Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Mokslo Afiša » 2024 » Vasario » 21

Kodėl chirurgai nenešioja baltų chalatų: jūs niekada neatspėsite

Kodėl chirurgai nenešioja baltų chalatų: jūs niekada neatspėsite

Medicinoje nėra smulkmenų. Net toks dalykas kaip chalato spalva padeda gydytojams išgelbėti žmogaus gyvybę.

Kaip žinote, medicinos darbuotojai dėvi baltus chalatus. Ši spalva simbolizuoja švarą, sterilumą ir higieną. Tačiau ne visi medicinos darbuotojai dėvi baltus chalatus. Pavyzdžiui, anesteziologų ir chirurgų komandų operacinėse uniformos nuo seno yra žalios arba mėlynos spalvos. Kodėl jos taip skiriasi nuo kitų?

Iš pradžių šios komandos, kaip ir kiti medicinos darbuotojai, dėvėjo baltus chalatus. Tokius drabužius buvo galima lengvai išbalinti balikliu.

Taigi tai atrodė gana praktiškas sprendimas.

Tačiau XX a. antrojoje pusėje operacinėse medikai pamažu pradėjo pereiti prie žalios arba mėlynos spalvos uniformų.
Pasirodo, kad visa tai ne šiaip sau

Jei operacijos metu medikas staigiai nukreipia žvilgsnį nuo tamsios paciento kraujo spalvos į baltą kolegos chalatą, jis gali akimirkai apakti. Tačiau žalia ar mėlyna spalva tokio poveikio nesukelia. Viskas dėl to, kad spalvų spektre jos yra priešingos raudonai spalvai, todėl operacijoms tinka geriau.

Tai reiškia, kad žalios arba mėlynos spalvos forma padeda skatinti chirurgų akių budrumą, daro jas jautresnes raudonam kraujo atspalviui, sumažina klaidų tikimybę operacijos metu. Šis veiksnys yra labai svarbus chirurgų ir anesteziologų darbe operacinėse.

Kaip, manote, tai tiesa?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
27.08.2018 laikas 09:34 Receptai Riebių plaukų priežiūra. Liaudiški patarimai plaukų gydymui

Riebių plaukų priežiūra liaudies medicinoje, Riebių plaukų priežiūra, receptai plaukų priežiūrai, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

...

Skaityti daugiau

24.11.2019 laikas 08:36 Receptai Makaronai Su Mėsa Ir Daržovėmis, Be Virimo

Greitas patiekalas. Skanūs makaronai pietums. Makaronai su mėsa ir daržovėmis. Kitą dieną jei nesuvalgote makaronai išlieka nesusilietę, atskirti vienas nuo kito ir tokie pat skanūs, tereikia juos pašildyti.

...

Skaityti daugiau

19.10.2019 laikas 14:24 Receptai Tradicinis Apetitiškų Eklerų Receptas.
Eklerai magiškai ir stebuklingai veikia žmones – ir vaikus, ir senelius. Aš savo virtuvėje vis turiu sugalvoti kažką naujo. Esu žmogus be firminio torto, bet man taip smagu turėti svečiuose žmones, kurie ištobulinę savo vieną sald...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau