Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Gegužės » 14

Atrasta įkaitusi planeta, karštesnė už daugelį žvaigždžių

Atrasta įkaitusi planeta, karštesnė už daugelį žvaigždžių

Kalifornijos Riversaido universiteto astrofizikas Stephenas Kane'as (Stephen Kane) ir jo komanda, naudodami TESS erdvėlaivio duomenis, atrado uolėtą planetą, kuri tiesiog švyti išlydyta lava.

Pasak Phys.org, planeta buvo atrasta tiriant duomenis apie žvaigždžių sistemą HD 104067. Ji yra maždaug už 66 šviesmečių nuo Žemės. Anksčiau astrofizikai šioje sistemoje buvo aptikę dvi planetas, iš kurių viena buvo milžiniška.

Taigi, naujai atrasta planeta buvo trečiasis žinomas HD 104067 sistemos planetų pasaulis. Šį pasaulį mokslininkai apibūdina kaip panašų į Žemę, tačiau 30 proc. didesnį už mūsų planetą. Tačiau dar labiau jis primena Io, vieną iš Jupiterio palydovų, pripažintą vulkaniškai aktyviausiu objektu mūsų Saulės sistemoje.

"Tai Žemės grupės planeta, kurią apibūdinčiau kaip "Io ant steroidų", - sako Kane'as. - Ji atsidūrė tokioje padėtyje, kad jos paviršiuje nuolat išsiveržia ugnikalniai. Optinių bangų ilgiuose galima pamatyti švytinčią, švytinčią planetą, kurios paviršius padengtas išsilydžiusia lava."

Naujasis pasaulis buvo pavadintas TOI-6713.01. Tyrimo metu apskaičiuota, kad šios planetos paviršiaus temperatūra yra apie 2325 laipsniai Celsijaus, t. y. aukštesnė nei daugelio žinomų žvaigždžių. Padidėjusį vulkaninį aktyvumą mokslininkai sieja su gravitacinėmis jėgomis, kurios taip pat rodo analogiją su Io.

Pastarasis yra labai arti Jupiterio, kuris daro galingą gravitacinį poveikį. Be to, kiti Jupiterio palydovai verčia Io skrieti elipsine orbita aplink planetą. Jei ji būtų apskrita, Io paviršius būtų daug ramesnis.

"Vietoj to Jupiterio gravitacija taip stipriai spaudžia Io, kad jame nuolat vyksta ugnikalnių išsiveržimai", - aiškina Kane'as. Stebėjimai parodė, kad panašus mechanizmas veikia ir HD 104067 sistemoje. Ten yra dvi planetos, kurios nuo žvaigždės nutolusios toliau nei naujai atrastas pasaulis. Jos verčia vidinę planetą judėti elipsine orbita aplink savo žvaigždę. Judėjimas pagal ją planetą suspaudžia, todėl jos ugnikalniai nuolat aktyvūs.

Visas tyrimas paskelbtas žurnale "The Astronomical Journal".

Pasaulio naujienos kitaip su paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
19.10.2019 laikas 14:24 Receptai Tradicinis Apetitiškų Eklerų Receptas.
Eklerai magiškai ir stebuklingai veikia žmones – ir vaikus, ir senelius. Aš savo virtuvėje vis turiu sugalvoti kažką naujo. Esu žmogus be firminio torto, bet man taip smagu turėti svečiuose žmones, kurie ištobulinę savo vieną sald...

Skaityti daugiau

15.06.2019 laikas 07:02 Receptai Mėsa lietuviškai - slaptas lietuvių receptas

Jei norite išbandyti kažką naujo, o jūsų kulinariniai sugebėjimai baigėsi. Yra slaptas lietuviškas receptas, kurio niekas garsiai nesako, bet visi žino! O jei nežinojai, pabandyk nustebinti šiuo paslaptingu receptu savo šeimos ...

Skaityti daugiau

21.07.2019 laikas 09:47 Receptai Virti vėžiai su krapais

Gaminame namuose. Virti vėžiai su krapais. Puode užviriname vandenį, beriame druską, dedame svogūną, česnako skilteles, lauro lapus, krapus ir sudedame vėžius. Uždengus dangtį verdame apie 15-25 minutes nuo užvirimo (priklausom...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau