Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2021 » Spalio » 5

Atogrąžų ciklonas "Shaheen" užtvindė Omaną ir Iraną

Dėl smarkių liūčių Omane ir Irane žuvo mažiausiai devyni žmonės. Regioną užklupo atogrąžų ciklonas "Shaheen".

Audra kilo iš Arabijos jūros. Planetos klimatas keičiasi, ir dabar net labiausiai apniukusios ir sausos dykumos negali apsaugoti nuo potvynių.

Dauguma Omano sostinės Maskato gatvių užtvindytos, o dešimtys automobilių atsidūrė po vandeniu. Iki šiol trys žmonės Omane oficialiai pripažinti nukentėjusiais nuo ciklono. Du darbininkai žuvo per nuošliaužą, o vieną vaiką nusinešė stipri srovė. Keletas žmonių laikomi dingusiais be žinios. Žuvusiųjų skaičius galėjo būti didesnis, jei ne iš anksto paskelbta evakuacija. Kelioms dešimtims tūkstančių žmonių pavyko pasiekti saugią vietą.

Tačiau ne visi į šiuos įvykius žiūrėjo rimtai. Kai kurie vairuotojai dėl išsiliejusios upės buvo atkirsti nuo kelio. Tačiau Sultonato gyventojams vis dėlto pasisekė - kosminė nuotrauka rodo, kad pagrindinis tropinio ciklono "Shaheen" branduolys slinko į Omano įlanką, nes būtent šioje dalyje stebimos didžiausios liūtys ir uraganiniai vėjai. Tik šį vakarą, kai sūkurys jau buvo pradėjęs sklaidytis, jis persikėlė į Arabijos pusiasalį.

Tačiau nepaisant to, lietūs Omane pasirodė esą fenomenalūs. Šioje paprastai sausringoje šalyje per 24 valandas iškrito maždaug metų drėgmės kiekis. O Suvaiko meteorologijos stotyje, esančioje sultonato šiaurės vakaruose, per 24 valandas iškrito apie 300 mm lietaus - toks kiekis drėgnuose atogrąžų kraštuose paprastai iškrenta per mėnesį, o čia jis susikaupia per trejus metus.

Paprastai atogrąžų ciklonų sezonas Indijos vandenyno šiaurinėje dalyje būna negausus, tačiau dabar jis pasiekė piką. Šiuo metų laiku čia vidutiniškai susidaro maždaug vienas sūkurys per mėnesį, daugiausia jų susidaro Bengalijos įlankoje ir daug rečiau virš Arabijos jūros.

Pagrindinė atogrąžų ciklonų paplitimo teritorija yra subekvatorinė jūra. Iš čia jie paprastai keliauja į Indijos šiaurės rytų pakrantę arba į Arabijos pusiasalio pietvakarius.

Tačiau dėl perkaitusio jūros vandens, kurio temperatūra šiuo metu siekia +27, +30 laipsnių, "Shaheen" pasisuko gerokai į šiaurę, todėl pirmą kartą nuo palydovinių stebėjimų pradžios jis įplaukė į Omano įlankos vandenis.

Šiuo metu tropinis ciklonas jau yra dykumų teritorijose į šiaurę nuo Sultono, ir čia jis labai greitai taps labai destruktyvus. Pavyzdžiui, modelio vertinimais, šiuo metu centrinėje zonoje iškrenta 20-30 mm kritulių per tris valandas. Tačiau jau 12-13 val. liūtys susilpnės beveik 10 kartų, o iki vakaro lietaus debesys beveik visiškai išsisklaidys.

Pagrindinė tokių unikalių ir katastrofiškų orų procesų priežastis - pasaulio vandenynų perkaitimas. Dabar, keičiantis klimatui, pasaulis vis dažniau susidurs su tokiomis situacijomis.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.10.2021 laikas 21:26 CDC pagautas meluojantis: Covid vakcinos nužudo 15 žmonių už kiekvieną 1 išgelbėtą gyvybę
Federalinė vyriausybė primygtinai reikalauja, kad amerikiečiai nekreiptų dėmesio į didžiulį su vakcinomis susijusių sužeidimų ir mirčių, apie kurias šiais metais pranešta VAERS (Pranešimų apie nepageidaujamus įvykius, susijusius su vakcinomis, sistemai), skaičių, teigdama, kad nė vienas iš jų nėra s...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 20:13 Ekspresinis veido atnaujinimas, kurį galite atlikti patys
Norint kokybiškai prižiūrėti odą ir suteikti jai reikalingų medžiagų, nebūtina pirkti kremų kosminėmis kainomis ar nuolat gyventi grožio salonuose.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:47 Kaip atsikratyti lūpų pūslelinės per 1 dieną: 7 liaudies metodai

Herpesas yra viena klastingiausių ligų. Net jei ši liga yra lengvos formos ir vargina tik kartą per pusmetį, tai nėra malonu. Ypač erzina būdingi bėrimai ant lūpų, kurie ne tik stipriai niežti, bet ir atrodo tiesiog negražiai, verčia kelias dienas slėptis nuo smalsių akių.

...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 17:22 NSO virš Springfildo, Misūrio valstija, JAV

17:00 10/18/21. Stebėjau šį objektą, skrendantį per Springfildą Mo, trumpam sustojusį virš miesto centro. Buvau spūsties valandą ir galėjau tik trumpam sustoti, kad padaryčiau šį vaizdo įrašą

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 16:24 Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas ragina suimti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci

Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto vyriausiasis narys, JAV atstovas Devinas Nunesas (Devin Nunes) (R-CA), ragina patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:27 Receptai | Patiekalai Trupininis obuolių pyragas su maskarpone
Tai tobulasis obuolių pyragas su maskarpone, kurį aš galėčiau valgyti ir valgyti, jei tik po to kelnių saga ant manęs nepyktų. Gal jis ir nėra pats sveikiausias, bet kad vienas iš skaniausių trupininių pyragų, tai garantuotai....

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:14 Receptai | Patiekalai Nuostabaus skonio obuolių pyragas
Na kokie namie rudenį be nuostabaus obuolių pyrago, kai pasklinda obuolių ir cinamono kvapas... Kažkada perskaičiau šį receptą kažkuriame žurnale, pagalvojau, kad nieko ypatingo čia nebus... Tačiau jis gavosi tobulas, skanesnio net nesu ragavusi....

Skaityti daugiau

26.10.2021 laikas 16:56 Receptai | Patiekalai Beef steak Tartare - totoriškas bifšteksas
Negalintiems žiūrėti į žalią mėsą, toliau skaityti mano recepto tikrai nepatariu, nes šį kartą Jums parodysiu, kaip pasigaminti tai, kas angliškai vadinasi "Beef Steak Tartare", prancūziškai - "Filet americain" arba tiesiog "steak tartare", o lietuviškai būtų "Totoriškas bifšteksas", na arba kaip da...

Skaityti daugiau