Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2016 » Lapkričio » 2

Kokias naudingas maistines medžiagas įsisavina organizmas

Galime domėtis maisto produktais, jų sudėtimi, kokių naudingų medžiagų jie turi, bet ar žinome, kaip organizmas juos įsisavina?

Suvokę, kaip vieni produktai dera su kitais, ir atitinkamai juos valgydami, padėsime savo organizmui įsisavinti maistines medžiagas ir užkirsime kelią daugybei ligų.

Londone įsikūręs dietologas Robas Hobsonas sako, kad eksperimentuodami su maisto deriniais galime akivaizdžiai pagerinti maistinę patiekalų vertę.

Portale „Healthista“ paskelbtame straipsnyje jis atskleidžia septynis derinius, kurie gali padėti organizmui įsisavinti kuo daugiau naudingų medžiagų.

Kai valgome maistą, kramtant ir veikiant enzimams išsiskiria maistinės medžiagos. Maistui patekus į žarnyną, išsiskiria dar daugiau enzimų, kurie toliau padeda įsisavinti maistines medžiagas, ir šios patenka į kraują.

Medaus nauda

Tačiau ne visos maistinės medžiagos įsisavinamos vienodai – jų biotinkamumas skiriasi.

Biotinkamumas yra terminas, naudojamas apibrėžti maistinių medžiagų kiekį, kurios pasisavinamos iš maisto ir naudojamos normalioms organizmo funkcijoms.

Terminis ir kitoks produktų apdorojimas taip pat padeda organizmui lengviau įsisavinti maistines medžiagas. Pavyzdžiui, šviežios morkos yra puikus ląstelienos šaltinis, o iš termiškai apdorotų morkų organizmas įsisavina didelę dalį karotenoidų.

Alyvuogių aliejus ir pomidorai

Tyrimai parodė, kad produktus, kuriuose gausu karotenoidų, apšlaksčius 3-5 g riebalų, organizmas lengviau įsisavina šias medžiagas. Karotenoidų yra oranžinės ir raudonos spalvos produktuose, jie pasižymi antioksidacinėmis savybėmis ir padeda apsaugoti organizmą nuo ligų.

Ciberžolė ir juodieji pipirai

Ciberžolėje yra kurkumino – tai aktyvi medžiaga, pasižyminti stipriomis priešuždegiminėmis savybėmis. Deja, organizmas kurkuminą įsisavina gana sunkiai, bet įsisavinimo procesą palengvina piperinas, kurio yra juoduosiuose pipiruose. Tad jei norite apsaugoti organizmą nuo uždegimų, patiekalus skaninkite ciberžole ir pipirais.

Pupelės ir žiediniai kopūstai

Pupelėse yra ne hemo geležies, tad jos dažniausiai yra pagrindinis šios medžiagos šaltinis vegetarams ir veganams, kurių mityba pagrįsta augalinės kilmės maistu. Ne hemo geležį padeda lengviau įsisavinti vitaminas C, tad kartu su pupelėmis patariama valgyti produktus, turinčius šio vitamino. Daug vitamino C turi žiediniai kopūstai. Gaminkite troškinius, sriubas ir kitus patiekalus iš ankštinių daržovių ir žiedinių kopūstų.

Lašiša ir grietinė

Lašiša yra vienas iš kelių maisto produktų, kuriuose yra vitamino D. Nors geriausias šio vitamino šaltinis yra saulės spinduliai, papildyti jo atsargas padės ir maisto produktai. Vitamino D organizmui reikia, kad įsisavintų kalcį, kurio yra pieno produktuose, tokiuose kaip grietinė. Tad prie lašišos pasigaminkite padažą iš grietinės, citrinų ir prieskoninių žolelių.

Pienas ir medus

Dar mūsų močiutės sakydavo, kad karštas pienas su medumi pagerina miegą. Pieno sudėtyje yra amino rūgšties triptofano, smegenyse naudojamo serotonino ir melatonino gamybai. O meduje esantys angliavandeniai padeda įsisavinti triptofaną, nes jie paskatina insulino išskyrimą į kraują, o šis sumažina konkurenciją su kitomis amino rūgštimis.

Žalioji arbata su citrinų sultimis

Žaliojoje arbatoje yra labai daug antioksidantų, kurie stiprina sveikatą, nes padeda organizmui sumažinti ligų riziką. Tyrėjai atrado, kad geriant žaliąją arbata, sumaišytą su citrinų sultimis, organizmas įsisavina daugiau antioksidantų.

Bananai ir jogurtas

Jogurtas kaip ir kiti pieno produktai turi daug kalcio, kurio reikia, kad kaulai ir dantys būtų sveiki, o raumenys geriau funkcionuotų. Tyrimai parodo, kad produktus, kuriuose daug kalcio, vartojant kartu su produktais, kuriuose gausu inulino (ląstelienos, priklausančios fruktanų grupei), pavyzdžiui, bananais, pagerėja šio mineralo įsisavinimas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-09-11 laikas 20:44 Receptai Purūs kefyriniai paplotėliai
Tokiais puriais paplotėliais dažnai mane lepino močiutė, kepė juos kiekvieną savaitę. Kaip sunku būdavo sulaukti, kol jie nors truputį atauš… Dabar aš gaminu tokius paplotėlius savo artimiesiems, kuo jie neapsakomai džiaugiasi!...

Skaityti daugiau

2020-11-02 laikas 08:28 Receptai Kaip pasigaminti sūrio pyragą su persikais ir grietinėle?
Gautu kremu ištepkite pyrago pagrindą, išlyginkite, paskui sudėkite griežinėliais pjaustytus konservuotus persikus. Pyragą laikykite šaldytuve per naktį. Patiekite norimo dydžio gabalėliais.

Skaityti daugiau

2020-11-21 laikas 17:17 Receptai Meduoliai Kalėdoms, kitą dieną nesudžiūva ir yra itin skanūs
Šie kalėdiniai meduoliai nėra kieti, kitą dieną nesudžiūva ir yra itin skanūs. Tikrai noriu rekomenduoti Jums šį receptą. :)

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-04 laikas 07:22 Kavos Tirščių Nauda Sode ir Namuose: 10 Praktinių Būdų

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kūrybiškai panaudoti kavos tirščius sode ir namuose, kokia jų nauda ir galimi trūkumai. Pasiruoškite atrasti ekologiškus sprendimus, kurie sutaupys pinigų ir suteiks jūsų kasdienybei natūralumo!

...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 18:24 NLO paslaptys: ar vyriausybės slepia tiesą apie ateivius?
Ar NLO yra tikra pas slapts, ar vyriausybės dezinformacija? Sužinokite apie nutekėjimus, politikų susidomėjimą ir galimas ateivių technologijas!

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:45 Vaikų auklėjimas: kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą
Kaip ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi? Sužinokite, kaip skatinti iniciatyvą, emocijų valdymą ir leisti vaikams būti savimi! Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsime jums suprasti, kaip ugdyti vaikų savivert...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:32 Zodiako ženklai ir mokslas: kuriems vaikams mokykloje sekasi lengviausiai?
Kuriems Zodiako ženklams mokykloje sekasi lengviausiai? Sužinokite, kaip Liūto, Mergelės, Šaulio ir Ožiaragio vaikai pasiekia akademinę sėkmę! Pasitelkdami astrologinius įžvalgas, naujus pavyzdžius ir praktinius patarimus, padėsime tėvams ir mokytoja...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:08 Meilė – tai ne kančia: griauname mitus apie santykius
Meilė nėra kančia! Šiame straipsnyje griauname mitus apie santykius, dalinamės patarimais, kaip kurti sveiką partnerystę, ir aptariame, kodėl priklausomybė nėra meilė. Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsi...

Skaityti daugiau