Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2024 » Kovo » 9

Kaip suprasti, kad kraujagysles užkimšo ŽALINGOJO CHOLESTEROLIO APNAŠOS?

Kaip suprasti, kad kraujagysles užkimšo?

KAIP SUPRASTI: UŽSIKIMŠUSIOS KRAUJAGYSLĖS AR NE? 

Tiksliai nustatyti, kiek yra užsikimšusios kraujagyslės, galima tik jas ištyrus ultragarsu bei atlikus kompiuterinę tomografiją ar koronarografiją. 

Tiesa, apie kraujotakos sistemos sutrikimus dėl žalingojo kraujagyslių apnašų pažymi ir kai kurie simptomai. 

ŠIRDIS

Vidines kraujagyslių sieneles padengus žalingojo cholesterolio apnašoms atsiranda stenokardijos simptomai. Tai reguliarūs suspaudžiantys ar maudžiantys skausmai širdies plote, kurie atsiranda dirbant įvairaus intensyvumo fizinius darbus. 

Tai dar ne specifiniai požymiai, kurie gali atsirasti sergant ir kitomis širdies ir kraujotakos sistemos ligomis, todėl būtina kreiptis į kardiologą. 

KAKLO KRAUJAGYSLĖS

Dažniausiai besikaupiančių cholesterolio apnašų ant vidinių kaklo kraujagyslių nepastebime, o jas pajuntame gana vėliau. Tačiau būtent šios apnašos dažniausiai būna nestabilios dėl padidėjusio kraujospūdžio miego arterijose. Jei tokios apnašos atitrūks, jos gali sukelti insulto priepuolį. 

Kai svaigsta galva, ją skauda, pablogėja atmintis, būtina ištirti kaklo kraujagysles ir nustatyti, ar ant jų vidinių sienelių nėra žalingojo cholesterolio apnašų. 

Jei tokių apnašų yra, būtina pasitarti su kraujagyslių chirurgu ir kardiologu bei nustatyti, kiek tai pavojinga ir kaip reikia gydyti. 

KOJŲ KRAUJAGYSLĖS

Aterosklerozė ypač dažnai pažeidžia kojų kraujagysles. 

Tai, kad ant vidinių kojų kraujagyslių sienelių yra žalingojo cholesterolio apnašų, perspėja įvairūs simptomai: kojų raumenų skausmai einant, ilgai negyjančios kojų žaizdos, kojų raumenų mėšlungis naktimis. 

Jei nuo kojų kraujagyslių atitrūks cholesterolio apnašos, atsiras ūmus skausmas, o koja pabals. 

Tokiu atveju būtina kreiptis į kardiologą bei išsitirti kojų kraujagysles.

KOKIUS POŽYMIUS REIKIA ATKREIPTI DĖMESĮ

• Aterosklerozė - lėtinė liga, tampriai susijusi su riebalų apykaita organizme, kai vidines arterijų sieneles padengia žalingojo cholesterolio apnašos. 
• Kodėl žalingojo cholesterolio apnašos yra labai pavojingos? Aterosklerozinės apnašos susidaro per gana ilgą laiką; tai gali trukti ne vienerius metus. 
• Storėjančios cholesterolio apnašos ne tik susiaurina kraujagysles, bet jas vėliau gali ir užkimšti. Kai taip atsitiks - atsiras vidaus organų hipoksijos (deguonies trūkumo) požymiai. 
• Tačiau tai dar nėra blogiausia. Kai kurios žalingojo cholesterolio apnašos gali būti nestabilios, todėl gali atplyšti nuo kraujagyslių sienelių, sudaryti trombus bei „keliauti" kraujotakos sistema ir sukelti trombozę bei emboliją. 
• Jei žalingųjų cholesterolio apnašų augimą dar galima sustabdyti vaistais ir dietomis, tai jų atplyšimas ir trombozė -ūmus ir staigus procesas, galintis sukelti emboliją, miokardo infarkto ar insulto priepuolį. 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
24.09.2019 laikas 07:21 Receptai – Patiekalai Obuolių ir varškės suflė be miltų
Suflė iš obuolių ir varškės be miltų tiems, kas skaičiuoja kalorijas! Pasigaminkite namuose suflė kurie mėgsta skaičiuoti kalorijas. Skanaus!

Skaityti daugiau

16.07.2019 laikas 07:17 Receptai – Patiekalai Tortas iš sausainių su vyšniomis
Kartais labai norisi tortuko, bet visiškai nėra laiko jo kepti. Būtent tokiais atvejais pravers šis receptas. Gaminame namuose. Tortas iš sausainių receptas. Štai ko mums prireiks

Skaityti daugiau

25.08.2019 laikas 12:01 Receptai – Patiekalai Karališkas tortas. Be miltų!

Paprastas skaniausio, Karališko torto receptas. Be gramo miltų! Kartą paragavę “Karališko torto” kito deserto nebenorėsite!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau