- 25.05.2016
- 2.0 Reitingas
- 2497 Peržiūros
- Komentarai
Kalifornijos universiteto mokslininkams pirmą kartą pavyko sėkmingai į pelių organizmą įvesti mikroskopinius prietaisus su nanodalelėmis, galinčiomis nugabenti „krovinį" iki gyvūno skrandžio. Anksčiau tokie mikrovarikliai buvo išbandomi tik su ląstelių mėginiais, bet dabar mokslininkams pavyko pelėms „sušerti" 20 mikronų ilgio cinku dengtą polimerinį vamzdelį. Cinkas reaguoja su skrandžio sultimis, sudarydamas vandenilio burbuliukus, kurie prietaisus nukreipia į skrandžio sieneles, kur jie įsitvirtina ir pradeda pamažu tirpti. Taip nugabenti medicininiai preparatai patenka į audinius.
Ši technologija yra labai efektyvus skrandžio opų ir daugybės kitų skrandžio ligų gydymo būdas. Be to, pačią idėją apie chirurgiją molekuliniu lygiu jau 1959 metais numatė fizikas Richardas Feynmanas. Jis savo pranešime rašė, kad tai yra beveik pamišėlio idėja, tačiau būtų labai įdomu pačiam praryti savo „chirurgą". Toks mechanizmas patektų į kraujagyslę, paskui į širdį, kur pradėtų atidžiai apžiūrinėti ir greitai nustatytų, kurioje vietoje kilusi problema, o ištraukęs mažą peiliuką pradėtų sumaniai pjaustyti.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau