Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Archeologija » Peržiūrų: (1.0K) Komentarų: (0) (24.10.2015 - 18:32)

Mįslės ir faktai ir paranormal.lt

Egiptiečiams nebuvo nieko švento

Egiptiečiai daugelį gyvūnų laikė šventais ir juos garbino kaip dievybes. Pavyzdžiui, šventais gyvūnais buvo laikomi katė, krokodilas, karvė, sakalas. Tačiau, šis paprotys turi ir kitą pusę. Atliekant kasinėjimus senovės miesto Hierakonpolio (Nechenas) nekropolyje, buvo aptiktos liekanos, liudijančios, kad su šiais gyvūnais buvo elgiamasi nepaprastai žiauriai.

Elito aukos

Archeologai aptiko drambliu, leopardų, begemotų, babuinų, krokodilų ir kitų gyvūnų, palaidotų netoliese garsių to meto žmonių kapų, kaulų. Senovės Egipte tarp turtingų ir garsių žmonių gyvavo paprotys

laikyti įvairius gyvūnus, kuriems buvo priskiriama sakralinė ar magiška reikšmė. Panašu, kad po šeimininkų mirties šie gyvūnai buvo paaukojami.

- Kiekvienas gyvūnas kažką reiškė savo šeimininkui, - komentuoja archeologų ekspedicijos vadovas Renė Fridmanas. - Garsūs valdovai norėjo įgyti dramblio jėgą. Begemotas buvo laikomas baisiu ir griaunančiu žvėrimi. Buvo manoma, kad begemoto šeimininkas gali suvaldyti chaotišką gamtos stichiją.

Panašu, kad gyvūnų šeimininkai savo augintiniams nereiškė deramos pagarbos. Ne vieno per kasinėjimus atkasto babuino letenos buvo sulaužytos, o tai liudija, kad gyvūnai buvo mušami. Mažo begemoto buvo lūžusi koja - panašu, kad tai atsitiko tuomet, kai jis bandė ištrūkti iš jį laikančios grandinės. Ant antilopių ir laukinių karvių skeletų aptikti sužeidimai, kurie liko nuo virvių ir bizūnų.

- Sunku pasakyti, kada gyvūnai buvo sužaloti, - pasakoja Mičigano universiteto Kelsio muziejaus darbuotojas Ričardas Redingas. - Greičiausiai, sužalojimai atsirado tuomet, kai gyvūnai buvo pagauti ir vėliau juos buvo bandoma pažaboti.

Šunų kapinės Egipte

Gyvūnų kultas Senovės Egipte klestėjo nuo 747-ųjų iki maždaug 30-ųjų metų prieš mūsų erą. Senovės Romos epochos metu šis kultas ėmė nykti. Pirmą kartą apie palaidotus šventus gyvūnus 1897-ais metais užsiminė prancūzų archeologas Žanas de Morganas. Mokslininkas sudarė dviejų požeminių nekropolių, kuriuose buvo palaidoti gyvūnų mumijos, žemėlapius. Tačiau visą amžių archeologai taip jų ir neištyrė, o po 1992-ais metais įvykusio žemės drebėjimo patekti į vieną nekropolį pasidarė nebeįmanoma.

Tik jau XXI amžiuje pagaliau pavyko ištirti ilgų tunelių, į kuriuos nepatenka dienos šviesa, tinklą. Teigiama, kad tuneliai buvo išrausti IV amžiuje prieš mūsų erą.

Prieš kiek laiko leidinyje „Egyptian Gazette“ buvo paskelbta, kad Sakaros katakombose po Kairu buvo aptiktos didžiulės šunų kapinės. Jose ilsisi apie 8 milijonai mumifikuotų šunų kūnų. Tai buvo ir suaugę šunys, ir visai maži šunyčiai. Kapai atsirado maždaug prieš 2,5 tūkstančio metų šalia senos dievo Anubio šventyklos griuvėsių.

Anubis buvo vienas populiariausių egiptiečių dievų. Jis yra vaizduojamas su šakalo galva ir laikomas mirusiųjų valdovu. Egiptiečiai jam aukojo žemesnio rango gyvūnus. Panašu, kad būtent toks likimas ir ištiko aptiktus šunis. Gali būti, kad jie net nebuvo nužudyti. Ekspertai nustatė, kad daugelis jų mirė iš bado ir troškulio, o prievartos žymių ant jų kūnų nėra. Tarp mumifikuotų gyvūnų buvo ir kelių dienų ar net valandų amžiaus šunyčiai.

Katakombose buvo aptiktos ne tik šunų liekanos. Archeologai aptiko šakalų, lapių, vanagų, sakalų, mangustų, jaučių (jie simbolizavo vaisingumo dievą Apį), krokodilų (vandens ir Nilo išsiliejimo dievo Sebeko, nubaidančio tamsos jėgas, simbolis), ibių (išminties ir teisingumo dievo Toto simbolis) liekanų.

Dauguma mumijų, saugomų specialiuose moliniuose ąsočiuose, buvo pažeistos. Tai galėjo būti taip vadinamų „juodųjų kasėjų“, plėšikų ar prekeivių rankų darbas. Tarp kitko, seniau Egipto valstiečiai mumijas naudojo kaip trąšą pasėliams.

Falsifikuotos mumijos

Britų mokslininkai neseniai nustatė, jog maždaug trečdalis egiptiečių gyvūnų mumijų yra falsifikatai. Daugiau nei 800 kačių, paukščių ir krokodilų mumijų vidaus turinio skenavimas parodė, kad po tvarsčiais yra ne gyvūnų palaikai, o pagaliai ir akmenys.

Mokslininkai mano, jog mumijos buvo falsifikuojamos dėl to, kad jos buvo labai populiarios ir dažnai tapdavo pirkimo-pardavimo objektu. Pirkėjai tikrai galėjo žinoti, kad įsigyja menkavertį niekniekį, kuris kainavo mažiau nei tikra mumija.

Jei manote, kad matėte keistų skraidančių objektų, turėjote kontaktą su nežemiška gyvybe? Papasakokite savo istoriją skaitytojams. Turite sveikatos veiksmingą receptą, ligos istorija pasidalinkite savo pasakojimu.Siūlyti straipsnį

TEMOS Egiptas, šunys, mumijos, archeologija, gyvūnai

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

reklama

PANAŠIOS NAUJIENOS:

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be nuorodos į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai
Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

reklama


Ekologiškų produktų, antikvaro, ezoterikos skelbimų portalas
paranormal.lt
Numerologija. Numerologijos paslaugos. Analizės....

Naujausia metodika, apjungianti rytų ir vakarų numerologiją. Tikslu - konkretu - kryptinga. Rusijos ezoterikos centro...

paranormal.lt
upėtakiai...

Dabartiniu metu parduodame vaivorykštinius upėtakius tvenkinių įžuvinimui. Turime žuvyčių nuo 10 gr. iki 300 gr. Dar tur...


//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos


paranormal.lt
Graikiški riešutai daro stebuklus...

Jaunystės receptas Dauguma greičiausiai esate girdėję apie daigintus kviečius. Per daiginimo vandenyje parą, gyvybinė kviečio...

paranormal.lt
Soda ir medus naujas bandymas prieš vėžį...

Tiesa, vėžio ląstelės veši cukruje, bet šis derinys veikia, kaip "Trojos arklys". Šiame mišinyje cukrus tarnauja ta...

paranormal.lt
Sumaišykite imbierą, ciberžolę ir kokoso pieną ir išger...

Sumaišykite imbierą, ciberžolę ir kokoso pieną ir išgerkite valandą prieš miegą - būsite maloniai nustebinti rezultatais ryte...

paranormal.lt
Jūsų organizmas užrūgštėjęs. Štai ką jums reikia padary...

Daug diskutuojama, kokios vėžio atsiradimo priežastys. Pasak gydytojo Oto Heinricho Varburgo, Nobelio premijos laureato, vėžį...Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Lietuvoje papasakojo apie ateivius ... Svarstymai, ar egzistuoja nežemiška gyvybė, turi daugybę versijų. Mokslininkai vis ieško egzopl... (1263)
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (2310)