- 30.05.2023
- 5.0 Reitingas
- 670 Peržiūros
- Komentarai
2016 m. lapkritį Aplinkos apsaugos agentūrai (EPA) pateiktoje peticijoje išryškėjo neigiamas poveikis sveikatai, susijęs su vandens fluoridavimu. Peticijoje EPA buvo raginama "apsaugoti visuomenę ir jautrias subpopuliacijas nuo neurotoksinio fluorido pavojaus uždraudžiant į vandenį dėti fluoridui skirtas chemines medžiagas".
Šiame straipsnyje gali būti teiginių, kurie atspindi autoriaus nuomonę
Dešimtmečius savivaldybių vandens šaltiniai buvo "gydomi" fluoro (ir arseno) šalutiniais produktais. Šiuo dešimtmečius trunkančiu medicininiu eksperimentu siekiama užkirsti kelią gyventojų dantų ėduoniui, tačiau šis masinis eksperimentas kelia pavojų sveikatai ir visiškai apeina informuoto asmens sutikimo principą.
EPA ignoruoja peticiją dėl fluorido, atverdama kelią istoriniam ieškiniui, kuris gali uždrausti vandens fluoridinimą
EPA ignoravo 2016 m. peticiją prieš fluoridą. Tai paskatino organizacijas "Fluoride Action Network" (FAN) ir "Food & Water Watch" paduoti EPA į teismą. Pagal Toksinių medžiagų kontrolės įstatymą bet kuris pilietis gali paduoti EPA į teismą, jei agentūra atmeta peticiją uždrausti ar reguliuoti toksišką medžiagą. Kartu su peticija pateikta daugiau nei pakankamai įrodymų, kad masinis vandens fluoravimas sukelia žalingą neurotoksinį poveikį gyventojams. Peticijoje pateikta 180 paskelbtų tyrimų ir maždaug 2 500 puslapių informacinės medžiagos, įrodančios, kad fluoridas sukelia neurotoksiškumą ir mažina intelekto koeficientą.
Tai pirmas kartas per 44 metus, kai piliečiai, remdamiesi Toksinių medžiagų kontrolės įstatymu, pateikė ieškinį EPA. Šiame ieškinyje pateikiami CDC ir EPA ekspertų parodymai. Šie liudijimai sutampa, kad fluoridas yra toksinas aplinkai ir žmonių sveikatai, susijęs su konkrečiais žmogaus smegenų pažeidimais. Ieškinys netgi atskleidė vyriausybės kišimąsi, kuriuo siekta nuslėpti svarbias mokslines išvadas apie fluorido toksiškumą.
Kitame teismo proceso etape bus atlikta sisteminė fluorido neurotoksiškumo apžvalga, paimta tiesiogiai iš Nacionalinės toksikologijos programos. Ataskaitos projektas buvo paskelbtas 2022 m. kovo 15 d. Remiantis Informacijos laisvės akto prašymu, buvo reikšmingų vyriausybės trukdžių, neleidžiančių paskelbti duomenų. Tyrimo metu taip pat bus paviešinta Dr. Philippe'o Grandjeano (Dr. Philippe Grandjean) ir kt. atlikta analizė "A Benchmark Dose Analysis for Maternal Pregnancy Urine-Fluoride and IQ in Children", paskelbta 2021 m. birželio 8 d. žurnale "Risk Analysis".
Ekspertai ir mokslininkai pateikia įtikinamus argumentus, kodėl reikia uždrausti fluorizuoti savivaldybių tiekiamą vandenį
EPA ne kartą stengėsi, kad byla būtų nutraukta, tačiau šie nauji tyrimai paskatino teisėją pratęsti bylos nagrinėjimą. "Nuo peticijos pateikimo tiek daug kas pasikeitė... dvi svarbios tyrimų serijos - kohortiniai tyrimai, kurie, kaip visi sutinka, yra geriausia metodika", - sakė JAV Šiaurės Kalifornijos apygardos apylinkės teismo teisėjas Edvardas M. Čenas (Edward M. Chen). "Visi sutinka, kad tai buvo kruopštūs tyrimai, ir visi sutinka, kad šie tyrimai būtų geriausių turimų mokslinių įrodymų dalis."
Tarp šios bylos ekspertų yra daktaras Grandjeanas, paskelbęs 500 mokslinių straipsnių. Jo darbai atskleidė prenatalinio gyvsidabrio poveikį neurologiniam vystymuisi ir galiausiai EPA jais pasinaudojo nustatydama metilo gyvsidabrio etaloninę dozę. Grandjeanas padarė išvadą dėl teismo proceso: "Todėl, esant pakankamam moksliniam tikrumui, manau, kad padidėjęs fluorido poveikis JAV gyventojams kelia rimtą susirūpinimą visuomenės sveikatai."
Kiti pagrindiniai ekspertai: daktaras Hovardas Hu (Howard Hu) ir daktaras Briusas Lanferis (Bruce Lanphear). Jie yra žinomi dėl savo atliktų švino tyrimų, kuriais galiausiai buvo nustatyti EPA standartai ir taisyklės dėl švino poveikio. Naujausiame savo darbe apie fluoridą ir neurologinį vystymąsi Hu teigia, kad vandenyje naudojamo fluorido kiekis kelia grėsmę neurologiniam vystymuisi, panašiai kaip švino poveikis. "Mano nuomone, pagrįstu mokslinio tikrumo laipsniu elementų tyrimų rezultatai patvirtina išvadą, kad fluoridas yra neurotoksikantas vystymuisi, esant tokiam internalizuoto poveikio lygiui, koks pastebimas fluoriduotame vandenyje gyvenančiose bendruomenėse", - apibendrino Hu.
Ši istorinė byla gali priversti EPA nustatyti naują fluorido atskaitos lygį, todėl toksino pridėjimas į savivaldybių tiekiamą vandenį taptų neteisėtas.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau