Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2024 » Liepos » 15

Sustabdykite senėjimą: 5 būdai, kaip palaikyti augimo hormoną

Sustabdykite senėjimą: 5 būdai, kaip palaikyti augimo hormoną

Ar tikite, kad organizmas sensta dėl amžiaus? Iš tikrųjų šį procesą sukelia pilvo riebalų poveikis, mažas fizinis aktyvumas ir nuolatinės stresinės situacijos, sukeliančios hormono kortizolio kiekio padidėjimą.

Gerai žinoma hormoninės natūropatijos ekspertė yra Sarah Gottfried, kurios darbai daugeliui leido išspręsti ankstyvo organizmo senėjimo problemą. Mokslininkai įrodė, kad tam tikras poveikis vadinamajam augimo hormonui (GH) gali sulėtinti senėjimo procesą. Išsiaiškinkime, kodėl tai įmanoma.

GH ypač aktyvus paauglystėje, jis atsakingas už raumenų ir audinių būklę, veikia medžiagų apykaitos procesus. O jo kiekio sumažėjimas neigiamai veikia mūsų organizmą. Egzistuoja nuomonė, kad su amžiumi mažėjantis vyrų ir moterų seksualumas taip pat susijęs su GH, tačiau tai patvirtinančių įrodymų nėra, nors po hormonų terapijos lytinis potraukis padidėja.

Kas yra augimo hormonas?

GH kiekvienam iš mūsų suteikė galimybę augti. Atlikęs savo pagrindinę funkciją, hormonas atlieka ir daug kitų svarbių užduočių - stiprina raumenis, skatina ląstelių augimą ir riebalų skaidymą, didina kaulų mineralizaciją. Jis dalyvauja "statant" ir "ardant". Kai mūsų organizmas nesutrikęs, GH sąveikauja su kortizoliu ir adrenalinu, padėdamas deginti riebalus ir auginti raumenis. Tačiau kai organizme jo nepakanka arba jis veikia netinkamai, tada greitai priaugame svorio, netenkame energijos ir jaučiamės nelaimingi.

Remiantis tyrimų rezultatais, žmonės, kurių augimo hormono kiekis normalus, pasižymi stabiliu emociniu fonu, yra seksualiai aktyvūs ir nepatiria socialinės izoliacijos, priešingai nei tie, kuriems nustatytas GH trūkumas.

Sustabdykite senėjimą: 5 būdai, kaip palaikyti augimo hormoną

Pagrindiniai simptomai, rodantys šio svarbaus hormono trūkumą organizme, yra šie:

  • antsvoris;
  • sumažėjusi raumenų masė;
  • sumažėjęs kaulų tankis;
  • nuolatinis nerimo jausmas;
  • didelis atsparumas insulinui, dėl kurio išsivysto 2 tipo diabetas;
  • padidėjęs trigliceridų kiekis;
  • aukštas kraujospūdis (hipertenzija);
  • fibromialgija.

Simptomatika aiškiai parodo, kokį neigiamą poveikį mūsų gyvenimui gali turėti hormonų trūkumas.

Kada augimo hormonas veikia mūsų nenaudai ir kodėl sumažėja jo gamyba?

Neginčijamas faktas, kad senstant organizmas gamina mažiau augimo hormono. Tačiau kai GH kiekis mažėja ir žmogus sensta, atsiranda naujų galimybių, visų pirma galima sąmoningai palaikyti reikiamą hormono kiekį.

Be to, yra daug kitų įdomių faktų:

  • palyginti su amžiumi, didesnę įtaką GH kiekiui daro pilvo riebalai;
  • hormono kiekis priklauso nuo fizinio aktyvumo;
  • nuolatinis stresas, didinantis kortizolio kiekį, prisideda prie hormono mažėjimo. Žmogaus organizmas yra pritaikytas susidoroti su nedideliais stresais, kortizolio "antplūdis" padėjo mūsų protėviams, kuriuos užpuolė mamutai, rasti išeitį ir padėjo, kai kas nors kelyje pasuko į mūsų eismo juostą.

Stebuklai įvyksta, kai abu hormonai (augimo ir kortizolio) veikia darniai, tada žmonės jaučiasi puikiai, yra žvalūs, energingi ir greitai randa išeitį iš stresinių situacijų.
Padidėjęs kortizolio kiekis organizme rodo lėtinį stresą ir sukelia "chaosą" tarp kitų svarbių hormonų, ypač insulino ir GH.

Svarbu! Esant dideliam insulino ir nenormaliam augimo hormono kiekiui, kortizolis tampa nenuspėjamas, todėl organizmas kaupia riebalus ir degina raumenis.

Tyrimų duomenimis, paauglių mergaičių, kurios turėjo antsvorio ir mažai augimo hormono, riebalai daugiausia kaupėsi pilvo srityje, didėjo organizmo atsparumas insulinui, o tai ateityje gali išprovokuoti nutukimą ir diabeto išsivystymą. Situacija yra tokia - kortizolio kiekis naktį padidėja, o augimo hormono gamyba sumažėja.

Net ir viena bemiegė naktis padidina tikimybę priaugti svorio, atsirasti atsparumui insulinui ir diabetui. Dėl miego sutrikimų, mažo GH kiekio, nesubalansuotos mitybos ir didelio cukraus kiekio kraujyje 100 % žmogus jaučiasi blogai, nesaugiai ir apatiškai.

5 būdai GH lygiui padidinti

Yra keletas būdų, kaip padidinti augimo hormono kiekį po keturiasdešimties metų. Tačiau pirmiausia reikia atlikti specialų tyrimą, kad sužinotumėte, ar hipofizė gali gaminti šį hormoną. Tai nėra paprastas testas, procedūros metu gydytojas kas pusvalandį 5 kartus paima kraują, jį reikia atlikti anksti ryte prieš valgį ir visiško poilsio būsenoje (bent 10 valandų prieš testą negalima organizmui taikyti fizinio aktyvumo, kuris gali turėti įtakos GH kiekiui).

Jei tikrai žinote, kad GH lygis yra žemas, testo atlikti nereikia, pakanka laikytis šių rekomendacijų:

  • sumažinkite saldumynų vartojimą. Per didelis cukraus vartojimas didina insulino kiekį, sukelia riebalų sankaupas ir mažina GH. Turintiems antsvorio žmonėms augimo hormono išsiskyrimo procesas sulėtėja, kai insulino lygis yra aukštas. Į savo racioną įtraukite baltyminio maisto, sveikų riebalų, daržovių ir nesaldžių vaisių, ankštinių daržovių, riešutų;
  • daugiau ilsėkitės. Sveikatai svarbus visavertis ir gilus miegas (ne trumpesnis kaip aštuonios valandos), tik tokios būsenos organizme gaminasi GH;
  • venkite streso. Nuolatinis stresas neigiamai veikia organizmo veiklą - žmogus tampa irzlus, pasyvus, jaučia potraukį saldumynams. Raskite būdų atsipalaiduoti, pavyzdžiui, užsiimkite joga, medituokite, žiūrėkite mėgstamus filmus, pasivaikščiokite gryname ore. Išmokite susitvarkyti su stresu ir neleiskite jam jūsų valdyti;
  • daugiau mankštinkitės. GH lygis sparčiai padidės (vidutiniškai 50 %), jei treniruositės sprogstamai;
  • suaktyvinkite melatonino gamybą. Mokslininkai įrodė, kad GH lygiui normalizuoti pakanka kiekvieną naktį pagaminti 5 mg melatonino.

Jei nusprendėte patys pasirūpinti savo sveikata, verta pasikonsultuoti su endokrinologu ir kitų sričių specialistais, kad išsiaiškintumėte tikrąją savo būklės priežastį. Tačiau net jei nuspręsite patys išbandyti minėtus metodus, jie bus tik naudingi jūsų organizmui ir pagerins jūsų gyvenimo kokybę.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2018-09-17 laikas 10:25 Receptai Liaudiški patarimai išutimų gydymui
Išutimai liaudies medicinoje, išutimai, išutimo gydymas, išutimo receptai, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

2017-10-30 laikas 10:57 Receptai Geltonžiedis barkūnas nuo širdies - kraujagyslių ligų

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Širdies ligos, Stenokardija, Koronarinių kraujagyslių trombozė. Ingredientai: vaistinis geltonžiedžis barkūnas.

Skaityti daugiau

2020-12-03 laikas 22:59 Receptai Rūkytos vištienos ir morkų užtepėlė
Ganėtinai greitai pagaminama morkų ir vištienos užtepėlė. Net pati nesitikėjau, kad bus taip skanu. Aš ją gaminau be majonezo ir viskas pavyko, bet jei norisi galite ir juo pagardinti arba majonezu pakeisti kreminį sūrį....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau