Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Mistika » 2024 » Vasario » 5

Trikampis: simbolio reikšmė

Trikampis: simbolio reikšmė

Trikampis aptinkamas visų religinių, ezoterinių ir filosofinių judėjimų simbolikoje. Šiame ženkle sutelkta daug šventų prasmių, slepiančių gilias dieviškojo pradžios, makro- ir mikrokosmoso paslaptis. Ne veltui ši figūra taip dažnai sutinkama senovės ornamentuose. Žmonija nuo seno gerbė šį simbolį kaip visatos pagrindą žymintį ženklą.

Trikampis Visatos schemoje

Pytagoro Tetraktis.

Pytagoro Tetraktis.

Tetraktis Pitagoras žymi visuotinę visatos struktūrą. 10 trikampio taškų - 10 egzistencijos sferų. Viskas statoma ant šios struktūros analogo. Viršutinis taškas yra monada, visos būties šaltinis. Kiti du taškai yra diados - šventa priešingų pradų pora. Kiti trys taškai yra triada: dvasia, kūnas ir siela, gimstanti iš jų sąveikos. Paskutiniai keturi taškai yra tetrada - 4 gamtos elementai, fizinės egzistencijos pagrindas.

Pasaulio hierarchijos simbolis

Trikampis - simbolis, kurio reikšmė atskleidžia pasaulio hierarchijos principą. Jo viršūnė - Didysis Neišreikštasis, Dievas Absoliutas, visų daiktų šaltinis. Ne veltui Dievas kaip aukščiausioji sąmonė simboliškai vaizduojamas su trikampio formos aureole virš galvos.

Saliamono antspaudas

Trikampė aureolė virš Dievo galvos, Saliamono antspaudas - dviejų susikertančių trikampių simbolis.

Dvasinio pranašumo ženklas

Trikampis su akies atvaizdu viršutinėje jo dalyje - dvasinės esmės pranašumo prieš tankius materialius žemesniųjų tikrovės lygmenų pasaulius ženklas. Masonai aukštai ėmė naudoti šį simbolį, nors jį galima rasti ir ant kai kurių stačiatikių cerkvių.

Miniatiūrinė piramidė, rasta Egipte

Miniatiūrinė piramidė, rasta Egipte; Akis trikampyje virš įėjimo į katedrą; Akis, trikampis ir piramidė ant JAV pinigų banknotų.

Trikampis: simbolio reikšmė

Trys erdvės hipostazės

Trikampio simbolio prasmė - plačiausia šventosios visatos trejybės esmė. Trys trikampio viršūnės - nedalomos holografinės visatos struktūros ir kiekvieno joje pasireiškiančio vieneto ženklas.

Trikampis apskritime. katedra Achene, Vokietijoje.

Trikampis apskritime. katedra Achene, Vokietijoje.

Trys numerologijoje

Trys yra monados ir diados, vieneto ir dviejų suma. Trys yra būtinas skaičius, sudarantis plokštumą kaip pirminį ko nors pasireiškimą erdvėje. Materialaus pasaulio apimtis įmanoma tik trejinėje koordinačių sistemoje.

    1 - energija, 2 - materija, 2+1=3. Trys yra energijos įsikūnijimo materialioje erdvėje rezultatas. 

Trikampis yra paprasčiausia geometrinė figūra. Bet kokio objekto modelį galima padalyti į trikampių, gulinčių skirtingose plokštumose vienas kito atžvilgiu, rinkinį.

Merkaba - dvasinės ekstazės būsena sufijų ir žydų tradicijoje

Merkaba - dvasinės ekstazės būsena sufijų ir žydų tradicijoje. Ideali dvasinės būties būsena.

Trikampis įvairių tradicijų simbolikoje

Krikščionių trejybė

Krikščioniškoje tradicijoje trikampis yra Trejybės simbolis: dvasia, siela ir kūnas; tėvas, sūnus ir šventoji dvasia. Krikščioniškoje tapyboje Dievas Tėvas simboliškai vaizduojamas su trikampio aureole virš galvos arba su dviejų vienas kitą kertančių trikampių pavidalo spindesiu, sudarančiu šešiakampės žvaigždės ženklą.

Trikampio formos nimbas ant Dievo atvaizdų.

Trikampio formos nimbas ant Dievo atvaizdų.

Saliamono žvaigždė

Dviejų trikampių, kurių viršūnės yra daugiakampės, skirtingai išdėstytos, taip pat vadinamas Saliamono žvaigžde. Šis simbolis reiškia dievišką dviejų priešingų principų sąjungą: vyro ir moters, aktyvaus ir pasyvaus, plono ir tankaus, dangaus ir žemės. Šis simbolis taip pat turi keturių gamtos elementų harmoningo sujungimo vienoje individualioje sąmonėje prasmę.

Dviejų trikampių simbolis - 4 elementų vienybės ir pasaulio tvarkos

Dviejų trikampių simbolis - 4 elementų vienybės ir pasaulio tvarkos simbolis.

Slavų triglavas

Slavų kalboje trikampis turi trijų pasaulių šventos vienybės reikšmę: Yavi - materialusis pasaulis, Pravi - dievų pasaulis ir Navi - dvasių pasaulis. Kiekviena slaviškojo Triglavo viršūnė žymi kiekvienos iš trijų erdvės dimensijų globėją: Svarog, Svetovid ir Perun. Kiekviena trikampio kraštinė simbolizuoja vieną visatos sluoksnį: žemę, požeminį pasaulį ir dangų.

Slavų Triglavas - dievybių, pasaulių ir spalvų trejybė.

Slavų Triglavas - dievybių, pasaulių ir spalvų trejybė.

Trys trikampiai arba Valknutas

Valknutas - senovės germanų tautos simbolis. Tarp savęs susipynę trys trikampiai simbolizuoja visatos pilnatvę ir tobulumą, trilypumą trijuose egzistencijos lygmenyse. Numerologiniu aspektu trys trikampiai turi devynių reikšmes, kurios reiškia visatos vientisumą ir universalumą. Už šio skaičiaus ribos eina tik dešimt - naujo evoliucijos posūkio vienetas. Todėl trys trikampiai - taip pat transformacijos procesų ženklas, destrukcijos ir išsilaisvinimo esmė, būtina tolesniam naujo kūrimui.

Trys trikampiai arba Valknutas

Trikampis ir Tao filosofija

Ezoterine prasme trikampio simbolis apima universalius kosminės sandaros dėsnius. Šiame ženkle slypi ir hermetinis poliariškumo dėsnis, ir filosofinis priešybių vienybės ir kovos principas. Trys yra du plius vienas, o tai savo reikšme prilygsta kinų tradicijos filosofinei Dao kategorijai, kur Yin ir Yang, moteriškasis ir vyriškasis pradai susijungia tobuloje sąveikos harmonijoje.

Trikampis pagal Pravedą

Pagal Pravedą - senovės šiaurės magų žinias - trikampis - trijų bet kokio pasireiškimo aspektų nedalomumo simbolis: Viešpaties, Dievo ir Velnio; visatos, laiko ir erdvės; sąmonės, judėjimo ir formos. Šis ženklas išreiškia metafizinę sistemos, kurioje įmanomas kūrybinis aktas ir pati dinamiška egzistencija, esmę. Suvokiantis individas kuria jį supantį pasaulį pasitelkdamas dvigubą instrumentų porą: energiją ir materiją. Jei vienas iš trijų elementų iškrenta iš sistemos, egzistencija nugrimzta į nebūties bedugnę.

Trikampis apskritime: prasmė

Trikampis apskritime: prasmė

Trikampis apskritime - pasireiškusio pasaulio tvarkingumo netvarkingame amžinosios ir begalinės visatos erdvės chaose simbolis. Trikampio, uždaryto apskritime, vaizdinys - Dievo Kūrėjo pasirodymas trijose egzistencijos hipostazėse. Šis ženklas yra universali ląstelė, holograma ir projekcija, pagal kurios šabloną atsiskleidžia visos daugiapakopės pasaulio hierarchijos konstrukcija.

Apskritimas trikampyje: reikšmė

Iš kairės į dešinę: Saliamono stebuklingasis trikampis ir Mirties kerų

Iš kairės į dešinę: Saliamono stebuklingasis trikampis ir Mirties kerų simbolis.

Apskritimas trikampyje yra žemišku pavidalu pasireiškiančios mikrokosmoso gelmės simbolis. Šį simbolį karalius Saliamonas naudojo demonams iškviesti ir išvaryti, taip pat dvasioms valdyti. Simbolika tokia: trys trikampio kraštinės riboja tam tikrą jėgą - apskritimą. Taigi jos tarsi sulaiko ją nuo savavališko pasireiškimo ir skverbimosi į žmonių pasaulį. Šiandien šis ženklas naudojamas egzorcizme ir magijoje, daugiausia tamsoje. Beje, panašus simbolis pasirodo knygų apie Harį Poterį serijoje ir yra mirties dovanos simbolis.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
27.10.2019 laikas 18:02 Receptai Vyniotinis Su Aguonomis: Gaminimo Receptas

Tokie vyniotiniai išeina be galo skanūs. Jie švelnūs, su skaniu įdaru ir labai gražia glazūros plutele. Šie vyniotiniai -tikra šventinio stalo puošmena ir puikus desertas. Mes naudosime aguonų įdarą.

Skaityti daugiau

10.09.2018 laikas 09:07 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo nudegimų

Nudegimai liaudies medicinoje, Nudegimai, Vaistažolių mišiniai nuo nudegimų, receptai nuo nudegimų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gyd...

Skaityti daugiau

20.09.2018 laikas 07:28 Receptai Liaudiški patarimai sergant diabetu
Diabetas liaudies medicinoje, liaudiški patarimai sergant diabetu, diabetas, diabeto gydymas, receptai diabetui, vaistažolės diabetui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau