Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2017 » Kovo » 24

Kada homeopatiniai vaistai yra veiksminga gydymo priemonė

Sudėtingų ligų, tokių kaip plaučių uždegimas, onkologinės ligos, vien homeopatiniais vaistais medikai tikrai negydytų, bet kitais atvejais tai puiki pagalbinė priemonė, sustiprinanti organizmo gydomąsias galias, LRT RADIJUI sako Homeopatijos ir homotoksikologijos asociacijos prezidentė Virginija Teresė Gudavičienė.

„Tai švelni, pašalinių reiškinių nesukelianti metodika. Daugeliu atveju ji gali būti naudojama kaip pagrindinis ir vienintelis vaistas, pavyzdžiui, esant peršalimo, alerginėms, psichoemocinėms ligoms“, – teigia medikė.

Kada homeopatiniai vaistai yra veiksminga gydymo priemonė

– Kaip paprastai būtų galima apibūdinti homeopatiją?

– Pakalbį apie homeopatiją norėčiau pradėti Hipokrato žodžiais „kas negerbia praėjusių laikų medicinos, o vien ieško naujo, tas apgaudinėja pats save ir kitus“. Homeopatija, kaip ir daugelis kitų natūralių gydymo metodų, turi senas kelių šimtmečių tradicijas. Vienas pagrindinių homeopatijos dėsnių yra „panašaus gydymas panašiu“. Tai reiškia, kad gydymui medžiagos parenkamos panašumo principu.

Pavyzdys – svogūnas. Jį pjaustydami, mes galime ašaroti, sloguoti, čiaudėti. O homeopatiškai apdoroto svogūno medžiagos būtent ir gydys ašarojimą, slogą, čiaudulį. Kitas pavyzdys – arabikos kavos pupelės. Išgėrę kavos, mes būname žvalesni, energingesni daugiau. O, tarkim, vaisto „Neurexan“, kuriuo gydomas nerimas, nemiga, viena sudedamųjų dalių ir yra coffea arabica.

– Kuo skiriasi homeopatija ir fitoterapija?

– Fitoterapijoje naudojamos vien augalinės medžiagos – paprastai ekstraktai ar arbatos. O homeopatijoje augalinės žaliavos yra apie 70 proc., maždaug 20 proc. – mineralinės kilmės žaliavos ir apie 10 proc. – gyvūninės kilmės. Be to, homeopatijoje naudojamas visiškai kitas gamybos būdas. Be panašumo principo, antras homeopatijos principas yra mažų dozių principas. Homeopatijos pradininkas Samuelis Hahnemannas prieš 200 metų savo pacientus iš pradžių gydė įprastinėmis terapinėmis (nepraskiestomis) dozėmis, šiandien vadinamomis urtinktūromis. Bet tai sukeldavo stiprias reakcijas, todėl jis šias medžiagas ėmė skiesti ir stebėjo pacientų reakciją.

Taip jis priėjo prie mažų koncentracijų, bet pastebėjo, kad mažėja ir terapinis poveikis. Tada, remdamasis gydytojų ir chemikų patirtimi, pradėjo tas medžiagas trinti ar purtyti – taip atsirado dinamizacija, suteikianti didesnį terapinį poveikį. Šiandien homeopatinių ir kitų vaistų gamyba reglamentuojama Europos farmakopėja, kurioje nurodyti reikalavimai žaliavoms, vaistų gamybos principams, gatavų preparatų kokybės kontrolei ir t. t.

Išskiriami trys pagrindiniai vaistų gamybos etapai. Pirmas – ruošinių gamyba: iš žaliavų daromos ištraukos. Antras – skiedinių gamyba. Trečias – vaistų formų gamyba. Anksčiau dažniausia forma buvo globulės (žirniukai) ir lašai, šiandien jų yra daug ir įvairių: globulės, lašai, purškiamas skystis, tepalai, žvakutės, net ampulinės formos.

– Vis dėlto daug skeptikų ir kritikų sako, kad homeopatiniai preparatai nėra veiksmingi ir kad tai – žmonių apgaudinėjimas.

– Aš pati su šiais vaistais dirbu 23 metus. Ir placebo efektą, manau, geriausiai atspindi homeopatiniai vaistai, taikomi veterinarijoje. Reikėtų veterinarų paklausti, kaip tas placebas veikia gyvūnus. Taip pat norėčiau pridurti, kad, profesorės Smailienės teigimu, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslinių duomenų bazėje įvedus raktažodį „homeopathic“ randami net 4 854 moksliniai šaltiniai, du trečdaliai šių šaltinių publikuoja tyrimų rezultatus, kuriuose eksperimentais įrodomas homeopatinių vaistų farmakologinis aktyvumas. Kitas pavyzdys – iš mano asmeninės patirties. Mano vaikai augdami tikrai sirgo, bet antibiotikų niekada neprireikė – pasveikti pavyko pritaikius homeopatines priemones.

– Kaip paaiškintumėte tai, jog JAV buvo pareikalauta, kad homeopatinių vaistų gamintojai ant pakuočių parašytų, jog šie preparatai nėra veiksmingi ir kad jų poveikis moksliškai nėra įrodytas?

– Paskutiniu metu iš JAV gauname labai įdomios ir kontroversiškos informacijos. JAV – viena pirmaujančių cheminių vaistų gamyboje. Galbūt galima pajuokauti, kad homeopatiniai vaistai tapo konkurentu cheminiams vaistams ir vyksta interesų karas. Homeopatijos lopšys yra Europa, t. y. Vokietija. 80 proc. gyventojų Vokietijoje apie homeopatinius vaistus atsiliepia gerai arba labai gerai.

Kada homeopatiniai vaistai yra veiksminga gydymo priemonė

– Kartais sakoma, kad vanduo turi atmintį: kažkokį preparatą daugybę kartų perskalavus vandenyje, vanduo įsimena tą informaciją ir paskui gydo. Čia tiesa ar ne?

– Tikrai netiesa. Homeopatijoje vanduo kaip skiediklis nenaudojamas.

– O kas naudojama?

– Bijau suklaidinti, bet gaminant lašus – etilo alkoholis. Jei žirniukų forma, naudojamas pieno cukrus, tablečių formai – laktozė.

– Ar homeopatiniai preparatai turi šalutinį poveikį?

– Jeigu jis ir yra, tai iš tikrųjų labai labai labai mažas. Paprastai rašoma, kad neturi. Tai – švelnūs vaistai, paprastai neturintys pašalinio poveikio. Dirbant buvo vienas kitas atvejis, kai buvo įtariamas šalutinis poveikis, bet, pasikalbėjus su pacientais, tai buvo įvertinta kaip reakcija į homeopatinį gydymą. Bet tai nėra blogis.

– Ar tai reiškia, kad teoriškai homeopatinių preparatų neįmanoma perdozuoti?

– Tikrai taip, jeigu jie pagaminti pagal farmakopėjos principus. Tai švelni, pašalinių reiškinių nesukurianti metodika. Daugeliu atveju ji gali būti naudojama kaip pagrindinis ir vienintelis vaistas, pavyzdžiui, esant peršalimo, alerginėms, psichoemocinėms ligoms. Žinoma, kitais atvejais reikia ir ortomolekulinių preparatų, ir vitaminų terapijos.

O sudėtingų ligų, tokių kaip plaučių uždegimas, onkologinės ligos, vien homeopatija negydyčiau. Ir kolegos medikai taip pat nesiims tokių dalykų gydyti. Bet kitais atvejais homeopatija gali būti labai puiki gretutinė pagalbinė priemonė, padedanti sustiprinti organizmo gydomąsias galias.

– Ar tikrai į homeopatijos specialistus pacientai dažnai kreipiasi tik praradę viltį ir nusivylę cheminiais vaistais.

– Deja, esate teisi. Šito iš tikrųjų labai daug. O norėtųsi, kad žmonės anksčiau sureaguotų ir šį gydymo metodą pradėtų naudoti tuomet, kol dar susirgimai nėra tokie sunkūs.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.06.2022 laikas 11:27 Skyrybos be santuokos: kaip pasidalinti kartu užgyventą turtą?
Bendras gyvenimas nesusituokus – kasdienybė reikšmingai daliai mūsų šalies gyventojų. Dalis tokių porų ilgainiui susituokia, tačiau dalies keliai išsiskiria po daugelio metų taip ir nesumainius žiedų. Kaip susiklosčius tokioms aplinkybėms pasidalinti bendrai užgyventą turtą?...

Skaityti daugiau

29.06.2022 laikas 11:20 Meilės kodas. Kaip renkamės antrąją pusę?

Antrosios pusės pasirinkimas – vienas svarbiausių sprendimų gyvenime. Vis dėlto neretai jį sunku logiškai paaiškinti. Kartais tie, kurie siūlo viską, širdies nė kiek nesuvirpina. O poreikių neatliepiantis partneris priverčia pilve skraidyti drugelius. Tad kas gi vyksta smegenyse, kai įsimyl...

Skaityti daugiau

28.06.2022 laikas 22:00 Senato ginklų seržantas, rytoj turėjęs liudyti Kongresui, rastas negyvas

Buvęs Senato ginkluotės seržantas, kuris sausio 6 d. buvo atsakingas už Kapitolijaus saugumą, rastas negyvas, pranešė "Fox News". "Fox" patvirtino, kad mirė Senato ginkluotės seržantas Maiklas Stengeris (Michael Stenger), kuris buvo atsakingas už Senato saugumą Kapitolijaus ri...

Skaityti daugiau

28.06.2022 laikas 21:29 JAV taiko G7 sankcijas Rusijos kariuomenei ir auksui
Antradienį Vašingtonas paskelbė apie veiksmus, kuriais siekiama įgyvendinti naujas sankcijas Rusijai, dėl kurių susitarė Didžiojo septyneto (G7) šalių vadovai, nukreiptas prieš Maskvos gynybos pramonę ir uždraudžiančias aukso importą iš šios šalies....

Skaityti daugiau

28.06.2022 laikas 21:24 JAV paskelbs apie "ilgalaikį" karinį pastiprinimą Europoje: pareigūnas
Antradienį Madride vyksiančiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime Jungtinės Valstijos paskelbs apie naują ilgalaikį karinį pastiprinimą Europoje, pranešė JAV pareigūnas.

Skaityti daugiau

29.06.2022 laikas 15:25 Receptai | Patiekalai Šiltos grikių salotos su tunu, avokadu ir vyšniniais pomidorais
Aš tikrai labai mėgstu grikius, bet kažkodėl vis nutinka taip, kad ne taip dažnai juos gaminu sau, kaip norėčiau. Nes įprastai vaikai pusryčiams renkasi kažką kitką, vyras taip pat nėra jų mėgėjas.

Skaityti daugiau

29.06.2022 laikas 13:23 Receptai | Patiekalai Troškinti švieži kopūstai su dešrelėmis
Jau esu pasakojusi kaip labai skaniai troškinu raugintus kopūstus su dešrelėmis, tačiau šį kartą noriu papasakoti kitokį variantą, kai yra naudojami švieži kopūstai.

Skaityti daugiau

25.06.2022 laikas 21:52 Receptai | Patiekalai Sultingas vištienos blauzdelių šašlykas su soja, medumi ir aliejumi
Geriausiai šiam sultingam šašlykų receptui tinka vištienos blauzdelės arba kumpeliai be kaulų ir odos. Iškepus, mėsa būna nepaprastai skani ir sultinga! Paruošimas itin paprastas, ingredientai taip pat. Tikrai labai rekomenduoju pamėginti jau artimiausiomis dienomis!...

Skaityti daugiau