Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (2.9K) Komentarų: (0) (09.02.2017 - 19:53)

Žurnalas "Paranormal.lt"

5 geriausi būdai susigrąžinti skonį po nudegimo! Kaip išgydyti nudegintą liežuvį?

Žiema. Šaltis. Arbata, kad sušilti, o ji... nudegina liežuvį!

Kiekvienas iš mūsų turėjo tokią situaciją, po kurios tave persekioja nudegimo jausmas ir jūs visai nustojate jausti skonį visai dienai!

Kai kurie žmonės jaučia deginimo pojūtį ant liežuvio, be jokios priežasties. Ši medicininė būklė yra žinoma, kaip karšto liežuvio sindromas, kuris skiriasi nuo apdeginto liežuvio.
Nepaisant visko, apdegintas liežuvis paveikia jūsų skonio receptorius, kurie sumažina skonio pojūtį.

Priklausomai nuo nudegimo laipsnio, gali būti tokie simptomai, kaip skausmas, paraudimas ant liežuvio paviršiaus, patinimas ir net išbėrimas.

Net nedideli nudegimai ant liežuvio galo gali sukelti diskomfortą, kuris dažniausiai pasireiškia, valgant ar geriant šiltą kažką šilto.

Stiprūs nudegimai gali sukelti infekciją. Jeigu nudegimas yra sunkus, nedelsiant kreipkitės pas gydytoją.

Burnos nudegimas

Štai 5 būdai, kaip išsigydyti nudegusį liežuvį:

Kvėpuoti per burną. Kai jūs suvalgote kažką karšto, reikia jį išspjauti ir sutraukti savo liežuvį į vidų ir pradėti kvėpuoti per burną. Kai kvėpuojate per burną, šaltas oras teka per liežuvio paviršių, suteikdamas skausmo palengvėjimą. Taip kvėpuokite, kol nepajusite palengvėjimą.

Suvalgyti kažką šalto. Tai, taip pat sumažina uždegimą ir apsaugo audinių pažeidimą. Be to, bus išlaikyta drėgna burna, o tai apsaugos nuo žalingų bakterijų, kurios gali sukelti infekciją.

Praskalaukite burna šiltu vandeniu. Tai dar vienas natūralus būdas nuo nudeginto liežuvio. Geriausia naudoti šilta sūrų vandenį, nes druska padeda išvengti infekcijos burnoje ir aplink pažeistų audinių ant liežuvio.
Sumaišykite ½ arbatinio šaukštelio druskos į stiklinę šilto vandens. Skalaukite burną šiuo tirpalu 30 sekundžių, prieš išspjaunant. Tai turėtu būti daroma kelis kartus per dieną, kol liežuvis neužgis.

Medus. Medus dar viena puiki priemonė gydant nudegusį liežuvį. Jo anti-bakterinės savybės apsaugo pažeistą odą nuo infekcijos. Plius, tai natūrali priešuždegiminė priemonė mažinanti patinimą ir skausmą.
Uždėkite 1 arbatinį šaukštelį ant liežuvio. Medus turi būtį ant nudeginto liežuvio kiek galima ilgiau, tirpinamas ant liežuvio, prieš jį praryjant. Pakartokite procedūrą du ar tris kartus per dieną.

Dėmesio: medus neturėtų būti skiriamas vaikams iki 1 metų.

Aloe Vera. Aloe Vera dar viena nuostabi priemonė gydant nudegintą liežuvį. Jis ramina ne tik pažeistas ląsteles ant liežuvio, bet taip pat padeda sumažinti skausmą ir uždegimą. Gelis nuo alavijo lapų jums reikia dėti ant ant viso liežuvio, kad nuraminti nudegimą. Kartokite kelis kartus per dieną.
Jūs taip pat galite užšaldyti alavijo gelį į ledo kubelius ir čiulpti juos reguliariai.

Jeigu turite rimtų sveikatos problemų ar stiprų skausmą, rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju. Savigyda gali būti pavojinga jūsų sveikatai.


Taip pat skaitykite:

Paruošta pagal: http://www.top10homeremedies.com/how-to/heal-burnt-tongue.html/3

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: liežuvis, skonio receptoriai, gydymas, receptas, skonis, sugražinti skonį, liežuvio nudegimo gydymas, nudegintas liežuvis, sveikatos patarimai

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar