- 08.12.2024
- 0.0 Reitingas
- 170 Peržiūros
- 1 komentarai
Šiandien vis daugiau kalbama apie glitimą kaip pagrindinę sveikatos problemų priežastį, tačiau naujausi tyrimai rodo, kad kaltininkas gali būti visai kitas. Mitybos specialistė Courtney Swan teigia, kad glifosato liekanos, likusios po plačiai naudojamo herbicido „Roundup“, gali sukelti įvairias ligas ir sutrikimus. Šiame straipsnyje panagrinėsime, kaip glifosatas veikia mūsų sveikatą ir kodėl turėtume būti atsargūs dėl to, ką valgome.
Glitimas tapo atpirkimo ožiu dėl daugybės sveikatos problemų, įskaitant nerimą keliantį celiakijos plitimą. Tačiau, pasak vieno žymiausių mitybos specialistų, glitimas nėra tikrasis kaltininkas.
Kaltė tenka glifosatui - toksiškoms likučiams, likusiems po „Roundup“, kuriuo plačiai purškiami tokie augalai kaip kviečiai, kukurūzai ir sojos, - kuris dabar laikomas pagrindiniu įvairių pražūtingų sveikatos problemų priežastimi.
„Skirtingai nei genetiškai modifikuoti augalai, žmonės nėra pasirengę naudoti RoundUp ‚, - aiškina mokslo magistro laipsnį turinti mitybos specialistė Courtney Swan, kuri veda ‘Realfoodology“ podkastą. „Mes nesame atsparūs šiems toksinams, todėl jie sukelia neurologinę žalą, endokrininės sistemos sutrikimus, kenkia mūsų reprodukcinei sveikatai ir vaisiaus vystymuisi.“
“Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra glifosatą priskiria kancerogenams. Jis taip pat įtariamas dėl didėjančio celiakijos ir jautrumo glitimui atvejų skaičiaus“.
"Glifosato randama žmogaus motinos piene, placentoje, mūsų organuose ir net spermoje. Jo taip pat randama mūsų smegenyse ir geriamajame vandenyje“. Žiūrėkite:
She breaks it down perfectly pic.twitter.com/5uyn4thU0w
— (@XPHOENIXDRAGON) December 5, 2024
Pasak mokslininkės Shanna Swan, 77 % jaunų amerikiečių laikomi netinkamais karinei tarnybai dėl didėjančio nutukimo, lėtinių sveikatos sutrikimų ir ligų, susijusių su plačiai paplitusiu itin perdirbto maisto vartojimu.
Šie maisto produktai, dažnai užteršti glifosato likučiais, gausiai naudojamais pesticidų, kenkia visuomenės sveikatai.
Naujajame tyrime nustatyta, kad populiariuose vaikų pusryčių dribsniuose yra „nerimą keliantis“ glifosato, gauto iš Monsanto „Roundup“, kiekis.
Ši sveikatos krizė kelia rimtą grėsmę nacionaliniam saugumui, nes ji kenkia kariuomenės gebėjimui įdarbinti ir išlaikyti pajėgias pajėgas, be to, išryškėja poreikis skubiai imtis sisteminių maisto gamybos ir visuomenės sveikatos politikos reformų.
Be to, kaip aiškina Swan, ryškus ekologiškų ir įprastinių maisto produktų kainų skirtumas kelia nerimą keliantį klausimą: kodėl amerikiečiai turėtų mokėti brangiau už maistą, kuris nebuvo užnuodytas?
Produktai, kuriuose nenaudojami sintetiniai pesticidai ir herbicidai, tokie kaip glifosatas, turėtų būti norma, o ne prabanga, skirta tik tiems, kurie gali sau tai leisti.
Mokslininkai vis labiau sutinka, kad glifosatas, naudojamas žemės ūkyje, gali turėti neigiamą poveikį mūsų sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacija klasifikavo glifosatą kaip potencialų kancerogeną, ir jo liekanų randama įvairiuose maisto produktuose, kas kelia susirūpinimą dėl visuomenės sveikatos ir mitybos įpročių.
PS: Lietuvos ūkininkai manau taip pat, naudoja glifosatą, kuris yra plačiai naudojamas kaip herbicidas, skirtas kovai su piktžolėmis. Jis ypač populiarus tarp žemdirbių, auginančių javus, kukurūzus ir sojas, nes padeda efektyviai valdyti augalų konkurenciją ir padidina derlių.
Tačiau naudojant glifosatą, kyla susirūpinimas dėl jo poveikio sveikatai ir aplinkai. Žemdirbiai paprastai laikosi tam tikrų taisyklių ir reglamentų (ar tikrai laikosi, o gal didinamas normos?), kad sumažintų galimą neigiamą poveikį, tačiau vis daugiau vartotojų ir mokslininkų reikalauja griežtesnių taisyklių ir ekologiškų alternatyvų.
Be to, pastaruoju metu didėja susirūpinimas dėl likučių maisto produktuose, todėl kai kurie ūkininkai atsigręžia į ekologišką žemdirbystę ir natūralias kovos su piktžolėmis priemones. Todėl, jei rūpinatės savo sveikata, reiktu vengti tokios produkcijos. Valgome nuodus, kepame pyragus... ir visiems gerai.
Remiantis: https://paranormal.lt
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau