuo pat metu padengti pažeistą gleivinę. Tokiomis savybėmis pasižymi: dygieji eleuterokokai, ženšenis, rožinės radiolos ir kt. Sergantiems skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige reikia gydytis ne šių augalų spiritiniais antpilais, o tik nuovirais.

► Efektyviai žaizdas ir opas gydo bei nusilpusią imuninę sistemą stiprina alijošiaus ir medaus mišinys, kuris yra ir efektyvi profilaktinė opaligės gydymo priemonė.

Dvi savaites nelaistykite 3-5 metų alijošiaus, tada nupjaukite 500 g jų lapų, juos 5 dienas palaikykite vėsioje, gerai vėdinamoje vietoje ir sumalkite mėsmale. Alijošiaus tyrę užpilkite 0,5 kg pakaitinto medaus ir 1 stikline raudonojo vyno, perpilkite į tamsaus stiklo indą, kuri sandariai uždarykite, vėsioje vietoje leiskite nusistovėti 7 dienas. Gydydami opaligę, šio mišinio pirmąją savaitę vartokite po 1 arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną, 1 valandas prieš valgį, antrąją savaitę po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną, trečiąją savaitę - po 2 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną.

Opaligė ir centrinė nervų sistema

Verta atminti, kad skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige neretai susergama patyrus emocinį stresą. todėl sergantiems šia liga reikalingi ir lengvai sudirgusią centrinę nervų sistemą raminantys augalai: vaistiniai valerijonai, raudonėliai, vaistinės melisos ir mėtos. Gydantis vaistiniais augalais reikia kantrybės ir netgi valios, tačiau toks gydymas yra naudingas. Paūmėjusią opaligę vaistiniais augalais patariama gydyti ne trumpiau nei 2-2,5 mėnesio, o keičiantis metų laikams šios ligos profilaktikai reikia skirti mėnesį laiko.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.09.2018 laikas 13:31 Receptai Vaistažolių mišiniai peršalus

Peršalus liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai peršalus, receptai peršalus, peršalimas, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vai...

Skaityti daugiau

08.08.2019 laikas 19:43 Receptai Kaip pasigaminti namuose varškės spurgas
Senai norite pagaminti spurgų, bet nežinote, pagal kokį receptą jos išeina pačios skaniausios? Tvirtai galime pasakyti, kad mūsų receptas vienas sėkmingiausių! Varškės spurgos išeina orinės, saikingai saldžios, naudingos ir nerieb...

Skaityti daugiau

17.09.2018 laikas 10:25 Receptai Liaudiški patarimai išutimų gydymui
Išutimai liaudies medicinoje, išutimai, išutimo gydymas, išutimo receptai, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.11.2024 laikas 11:31 Nijolės pamoka: kaip pensija pakeitė gyvenimą suaugusiems vaikams
Kai Nijolė priėmė sprendimą išeiti į pensiją, ji ne tik paliko darbą, bet ir pradėjo naują gyvenimo etapą, kuris išbandė jos santykius su suaugusiais vaikais. Su keturiais vaikais, iš kurių du vis dar gyvena namuose, Nijolė jautė, kad atėjo laikas pa...

Skaityti daugiau

17.11.2024 laikas 10:53 Meilės kvadratas: kovos su jausmais istorija
Meilė gali būti sudėtinga ir netikėta. Kartais ji atneša džiaugsmą, o kartais – skausmą. Ši istorija pasakoja apie jauną moterį, kuri kovoja su jausmais žentui, tėvui savo jauniausios dukros. Išsiskyrusi su vyru, ji susiduria su sunkiais sprendimais,...

Skaityti daugiau

17.11.2024 laikas 10:31 Pasirinkta šeima: kaip kaimynystės ryšys keičia gyvenimą

Gyvenimas gali būti netikėtas, ypač kai artimi žmonės nusprendžia pasitraukti. Kartais, būdami vieniši, surandame tikrų draugų ir paramą ne iš ten, kur to tikėjomės. Ši istorija pasakoja apie 82 metų moterį, kuri, susidūrusi su pažįstamų abejingum...

Skaityti daugiau

17.11.2024 laikas 10:07 Aliuminio kiekio didėjimas vakcinose ir autizmo ryšys

Nuo XX a. aštuntojo dešimtmečio medicinos praktikoje vyko reikšmingi pokyčiai, ypač kalbant apie vakcinas. Padidėjęs aliuminio kiekis vakcinose ir sparčiai augantis autizmo diagnozių skaičius neabejotinai kelia klausimų. Šiame straipsnyje gilinsim...

Skaityti daugiau

16.11.2024 laikas 22:16 Geriausi gėrimai nuo gerklės skausmo

Gerklės skausmas – nemalonus jausmas, kuris gali pasireikšti dėl įvairių priežasčių, įskaitant temperatūros pokyčius, alergijas ar infekcijas. Nors šis simptomas gali būti skausmingas ir varginantis, siūlome jums daugybę natūralių gėrimų rec...

Skaityti daugiau