Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2016 » Lapkričio » 2

Kokias naudingas maistines medžiagas įsisavina organizmas

Galime domėtis maisto produktais, jų sudėtimi, kokių naudingų medžiagų jie turi, bet ar žinome, kaip organizmas juos įsisavina?

Suvokę, kaip vieni produktai dera su kitais, ir atitinkamai juos valgydami, padėsime savo organizmui įsisavinti maistines medžiagas ir užkirsime kelią daugybei ligų.

Londone įsikūręs dietologas Robas Hobsonas sako, kad eksperimentuodami su maisto deriniais galime akivaizdžiai pagerinti maistinę patiekalų vertę.

Portale „Healthista“ paskelbtame straipsnyje jis atskleidžia septynis derinius, kurie gali padėti organizmui įsisavinti kuo daugiau naudingų medžiagų.

Kai valgome maistą, kramtant ir veikiant enzimams išsiskiria maistinės medžiagos. Maistui patekus į žarnyną, išsiskiria dar daugiau enzimų, kurie toliau padeda įsisavinti maistines medžiagas, ir šios patenka į kraują.

Medaus nauda

Tačiau ne visos maistinės medžiagos įsisavinamos vienodai – jų biotinkamumas skiriasi.

Biotinkamumas yra terminas, naudojamas apibrėžti maistinių medžiagų kiekį, kurios pasisavinamos iš maisto ir naudojamos normalioms organizmo funkcijoms.

Terminis ir kitoks produktų apdorojimas taip pat padeda organizmui lengviau įsisavinti maistines medžiagas. Pavyzdžiui, šviežios morkos yra puikus ląstelienos šaltinis, o iš termiškai apdorotų morkų organizmas įsisavina didelę dalį karotenoidų.

Alyvuogių aliejus ir pomidorai

Tyrimai parodė, kad produktus, kuriuose gausu karotenoidų, apšlaksčius 3-5 g riebalų, organizmas lengviau įsisavina šias medžiagas. Karotenoidų yra oranžinės ir raudonos spalvos produktuose, jie pasižymi antioksidacinėmis savybėmis ir padeda apsaugoti organizmą nuo ligų.

Ciberžolė ir juodieji pipirai

Ciberžolėje yra kurkumino – tai aktyvi medžiaga, pasižyminti stipriomis priešuždegiminėmis savybėmis. Deja, organizmas kurkuminą įsisavina gana sunkiai, bet įsisavinimo procesą palengvina piperinas, kurio yra juoduosiuose pipiruose. Tad jei norite apsaugoti organizmą nuo uždegimų, patiekalus skaninkite ciberžole ir pipirais.

Pupelės ir žiediniai kopūstai

Pupelėse yra ne hemo geležies, tad jos dažniausiai yra pagrindinis šios medžiagos šaltinis vegetarams ir veganams, kurių mityba pagrįsta augalinės kilmės maistu. Ne hemo geležį padeda lengviau įsisavinti vitaminas C, tad kartu su pupelėmis patariama valgyti produktus, turinčius šio vitamino. Daug vitamino C turi žiediniai kopūstai. Gaminkite troškinius, sriubas ir kitus patiekalus iš ankštinių daržovių ir žiedinių kopūstų.

Lašiša ir grietinė

Lašiša yra vienas iš kelių maisto produktų, kuriuose yra vitamino D. Nors geriausias šio vitamino šaltinis yra saulės spinduliai, papildyti jo atsargas padės ir maisto produktai. Vitamino D organizmui reikia, kad įsisavintų kalcį, kurio yra pieno produktuose, tokiuose kaip grietinė. Tad prie lašišos pasigaminkite padažą iš grietinės, citrinų ir prieskoninių žolelių.

Pienas ir medus

Dar mūsų močiutės sakydavo, kad karštas pienas su medumi pagerina miegą. Pieno sudėtyje yra amino rūgšties triptofano, smegenyse naudojamo serotonino ir melatonino gamybai. O meduje esantys angliavandeniai padeda įsisavinti triptofaną, nes jie paskatina insulino išskyrimą į kraują, o šis sumažina konkurenciją su kitomis amino rūgštimis.

Žalioji arbata su citrinų sultimis

Žaliojoje arbatoje yra labai daug antioksidantų, kurie stiprina sveikatą, nes padeda organizmui sumažinti ligų riziką. Tyrėjai atrado, kad geriant žaliąją arbata, sumaišytą su citrinų sultimis, organizmas įsisavina daugiau antioksidantų.

Bananai ir jogurtas

Jogurtas kaip ir kiti pieno produktai turi daug kalcio, kurio reikia, kad kaulai ir dantys būtų sveiki, o raumenys geriau funkcionuotų. Tyrimai parodo, kad produktus, kuriuose daug kalcio, vartojant kartu su produktais, kuriuose gausu inulino (ląstelienos, priklausančios fruktanų grupei), pavyzdžiui, bananais, pagerėja šio mineralo įsisavinimas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.12.2019 laikas 22:46 Receptai Varškės Pyragas - Rumunų Skanėstas

Pieną sumaišyti su aliejumi, cukrumi ir kaitinti ant silpnos ugnies iki užvirimo. Tada palikti atvėsti. Tuomet sudėti likusius tešlai skirtus ingredientus ir gerai išminkyti. Gautą tešlą padalyti į 2 dalis. Vieną jų iškočioti i...

Skaityti daugiau

26.07.2018 laikas 20:56 Receptai Ką reikia daryti jei yra pariebėjusi kasa ir būna rytinis atsirūgimas be skonio burnoje? Gal esat kas nors susidūrę?

Ką reikia daryti jei yra pariebėjusi kasa ir būna rytinis atsirūgimas be skonio burnoje? Gal esat kas nors susidūrę? Mišinys mažina ir naikina visceralinius riebalus.

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 08:52 Receptai Svogūnas, žąsų taukai gydo bronchitą

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Svogūnas, Žąsų taukai

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 21:54 Kodėl CŽV manė, kad Bormanas buvo sovietų šnipas, o SSRS - amerikiečių šnipas, ir kur dingo Hitlerio «rudasis kardinolas»
Martinas Bormanas, per visą Trečiojo reicho egzistavimo laikotarpį, tapo neatsiejamu Adolfui Hitleriui, tačiau jo paslaptingas dingimas paskutinėmis karo dienomis sužadino daugybę spekuliacijų. Kaip šis „pilkasis kardinolas“ įgijo tokį stiprų poveikį...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau