Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Gegužės » 28

"Esu laimingas, kai tu esi laimingas!" arba "meilės dusintojai"

Nuo autoriaus: Apie santykius, kurie įtempti...

Ar kada nors girdėjote frazę: "Esu laimingas, kai tu esi laimingas!

Iš giminaičio, draugo, mylimo žmogaus?

Pagalvokite, kokius jausmus išgyvenate?

Jei susierzinimą, pyktį, įniršį ar net neviltį, galbūt yra stipriai emociškai priklausomas žmogus.

Ir ta priklausomybė visai gali "meiliai uždusinti" iš pačių maloniausių paskatų...

Emocinė priklausomybė gali susiformuoti labai ankstyvame amžiuje santykiuose su motina (ar kitu svarbiu Suaugusiuoju).

Mažas vaikas yra priklausomas nuo motinos pripažinimo, pritarimo ir meilės ir labai jautriai reaguoja į motinos nuotaikos pokyčius, ypač kai jie susiję su tuo, ar motina yra laiminga, ar ne.

Jei vaikas jaučia, kad jo motina yra laiminga, linksma ir patenkinta, jis tai suvokia kaip motinos pasitenkinimą juo ir meilę jam.
Jei, priešingai, motina yra blogos nuotaikos, liūdna ar susierzinusi, tai reiškia, kad motina nėra laiminga.

Atitinkamai ir pats kūdikis, priklausomai nuo motinos nuotaikos, jaučiasi laimingas arba prislėgtas.

Nesupranta, kad motina gali būti laiminga arba liūdna ne dėl jo. Nėra jokio savęs atskyrimo nuo motinos.

Tolesniame auklėjimo procese motina gali padėti vaikui pamažu atskirti save nuo jos (atsiskirti), atskirti savo jausmus nuo reikšmingo kito žmogaus jausmų, išmokti savo paties savybių ir gebėjimų, kad vėliau, suaugęs, galėtų būti nepriklausomas ir savarankiškas.

Tačiau jei šis emocinis atsiskyrimas neįvyksta, asmuo į suaugusiųjų gyvenimą atsineša savo vaikystės emocinę priklausomybę, kurios dažnai net iki galo nesuvokia.

Santykiuose su žmonėmis ši priklausomybė gali pasireikšti priverstiniu rūpinimusi, perdėtu noru padėti, įtikti, aukotis; tiesioginiu savo nuotaikos susiejimu su kito žmogaus nuotaika, nuolatiniu nemotyvuotu nerimu dėl jo, depresija net dėl trumpo išsiskyrimo; staigiais susierzinimo, pykčio, įniršio protrūkiais prieš kitą svarbų asmenį.

O kadangi emocinė priklausomybė iš prigimties gimsta ankstyvoje vaikystėje ir gali būti visai ne dėl konkrečių santykių su kitu suaugusiuoju, nenuostabu, kad tas kitas, kuris nėra taip stipriai priklausomas, gali patirti atsakomuosius neigiamus jausmus, suvokdamas jos apraiškas kaip "spaudimą", "asmeninių ribų pažeidimą", "norą visiškai kontroliuoti", "dusinančią meilę".

Žinoma, santykiuose su emociškai priklausomu asmeniu svarbu žinoti ir išlaikyti savo asmenines ribas.
Tačiau taip pat svarbu nepamiršti, kad jų priklausomybė nėra jų kaltė, o greičiau, taip sakant, jų nelaimė, ir kad viskas, ką jie daro dėl šios priklausomybės, paprastai vyksta be "piktos valios", nes jie to nepripažįsta kaip savo pačių proceso, visiškai nesusijusio su kitu asmeniu.

Baigdamas norėčiau pabrėžti, kad emocinę priklausomybę puikiai galima koreguoti saugioje terapinėje aplinkoje su specialistu.
Taigi, jei turite emociškai priklausomą asmenį, kuriuo rūpinatės, jums ir jam šiuose santykiuose dar ne viskas prarasta.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
22.09.2023 laikas 09:04 Tauta Siūlo Kodėl valdžia viešai nebesiskiepija?
Žmonės jau buvo linkę pamiršti kovidą ir su juo susijusias problemas bei ribojimus, tačiau pastaruoju metu įvairūs ekspertai vėl pradėjo gąsdinti, kad jeigu dar ne rudenį, tai žiemą virusas tikrai smogs.

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:44 Tauta Siūlo Papiktino atmintinos vietos pavadinimas
Nurodoma, kad tai „Lietuvos partizanų užkasimo vieta“. Savo nuomonę išsakęs ukmergiškis svarsto, kodėl parinktas toks keistas, niekur negirdėtas terminas. „Negi negalima buvo kaip nors kitaip pagarbiau pavadinti“, – piktinosi jis....

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:39 Tauta Siūlo Dėl praleisto skambučio liko be vaistų

Ponia Danutė liko nusivylusi nuotolinių konsultacijų pas medikus tvarka – dėl praleisto skambučio mėnesį liko be vaistų.

Skaityti daugiau

Įdomus pasaulis:

Taip pat skaitykite:
23.09.2023 laikas 20:23 Po kokių žmogaus frazių suprantu, kad jis yra tingus ir silpnas
Mūsų frazės visada buvo ir bus atspindys to, kas vyksta mūsų viduje. Jei žmogus yra stiprus ir drąsus, jo kalba skirsis nuo, pavyzdžiui, tinginio ir silpno žmogaus. Labai svarbu išmokti atskirti šiuos dalykus žmonių kalboje. Juk taip iš karto suprasi...

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:06 Kaip suprasti iš vyro, ar jūs jam esate mėgstamiausia moteris, ar jis tiesiog prie jūsų pripratęs?
Vyras gali gyventi su moterimi dėl įvairių priežasčių. Iš pradžių taip, meilė ir trauka dažnai vaidina svarbų vaidmenį. Tačiau bėga metai. Ir nebėra taip, kad vyras gyvena su moterimi tik todėl, kad ją nuoširdžiai myli. Galbūt jis tiesiog prie jos pr...

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 13:08 Borisas Akuninas apie tikrą protingą moterį
Kaip žinia, protas gali būti įvairaus kalibro ir profilio: praktiškas, moksliškas, kūrybiškas, nuovokus, „moteriškas“, elgsenos, psichologinis ir taip toliau. Bet aš manau, kad svarbiausias proto tipas yra tas, kuris leidžia žmogui teisingai žvelgti ...

Skaityti daugiau