Hipnotizuojantis aštrus žvilgsnis, sugebėjimas žvelgti pašnekovui į akis – puikus įprotis ir jį galima įgyti.
Ar susimąstėte, kodėl kai kuriems žmonėms sudėtinga žvelgti vienas kitam į akis netgi trumpą laiką? Ar galite patys ramiai atlaikyti kito žmogaus žvilgsnį?
Gyvūnų pasaulyje įdėmiai žvelgti į akis – agresijos ir iššūkio požymis.
Žmogui nuleisti akis ar nusukti žvilgsnį į šalį irgi nepriimtina dėl visos eilės priežasčių. Tai byloja arba apie nepasitikėjimą savimi, arba apie norą kažką nuslėpti.
Reikia mokėti žvelgti pašnekovui į akis. Šiandien jūs įgysite dar vieną puikų įprotį – nenusukti žvilgsnio. Be to, išmoksite žvelgti taip, kad oponentas pajaustų nepasitikėjimą savimi, būdamas su jumis ir neatlaikytų šių varžybų „kas greičiau nuleis akis“.
Pradžiai sugalvokite sau „inkarą“. Tai toks dalykas ar veiksmas, kurio dėka jūs pastoviai sau primenate, ką turite daryti šią dieną. Tai gali būti, pavyzdžiui, moneta kišenėje. Kiekvieną kartą, kai ją apčiuopiate mintyse ištarkite nuostatą: „Aš visada žiūriu į akis“, „Pas mane – skvarbus, hipnotizuojantis žvilgsnis“ ir panašiai.
KAIP ŽIŪRĖTI Į AKIS
Yra nedidelė paslaptis, dėl kurios jūsų žvilgsnis atrodys hipnotizuojantis ir skvarbus. Žiūrėkite pašnekovui į tarpuakį.
Dar vienas svarbus dalykas. Bendraudami sukoncentruokite savo dėmesį į savo tandeną (taškas per su pirštus žemiau bambos ir per du pirštus gilyn). Tai žmogaus energetinis centras ir susikoncentravimas ties juo leis nusiraminti, pajausti pasitikėjimą, o žvilgsnis ims spinduliuoti energiją ir jėgą.
Bendraudami visada kontroliuokite savo kvėpavimą. Senovėje prieš susirėmimą fechtuotojai pradėdavo skaičiuoti savo įkvėpimus ir iškvėpimus, kad nusiteiktų kovai.
Naudingi pratimai akims, tokie kaip judesiai pagal ir prieš laikrodžio rodyklę, taip pat viršun ir žemyn, kairėn ir dešinėn. Tai suteiks akims blizgesio, sutvirtins raumenis, bus puiki profilaktika regėjimo susilpnėjimui, o tai jau savaime neblogas bonusas.
Nupieškite ant popieriaus lapo 1 centimetro skersmens apskritimą ir pakabinkite tą lapelį didesniu atstumu. Kurį laiką žiūrėkite į tą tašką, nemirksėdami. Kasdien pailginkite šio pratimo laiką. Paskui lygiai taip pat žiūrėkite į tašką, tačiau pakabinę jį iš šono.
Vaikštinėdami gatvėje, nenukreipkite žvilgsnio nuo priešais ateinančių praeivių. Tegu jie jaučia jūsų jėgą. Vienas specialių pajėgų kovotojas rekomendavo žiūrėti į žmones taip, tartum smūgiuotumėte jiems į skausmingus taškus ir paprasčiausiai naikintumėte juos fiziškai.
Nepamirškite periferinio žvilgsnio. Pastebėkite viską, kas vyksta šalia jūsų, bet nežiūrėkite tiesiai ta kryptimi. Tegu žmonės galvoja, kad jūs jų nestebite.
Galvokite apie savo žvilgsnį, ruoškitės susitikimams, treniruokite žvilgsnį ir pamatysite, kaip pašnekovai pripažįsta jūsų viršenybę.
Nepamirškite apie „inkarą“, išlikite ramūs ir pasitikintys savimi.
Nepiktnaudžiaukite šiais metodais, bet ir neleiskite kietiems jūsų sutrikdyti.
Atminkite, kad mokėjimas atlaikyti žvilgsnį – išties puikus įprotis.