- 12.11.2024
- 0.0 Reitingas
- 94 Peržiūrų
- 1 komentarai
Juodosios skylės yra viena labiausiai intriguojančių ir paslaptingiausių visatos reiškinių. Ką reiškia peržengti įvykių horizontą ir kas nutinka tiems, kurie į jį patenka? Durhamo universiteto profesorius Ričardas Masis siūlo pasinerti į šią hipotezę ir atskleidžia, kaip šios neįprastos struktūros veikia mūsų supratimą apie kosmosą ir laiką.
Kas nutinka, kai atsiduri ant milžiniškos juodosios skylės krašto, iš kurio negali ištrūkti net šviesa? Durhamo universiteto profesorius Ričardas Masis (Richard Massey) siūlo pažvelgti į šią hipotetinę situaciją ir dalijasi mintimis apie tai, kas gali laukti drąsuolių, išdrįsusių kirsti įvykių horizontą.
Atviro šaltinio nuotrauka
"Patekimas į juodąją skylę - tai tarsi šydo peržengimas. Peržengus įvykių horizontą, ryšys su išoriniu pasauliu dingsta visiems laikams“, - sako Masis.
Jis pabrėžia, kad juodosios skylės gravitacinės jėgos gali suplėšyti kūną į atomus, todėl mintis, kad galite atsirasti kažkur kitur, yra visiškai fantastiška.
Tačiau kas yra juodosios skylės moksliniu požiūriu? Pagal Alberto Einšteino bendrąją reliatyvumo teoriją juodosios skylės susiformuoja suirus masyvioms žvaigždėms, po kurių lieka tankus branduolys. Jei šio branduolio masė yra daugiau nei tris kartus didesnė už Saulės masę, gravitacija tampa tokia stipri, kad jis susitraukia į vieną tašką - singuliarumą.
Fizikos požiūriu juodosios skylės yra ne tik astronominiai objektai, bet ir tikri spąstai, kuriuose gravitacija ir erdvėlaikis elgiasi pagal savo nežinomas taisykles. Profesorius Masis aprašo, kaip, nesant gravitacijos, žmogaus kūną veikia potvynio jėgos, kurios paverčia jį „spagečiais“, kol jis sutraiškomas į singuliarumą.
Tačiau ar yra alternatyvių kelių per juodąsias skyles? Kai kurie mokslininkai spėliojo, kad tai gali būti kirmgraužos - hipotetiniai tuneliai, jungiantys skirtingus erdvėlaikio taškus. Šią idėją 1935 m. nagrinėjo pats Einšteinas, kai kartu su Natanu Rosenu pateikė „Einšteino-Roseno tiltų“ koncepciją. Tačiau, pasak fiziko Kipo Torno (Kip Thorne), net jei tokie objektai ir egzistuoja, mūsų visatoje nematome jokių jų įrodymų.
Kita įdomi rusų kosmologo Igorio Novikovo pasiūlyta teorija teigia, kad juodosios skylės gali būti susijusios su baltosiomis skylėmis, kurios, skirtingai nei juodosios skylės, išskiria šviesą ir materiją, bet neįsileidžia jų į vidų. Tačiau ir ši idėja susiduria su daugybe klausimų ir neaiškumų.
Neseniai grupė fizikų, tarp jų Ahmedas Almeiri ir Džeimsas Sullis, pasiūlė koncepciją, vadinamą „AMPS ugniasiene“. Remiantis jų skaičiavimais, juodosios skylės įvykių horizontas gali virsti milžiniška ugnies siena, sudeginančia viską, kas patenka į jos vidų. Šis atradimas verčia abejoti bendrąja reliatyvumo teorija ir į juodųjų skylių pasaulį įneša dar daugiau paslapčių.
Taigi iki šiol nėra aiškaus atsakymo į klausimą, kur pateksite, jei įkrentate į juodąją skylę. Galime tik toliau tyrinėti, kurti teorijas ir galbūt vieną dieną išspręsti šią kosminę paslaptį.
Šiandien juodosios skylės yra intensyvaus mokslinio tyrimo objektas. Neseniai atlikti tyrimai, įskaitant galingų teleskopų stebėjimus ir gautus duomenis apie gervuoges, padėjo geriau suprasti, kaip juodosios skylės formuojasi ir kaip jos veikia aplinkinius objektus. Taip pat aptariamos naujos teorijos, tokios kaip AMPS ugnies siena, kurios kelia klausimų apie gravitacijos ir kvantinės mechanikos sąveikas.
Remiantis: https://paranormal.lt
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau