Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2024 » Liepos » 10

Vitaminas D: teisinga dozė

Šiuo metu, nepaisant daugybės mokslinių tyrimų, patvirtinančių didelių vitamino D dozių vartojimo saugumą, dauguma gydytojų riboja jo paros dozę pacientams iki 400 TV, remdamiesi vadinamuoju kumuliaciniu poveikiu - riebaluose tirpių vitaminų gebėjimu kauptis organizme.

Vitaminas D: teisinga dozė

Šiuo metu, nepaisant daugybės mokslinių tyrimų, patvirtinančių didelių vitamino D dozių vartojimo saugumą, dauguma gydytojų riboja jo paros dozę pacientams iki 400 TV, remdamiesi vadinamuoju kaupiamuoju poveikiu - riebaluose tirpių vitaminų gebėjimu kauptis organizme.
IU, remdamiesi vadinamuoju kumuliaciniu poveikiu - riebaluose tirpių vitaminų gebėjimu kauptis organizme.

Prof. Coimbros nuomonė. Vitamino D "kaupiamasis poveikis"

Tai reiškia, kad, gydytojų nuomone, atitinkamos vitamino D dozės, kurias motina stengiasi duoti savo vaikui, kad, pavyzdžiui, sustiprintų kaulus, gali būti toksiškos vaikui.

Profesorius Coimbra per ilgametę praktiką įsitikino, kad ši nuomonė klaidinga, o fiziologinė 10000 TV dozė sveikam suaugusiam žmogui yra ne tik visiškai saugi, bet ir būtina vartoti kasdien profilaktikos tikslais.

Dr. Coimbros teigimu, 10000 TV yra fiziologinė dozė, kurią profilaktiškai turėtų vartoti absoliučiai visi suaugusieji ir kuri atitinka maždaug 20 minučių buvimo saulėje trukmę.

Vitaminas D: teisinga dozė

Vartojant 10 000 TV vitamino D, jo kiekis žmogaus organizme pasiekia optimalią koncentraciją. Vidutiniškai per du mėnesius ši koncentracija stabilizuojasi, tačiau neviršija normos, kuri, Amerikos endokrinologų draugijos duomenimis, yra 40-100 ng/ml. Toliau vitamino D koncentracija taip pat neviršys šio normalaus intervalo.

O kai kuriems suaugusiesiems, kurių kūno riebalų procentas mažas, kurių kūno svoris mažas, gali prireikti net daugiau nei 10 000 TV vitamino D, tačiau nepasieks tokio lygio, kuriam esant pasireikštų toksinis poveikis.

Nutraukus vitamino D papildų vartojimą, vitamino D kiekis organizme vidutiniškai per du mėnesius grįžta į pradinį lygį, buvusį prieš papildų vartojimą. Kitaip tariant, jei žmogui trūko vitamino D ir jo vartojimas buvo nutrauktas, maždaug po dviejų mėnesių jam vėl ims trūkti vitamino D.

P.S: Na, o kam reikia informacijos, apie šiuos vitaminus, visada kreipkitės į specialistus.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
13.06.2019 laikas 18:32 Receptai Naminiai florentinai

Pasigaminkime naminius florentinus namuose. Nežinote, kaip? Naminių florentinų receptas.

Skaityti daugiau

23.07.2019 laikas 20:14 Receptai Kepti varškėčiai
Gaminame namuose. Kepti varškėčiai. Varškėčius apvoliojame miltuose ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje, iš abiejų pusių. Kepti varškėčiai tiekiami su grietine ir/ar mėgstama uogiene. Skanaus!

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 17:47 Receptai Tokio niekur negirdėjau. Dabar „Napoleoną“ gaminu tik ant keptuvės

Šuo receptu su manimi pasidalino mano draugo mama! Iki to karto bandžiau įvairius receptus, kaip pasigaminti nuostabų „Napoleoną“ , bet visada grįžtu prie šio recepto! Tuoj suprasite kodėl!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau