Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » Mokslo Afiša

04.08.2018, 20:03
Mokslo Afiša

Nevyriausybinės organizacijos „Global Footprint Network“ duomenimis, rugpjūčio 1-ąją žmonija išnaudojo paskutinius Žemės resursus 2018-iesiems, kuriuos planeta pajėgi atkurti per metus, o likusius penkis metų mėnesius nuo vakar gamtinius išteklius eikvosime skolon.

Sužinok daugiau ...
28.07.2018, 10:17
Mokslo Afiša
Priešpaskutinį liepos savaitgalį tikriausiai daugelis vyks prie jūros, nes Klaipėdos uostamiestis liepos 27 – 29 dienomis minės kasmetinę jūros šventę. Jūra yra daugelio vasarotojų pagrindinis tikslas ir pramoga. Jodo prisotintas oras teigiamai veikia kvėpavimo sistemą, pasivaikščiojimai smėliu – masažuoja pėdas ir padeda atnaujinti ryšį su žeme, o vėsus jūros vanduo padeda sustiprinti imuninę sistemą ir skatina laimės hormonų, endorfinų, išskyrimą.
Sužinok daugiau ...
23.07.2018, 08:15
Mokslo Afiša

Žmonės jau daugybę metų spėlioja, kas jų laukia po mirties. Nepaisant to, kad niekas nėra visiškai tikras, ar pomirtinis gyvenimas egzistuoja, kai kurie dalykai yra puikiai paaiškinami. Pasirodo, net sustojus širdžiai, žmogaus kūnas vis dar yra itin aktyvus.

Sužinok daugiau ...
03.07.2018, 08:03
Mokslo Afiša
Ilgiausio amžiaus rekordas buvo pasiektas dar prieš 21 metus – prancūzė Jeanne Calment sulaukė 122 metų amžiaus. Iki šiol niekas nenugyveno ilgiau, tačiau ilgaamžių vis daugėja. Tai kur ta riba? O gal J. Calment ją jau buvo pasiekusi?
Sužinok daugiau ...
26.06.2018, 08:15
Mokslo Afiša

Trumpos naujienos. Jeigu šimpanzių ir mūsų genai 99 proc. identiški, ar beždžionės gali išsivystyti į žmones? Daugelis evoliuciją tiriančių biologų sutaria, kad, teoriškai, per ilgą laiką ir susiklosčius tinkamoms aplinkybėms niekas nekliudo beždžionėms tapti ne mažiau protingomis nei žmonės. Toks scenarijus rutuliojasi mokslinės fantastikos romane „Beždžionių planeta“, pagal kurį sukurti keli filmai.

Sužinok daugiau ...
26.06.2018, 08:04
Mokslo Afiša
Trumpos naujienos. Jei savo katę nufotografuosite tamsoje arba stipriu prožektoriumi apšviesite džiungles, rezultatas bus bauginantis. Kodėl gyvūnų akys taip švyti?
Sužinok daugiau ...
26.06.2018, 07:57
Mokslo Afiša

Trumpos naujienos. Jie patys keičia formą, pulsuoja savu ritmu ir apskritai neturėtų egzistuoti, tačiau mokslininkai juos sukūrė. Keistieji laiko kristalai gali padėti ateities kompiuteriams dirbti nepaprastai greitai visai nenaudodami energijos.

Sužinok daugiau ...
14.06.2018, 08:27
Mokslo Afiša
Konteineriniai krovininiai laivai ir tanklaiviai būna žali, mėlyni, juodi, pilki ir taip toliau. Atrodo, kad spalvos jiems parenkamos visiškai atsitiktinai ir tai yra logiška – juk dažai yra skirti apsaugoti metalą, o grožis yra skonio reikalas. Tačiau kodėl tuomet kruiziniai laivai ir jachtos dažniausiai būna balti? Pasirodo, priežasčių yra daugiau nei viena.
Sužinok daugiau ...
24.05.2018, 07:11
Mokslo Afiša
Mitai apie Nesę – garsiąją Loch Neso ežero pabaisą – po pasaulį sklando jau šimtus metų: kai kurie prie šio Škotijos ežero lankęsi žmonės pasakojo matę siaubūną, kuris, esą, gyvena ežero gelmėse. Bet dabar mokslininkai galutinai nusprendė atsakyti į klausimą, ar šis siaubūnas egzistuoja, rašo naujienų agentūra AP. Loch Neso pabaisa, biologija, DNR, genetika, ežeras, pleziozauras
Sužinok daugiau ...
05.05.2018, 15:43
Mokslo Afiša

Įdomybės. Tikriausiai visi žino istoriją, kad rusų chemikas Dmitrijus Mendelejevas periodinę elementų lentelę išvydo sapne. Verta paminėti, kad iki lemtingojo sapno, jis daug metų dirbo toje srityje, todėl šis sapnas atrodo visai logiškas žmogui, kurio visos mintys tik tuo ir buvo užimtos.

Sužinok daugiau ...
04.05.2018, 17:24
Mokslo Afiša
Mokslas. Slegiamos medžiagos elgiasi šiek tiek kitaip, nei neslegiamos – šitą dėsnį žinome gerai, tačiau detalius pokyčius nagrinėti dažnai yra sudėtinga, ypač kai kalbama apie milžiniškus slėgius. Pavyzdžiui tokius, kokie būna planetų branduoliuose.
Sužinok daugiau ...
06.03.2018, 10:53
Mokslo Afiša
Žmonių dalyvavimas moksliniuose eksperimentuose visada buvo karštų ginčų sritis. Iš vienos pusės, tokie bandymai leidžia mums gauti daugiau informacijos apie žmogaus organizmą, kuri gali būti be galo naudinga. Kita vertus, šios problemos etiškumas reikalauja peržiūrėjimo paranormal.lt. (eksperimentai, mokslas, medicina)
Sužinok daugiau ...
06.03.2018, 10:13
Mokslo Afiša
Jungtinėse Valstijose yra kambarys, kuriame viešpatauja tokia tyla, nuo kurios gali gerokai apsisukti galva. Žmogaus išbuvimo šiame kambaryje rekordas – 45 minutės. Patalpa yra įtraukta į Guinnesso rekordų knygą, kaip tyliausia pasaulio vieta, kur sugeriami 99,99 procento garsų. Čia pabuvus ilgesnį laiką, gali prasidėti net haliucinacijos paranormal.lt. (Tyliausias kambarys, pasaulio išradimai, mokslas)
Sužinok daugiau ...
06.03.2018, 10:03
Mokslo Afiša
Nuo pat rato išradimo laikų žmogus ieško neišsenkančios energijos šaltinio — amžinojo variklio, kuris kartą paleistas niekada nebesustos. Mūsų dienų mokslininkai teigia, kad amžinojo variklio idėja prieštarauja fizikos dėsniams, todėl yra neįmanoma, tačiau ankstesnių laikų inžinieriai nesivadovavo tokiomis griežtomis taisyklėmis. Nuo 1607 iki 1903 m. Britanijos patentų biuras gavo daugiau kaip 600 paraiškų dėl amžinojo variklio patentavimo. Tačiau tik vienas žmogus išdrįso pareikšti, kad jam pavyko su užduotimi susidoroti. ( pasaulio išradimai, technologijos, amžinas variklis, Mokslas)
Sužinok daugiau ...
05.03.2018, 09:55
Mokslo Afiša
Daugelį metų mokslininkai vis bando pasiekti Žemės gelmes, panašiai, kaip tai padarė Žiulio Verno herojai. Tiesa, tyrinėtojai tikisi ten rasti ne požeminę jūrą ar priešistorinius dinozaurus, o nori suprasti, kokia yra tikroji mūsų planetos sandara. Vieną tokį tyrimą suplanavo Sauthemptono okeanografijos centro mokslininkai. Jie nori atlikti 20-ies km gylio gręžinį ir pasiekti mantiją (Žemės dalis, esanti tarp plutos ir branduolio) paranormal.lt. (mokslas, technologijos, mantija, žemė)
Sužinok daugiau ...
04.03.2018, 23:20
Mokslo Afiša
1894-ais metais Karališkosios bendrijos prezidentas lordas Kelvinas išpranašavo, kad radijas neturi ateities. Pirmoji radijo stotis buvo pastatyta po penkių metu. Mokslininkui taip pat priklauso žodžiai: „Rentgenas – tai didelė apgavystė“.
Sužinok daugiau ...
03.03.2018, 19:11
Mokslo Afiša
Jeigu į „Google“ paieškos laukelį įrašytumėte „Jesus“ arba „Jėzus“, neabejotinai pamatytumėte didelį rinkinį paveikslėlių, kuriuose atvaizduotas aukštas, baltaodis vyrukas su ilgais ne itin tamsiais plaukais ir barzdele. Tačiau tai – tik įsivaizduojamas, idealizuotas jo atvaizdas. O kaip jis atrodė iš tiesų. (Istorija, archeologija, Krikščionybė, Biblija, Evangelija, Jėzus Kristus, Joan Taylor)
Sužinok daugiau ...
03.03.2018, 16:10
Mokslo Afiša
„Tai neįtokėtinas sutapimas, kad mokslininkai padarė savo pareiškimus taip sinchroniškai. – rašo Pirsonas. – Tačiau dėl visos eilės priežasčių tai visiškai paaiškinama“. Jis mano, kad šiuolaikinės technologijos jau buvo pasiruošusios tokiam įvykiui. Šiuo metu tokiai funkcijai yra paklausa. Kadangi darbai su neuronų tinklais jau buvo nudirbti anksčiau, susidarė visos prielaidos atsirasti tokiai sistemai.
Sužinok daugiau ...
09.01.2018, 15:05
Mokslo Afiša

Žurnalas „Journal of Physics Special Topics“ neseniai paskelbė makabrišką straipsnį, kuriame nurodė, jog jeigu dėl kokių nors priežasčių Žemėje išnyktų absoliučiai visi maisto šaltiniai, žmonės dar galėtų kurį laiką gyventi misdami vieni kitais. Po kiek dienų ir tokio maisto nebeliktų?

Sužinok daugiau ...
25.10.2017, 07:59
Mokslo Afiša
Kembridžo universitetas neseniai paviešino Stepheno Hawkingo 1965-ųjų disertaciją. Tai dar kartą paskatino mokslininkus pasidomėti šia neeiline asmenybe ir ankstyvaisiais mokslininko darbais. Jie šioje disertacijoje aptiko ir klaidų, ir tiesiog genialių idėjų.
Sužinok daugiau ...
07.04.2017, 06:21
Mokslo Afiša
Mitijo Kaku – garsus fizikas teoretikas, futuristas ir bestselerių autorius, stygų teorijos pagrindu sukūrė teoriją, kuri įrodo Dievo egzistavimą. Stygų teorija teigia, kad matoma elementarių dalelių įvairovė – iš tikro yra virpesių būsenos.
Sužinok daugiau ...
05.04.2017, 15:30
Mokslo Afiša
Jeigu vienoje tabletėje yra 50 mg cinko tai tikrai per didelis kiekis, nes vyrui reikia apie 12mg per dieną, o čia vaikas, ir didelės cinko dozės slopina imuninę sistemą ir sukelia vario trūkumą.
Sužinok daugiau ...
05.04.2017, 14:14
Mokslo Afiša

Balandžio 9 dieną prie mūsų planetos priartės pavojingas asteroidas 1,5 kilometro skersmens. Šis dangaus kūnas buvo rastas prieš trejus metus. Jam buvo suteiktas JO25 pavadinimas.

Sužinok daugiau ...
04.04.2017, 15:26
Mokslo Afiša

Šie bokštai buvo aptikti Mėnulyje, "Google Moon" paslaugos dėka. Ufologai iš Team 10 komandos mano, kad statiniai yra žmogaus rankų darbo.

Sužinok daugiau ...
04.04.2017, 15:09
Mokslo Afiša
Ekspertai nustatė, kad vartojant klevų sirupą galima sustiprinti antibiotikų veiksmingumą. Mokslininkai atliko didelio masto tyrimus. Jie palygino klevų sirupo ir antibiotikų poveikį (ciprofloksacino, carbenicillin) kovoje su trimis bakterijų grupėmis.
Sužinok daugiau ...
« 1 2 3 4 5 »