Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (895) Komentarų: (0) (31.10.2016 - 17:47)

Kaip cukrus gali sugadinti jūsų gyvenimą

Mokslininkus visada domino eksperimentai su laboratorinėmis žiurkėmis, kuomet jos dėl skanėsto vykdo įvairiausias užduotis kurioms yra išdresuotos, tačiau atrodo, kad pasaulyje yra žmonių, artimai stebinčių mūsų pačių elgesį ir analizuojančių žmogaus ir cukraus santykį. Daugumoje vakarų kultūrų (JAV, Kanada, Jungtinė karalystė, Australija ir t.t.) yra rimtų problemų ryšium su priklausomybe cukrui. Jis vartojamas ne tik kaip saldiklis, bet ir kaip gerinantis nuotaiką ar suteikiantis energijos medicininis papildas. Situacija, kai žmogus spaudžia gėrimų automato mygtuką – labai artima situacijai, kai laboratorinė žiurkė paspaudžia svirtį tam, kad gautų savo  apdovanojimą – skanėstą.

Rafinuotas, baltasis cukrus yra lyg dietinis krekas, jis net pūdo dantis lygiai kaip ir metamfetaminas, tik šiek tiek lėčiau. Jei norite sužinoti tikrą baltojo cukraus istoriją, reikėtų perskaityti Weston Price knygą „Nutrition and Physical Degeneration“ arba galite užsukti į svetainę www.ppnf.org.

Ko gero daugelis, stebėdami šią karikatūrą mąsto: „Aš tikrai nesu priklausomas nuo cukraus. Galėčiau bet kuriuo metu nustoti jį vartoti“. Taip manote? Įrodykite! Pažiūrėkime ar galėsite gyventi be cukraus bent dešimt dienų. Tai daugeliui atmerktų akis, nes net jei ir atsirastų kuris, kas išdrįstų dalyvauti Cukrus tokiame eksperimente, neilgai trukus pričiuptų save beslenkantį atgal į virtuvę ir desperatiškai bandantį pasičiupti gazuoto, dideliu fruktozės kukurūzų sirupo (skysto cukraus) kiekiu prisotinto gėrimo butelį, tam, kad nutrauktų savo abstinencijos kančias.

Tiesa ta, kad dauguma Amerikos vartotojų yra tokie priklausomi nuo cukraus ir jog jie taip pat atkakliai tą neigtų, kaip ir narkomanai neigia savo priklausomybę nuo narkotikų. Ir kai tai vyksta, net šių žmonių elgesys visiškai priklauso nuo per dieną suvartojamo cukraus kiekio. Jeigu jie nevartotų cukraus per pusryčius (su kava, blynais ir dribsniais), cukraus per pietus (salotų ir makaronų padažuose, gazuotuose gėrimuose ir greitame maiste) ir cukraus vakarienei (cukraus yra picoje, pomidorų ir kepsnių padaže, taip pat beveik visame restorano maiste), tuomet jie pajustų rimtus abstinencijos sindromo simptomus, prasidėtų nuotaikų svyravimai ir irzlumas. Jie pradėtų lieti savo pyktį ant kitų, dėl pačių menkiausių dalykų; gali net suaktyvėti prakaito liaukų veikla ar prasidėti galvos svaigimas.

Skamba neįtikėtinai? Štai kas nutinka, kai iš gamtos paimi medžiagą ir išgrynini ją iki didžiausio biologinio aktyvumo bei mažiausių cheminių dalelių. Kokainas yra narkotikas, išgaunamas rafinuojant kokos lapus. Opijus – narkotikas, išgaunamas rafinuojant aguonas. Ir cukrus lygiai taip pat yra narkotikas, tik išgaunamas jis rafinuojant cukranendres. Ir kol mes leidžiame laiką „karui prieš narkotikus“, prieš kokainą ir heroiną, mūsų mokesčių mokėtojų pinigai remia cukraus pramonę, padarančią rafinuotą baltąjį cukrų pigiu ir plačiai prieinamu visai populiacijai, taigi kiekvienas gali būti vienodai „užkibęs“.

Rafinuotas baltasis cukrus yra malonumą sukeliantis narkotikas. Jei netikite, įsidėkite šaukštą cukraus į burną ir stebėkite staigiai ateinančius pokyčius. Pajusite kaip šiltas, malonus jausmas verčia jus jaustis saugiais ir laimingais. Neveltui yra tokia maisto rūšis, kuri Amerikoje vadinama „komforto maistu“ (ang. comfort food).

Cukrus yra reikalingas, legalus, pasilinksminimams skirtas narkotikas, kuris yra priimtinas visuomenei. Ir lygiai taip pat kaip ir visi narkotikai, jis nuolatos kenkia žmogaus sveikatai: gadina dantis, trikdo normalias smegenų funkcijas, sukelia širdies sutrikimus ir diabetą bei yra tiesiogiai  atsakingas už nutukimo problemas. Argumentas, jog „gatvių narkotikai nelegalūs, nes yra pavojingi žmonių sveikatai“ yra visiškai niekinis, atsižvelgiant į tai, ką žmogaus organizmui daro cukrus. Jis yra kur kas pavojingesnis nei marihuana, kurią vartoti, be abejo, yra taip pat nelegalu.

Ar neatrodo keista, jog tokioje modernioje visuomenėje, mes kovojame prieš vienus narkotikus (tokius kaip kokainas), o tuo pačiu vartojame kitus (tokius kaip cukrus)? Skirtumas žinoma tas, jog cukraus pramonė turi galingą politinį užnugarį, be to cukrus yra visuotinai naudojamas beveik visų Žemės gyventojų. Narkotikai kuriuos vartoja tik keletas individų (pavyzdžiui heroinas) tampa nelegalūs, tuo tarpu narkotikai kuriuos vartoja visi (pavyzdžiui kofeinas ir cukrus) įgauna teisinę neliečiamybę. Tai bandos taisyklė. Bandos – priklausomos nuo cukraus.

Yra senas išsireiškimas, kad cukrus – tai baltoji mirtis. Perskaitę Nancy Appleton knygą „cukraus laižymo įpročiai“ (ang. Lick the sugar habit) jūs patys tuo įsitikinsite. Kiekvienas amerikietis, per metus suvartoja daugiau nei 150  svarų (~65 kg) cukraus ir kitų saldiklių. Šis skaičius gali gana lengvai išaugti, kai žinai, jog kiekvienoje kolos skardinėje yra 17 arbatinių šaukštelių cukraus. Rašytoja Nancy Appleton pabrėžia, kaip cukraus perteklius gali pakenkti mūsų endokrininei sistemai, ko pasėkoje galima susirgti tokiomis lėtinėmis ligomis, kaip artritas, osteoporozė, diabetas, astma ir hipoglikemija, kurios išsivysto kartu su įprastiniais dantų ėduonimis ir periodonto ligomis. Appleton pripažįsta savo pačios priklausomybę nuo cukraus – šokoladinių saldainių vartojimą, dėl kurio ji kenčia daugybę alergijų, taip pat serga bronchitu, pneumonija ir netgi turi krūties vėžį, sukėlusio didelį kalcio perteklių, dėl kurio organizmas nebegali suvartoti jame esančio milžiniško cukraus kiekio.

Knyga prasideda keliais testais, padedančiais išsiaiškinti ar tikrai esi „cukraholikas“ ir nustatyti su cukrumi susijusias maisto alergijas. Po to Appleton pasiūlo tris skirtingus saldžių produktų mažinimo planus ir pamoko kaip pradėti naują, „becukrį“ gyvenimą (ang. low-sugar life). Geriausia dalis yra tuzinai paprasčiausių, mažai cukraus turinčių ir aromatingų patiekalų receptų, tokių, kaip karšta šparagų sriuba ar moliūgų pyragas.

Nors Appleton turi mokslų daktaro laipsnį ir yra daugybę metų studijavusi maisto medžiagų savybes, ji nesileidžia į smulkius, nuobodžius faktus apie tai, kaip maži cukraus kubeliai veikia mūsų organizmą. Ši knyga, tai lengvai skaitomas, akiratį praplečiantis, sveikos mitybos ir geresnio gyvenimo vadovas.

76 būdai, kaip cukrus gali sugadinti jūsų gyvenimą:

Paruošta su dr. Nancy Appleton, knygos „Cukraus laižymo įpročiai“ autorės, pagalba.

Be to, jog cukraus perteklius apskritai sutrikdo homeostazę, jis taip pat sukelia daugybę kitų reikšmingų fizinių sutrikimų. Žemiau yra iš skirtingų medicininių žurnalų ir mokslinių publikacijų surinktas kai kurių cukraus sukeliamų metabolizmo pakitimų sąrašas.

Cukrus gali nuslopinti mūsų imuninę sistemą ir tokiu būdu sumažinti organizmo gynybą prieš infekcines ligas. 1,2

Cukrus daro didelę įtaką mūsų kūno mineralų sudėčiai: sukelia chromo ir vario trūkumą bei trikdo kalcio ir magnio įsisavinimą. 3,4,5,6

Cukrus gali staiga padidinti adrenalino kiekį kraujyje, taip pat vaikams sukelti hiperaktyvumą, nerimą, dėmesio kontrolės sutrikimus ir dirglumą. 7,8

Cukrus gali reikšmingai padidinti bendrą cholesterolio, trigliceridų ir blogojo cholesterolio kiekį kraujyje bei sumažinti gerojo cholesterolio kiekį. 9,10,11,12

Dėl cukraus sumažėja žmogaus audinių elastiškumas. 13

Cukrumi minta vėžinės ląstelės, todėl jis yra susijęs su krūties, kiaušidžių, prostatos, tiesiosios žarnos, kasos, tulžies latakų, tulžies pūslės, plaučių ir skrandžio vėžio vystymusi. 14,15,16,17,18,19,20

Dėl cukraus gali padidėti gliukozės kiekis kraujyje, tai sukelia staigią hipoglikemiją. 21,22

Cukrus sukelia regos sutrikimus. 23

Cukrus gali sukelti daug virškinimo trakto sutrikimų: skrandžio veiklos sutrikimus, malabsorbcijos sutrikimus pacientams turintiems funkcinį žarnyno motorikos sutrikimą, padidina susirgimo Krono liga ir opiniu kolitu riziką. 24,25,26,27,28

Cukrus gali sukelti priešlaikinį senėjimą. 29

Cukrus skatina alkoholizmą. 30

Cukrus gali seiles padaryti rūgščias, taip pat sukelti dantų ėduonį ir periodonto uždegimą. 31,32,33

Cukrus gali prisidėti prie nutukimo. 34

Cukrus gali sukelti autoimunines ligas tokias kaip artritas, astma, išsėtinė sklerozė. 35,36,37

Cukrus gali įtakoti nekontroliuojamą Candida Albicans augimą (grybelinės infekcijos) 38

Cukrus gali sukelti tulžies pūslės akmenligę. 39

Cukrus gali sukelti apendicitą. 40

Cukrus gali sukelti hemorojų. 41

Cukrus gali sukelti venų išsiplėtimą. 42

Cukrus gali padidinti gliukozės ir insulino kiekį kraujyje geriamųjų kontraceptikų vartotojams. 43

Cukrus gali prisidėti prie osteoporozės vystymosi. 44

Dėl cukraus sumažėja insulino jautrumas. Tai sukelia nenormaliai didelio insulino kiekio išsiskyrimą ir galiausiai cukrinį diabetą. 45,46,47

Dėl cukraus gali sumažėti vitamino E kiekis organizme. 48

Cukrus gali padidinti sistolinį kraujo spaudimą. 49

Cukrus gali sumažinti vaikų aktyvumą ir sukelti mieguistumą. 50

Dėl didelio cukraus vartojimo, gali padidėti galutinai pažengusių glikacijos produktų kiekis (AGEs)(Cukraus molekulės susijungia tarpusavyje ir tokiu būdu naikino kūno proteinus) 51

Cukrus gali trukdyti įsisavinti proteinus. 52

Cukrus gali sukelti maistines alergijas. 53

Nėščioms moterims cukrus gali sukelti toksemija. 54

Dėl cukraus vaikams gali išsivystyti egzema. 55

Cukrus gali sukelti aterosklerozę bei kitus širdies ir kraujagyslių sutrikimus. 56,57

Cukrus gali suardyti DNR struktūrą. 58

Cukrus gali pakeisti proteinų struktūrą, dėl to sutriktų jų poveikis organizmui. Tai gali sukelti negrįžtamus organizmo pakitimus. 59,60

Cukrus, keisdamas kolageno struktūrą gali pasendinti odą. 61

Cukrus gali sukelti kataraktą ir trumparegystę. 62

Cukrus gali sukelti emfizemą. 63

Didelis cukraus vartojimas gali sutrikdyti daugelio organizmo sistemų pastovios terpės palaikymą. 65

Cukrus sutrikdo fermentų veiklą. 66

Cukraus perteklius dažniau pasitaiko žmonėms sergantiems Parkinsono liga. 68

Dėl cukraus ima dalintis kepenų ląstelės, todėl kepenys gali padidėti ir suriebėti. 68, 69

Dėl cukraus padidėja inkstai, tai gali sukelti patologinius jų pokyčius, tokius kaip inkstų akmenys. 70,71

Cukrus gali pažeisti kasą. 72

Cukrus gali sutrikdyti skysčių šalinimą. 73

Cukrus yra priešas numeris vienas žarnyno peristaltikai. 74

Cukrus gali pažeisti kapiliarų sieneles. 75

Dėl cukraus sausgyslės tampa mažiau elastingos. 76

Cukrus sukelia galvos skausmus įskaitant net ir migreną. 77

Cukrus gali sumažinti gabumus mokslui, įtakoti vaikų pažymius sukelti mokymosi sunkumų. 78,79

Cukrus gali sumažinti smegenų bangų dažnį, kas sutrikdo gebėjimą aiškiai mąstyti. 80

Cukrus gali sukelti depresiją. 81

Cukrus padidina podagros riziką. 82

Cukrus padidina riziką susirgti Alzheimerio liga. 83

Cukrus gali sukelti hormonų disbalansą: vyrams padidėja estrogeno kiekis, sunkesnis priešmenstruacinis sindromas, sutrinka augimo hormonų pusiausvyra. 84,85,86,87

Cukrus gali sukelti galvos svaigulį. 88

Dideli cukraus kiekiai organizme padidina laisvųjų radikalų kiekį ir sukelia oksidacinį stresą. 89

Dideli cukraus kiekiai dėl kurių susergama periferinių kraujagyslių ligomis, labai padidina trombocitų sulipimą. 90

Vartodamos didelius cukraus kiekius nėščios paauglės gali žymiai sutrumpinti nėštumo laikotarpį, tai yra labai susiję su didele rizika pagimdyti per mažo gestacinio amžiaus kūdikį. 91,92

Cukrus yra priklausomybę sukelianti medžiaga. 93

Cukrus gali svaiginti beveik kaip alkoholis. 94

Cukrus skiriamas neišnešiotiems kūdikiams gali paveikti jų išskiriamo anglies dioksido kiekį. 95

Mažesnis cukraus vartojimas padidina emocinį stabilumą. 96

Jūsų kūnas, cukrų paverčia į riebalus ir išskiria į kraują, 2-5 karto greičiau nei tą padaro su krakmolu. 97

Dėl greito cukraus įsiurbimo, nutukusiems žmonėms didėja apetitas. 98

Dėl cukraus gali pasunkėti vaikų turinčių dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimo sindromą būklė. 99

Cukrus neigiamai veikia šlapimo elektrolitų sudėtį. 100

Cukrus gali slopinti antinksčių veiklą. 101

Cukrus, visiškai normaliems individams gali sukelti nenormalius medžiagų apykaitos procesus. Tokiu būdu išsivysto lėtiniai degeneraciniai sutrikimai. 102

Intraveninis maitinimas cukraus prisotintu vandeniu gali trikdyti deguonies patekimą į jūsų smegenis. 103

Cukrus padidina poliomielito riziką. 104

Didelis cukraus kiekis gali sukelti epilepsijos priepuolį. 105

Cukrus gali padidinti nutukusių žmonių kraujo spaudimą. 106

Intensyvios terapijos skyriuose, cukraus sumažinimas gelbsti gyvybes. 107

Cukrus gali sukelti ląstelių lizę. 108

Nepilnamečių reabilitacijos įstaigose, kuriose buvo normuojamas cukraus kiekis, vaikų antisocialinis elgesys sumažėjo iki 44 proc. 109

Naujagimiams cukrus sukelia dehidrataciją. 110

Cukrus gali sukelti dantenų ligas. 111

Jei manote, kad matėte keistų skraidančių objektų, turėjote kontaktą su nežemiška gyvybe? Papasakokite savo istoriją skaitytojams. Turite sveikatos veiksmingą receptą, ligos istorija pasidalinkite savo pasakojimu.Siūlyti straipsnį

TEMOS narkotikas, sveika mityba, cukrus, sveikatos patarimai

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Šaltinis

PANAŠIOS NAUJIENOS:
reklama

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be nuorodos į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

reklama


//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos


paranormal.lt
Vaikas pasveiko be antibiotikų, ar žinote kodėl?...

Šiaulietis Gedas sutiko pasidalyti sėkmės istorija, kaip jo trejų metų sūnus pasveiko nuo ūminės viršutinių kvėpavimo takų infek...
paranormal.lt
Informacija apie skiepus nuo medikų ir tėvų slepiama...

Ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse ėmė daugėti tėvų, kurie nusprendė neskiepyti vaikų, išgirdę informacijos apie pra...
paranormal.lt
„Universalios vėžio vakcinos“ bandymų rezultatai – stul...

Mokslininkai žengė svarbų žingsnį „universalios vėžio vakcinos“ pritaikymo link. Pirminių bandymų su žmonėmis rez...

paranormal.lt
Atnaujinkite savo inkstus tik su vienu ingredientu!...

Maistas mūsų organizme ištirpsta fermentų pagalba ir hormonų endokrininės sistemos. Natrio bikarbonatas gaminamas inkstuose i...Ekologiškų produktų, antikvaro, ezoterikos skelbimų portalas
paranormal.lt
Numerologija. Numerologijos paslaugos. Analizės....

Naujausia metodika, apjungianti rytų ir vakarų numerologiją. Tikslu - konkretu - kryptinga. Rusijos ezoterikos centro...

paranormal.lt
upėtakiai...

Dabartiniu metu parduodame vaivorykštinius upėtakius tvenkinių įžuvinimui. Turime žuvyčių nuo 10 gr. iki 300 gr. Dar tur...


Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Lietuvoje papasakojo apie ateivius ... Svarstymai, ar egzistuoja nežemiška gyvybė, turi daugybę versijų. Mokslininkai vis ieško egzopl... (1004)
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (2204)