Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Rugsėjo » 9

Tutanchamono mirtis

Tutanchamonas yra populiariausias visų laikų faraonas, tikriausiai dėl to, kad esame atradę jo kapą. Mokslininkai jau pateikė nemažai detalių apie šio valdovo gyvenimą, mes žinome, kad valdė jis dar būdamas berniukas, taip pat, kad mirė jis jaunas ir, turbūt, labai netikėtai.

Tutanchamono kapą 1922 metais atrado britų egiptologas Howardas Carteris. Nuo tada žmonės ėmė gąsdinti kitus apie „faraono prakeiksmą“ – tai mitas, kad bet kuris įžengęs į Tutanchamono kapą mirs, tačiau yra dar įdomesnė paslaptis, kuri vis dar glumina mokslininkus.

Archeologai manom kad Tutanchamonas mirė netikėtai, galbūt nuo infekcijos ar sužeidimų, kuriuos patyrė per karietos avariją. Tokia jo mirtis paaiškintų keistą jo mumijos būklę tuo metu, kai archeologai ją atrado.

Mokslininkams tuo metu atrodė, kad Tutanchamonas užsidegė po to, kai jo kapas buvo mumifikuotas ir uždarytas visiems laikams. Gali būti, kad medžiaga, į kurią buvo įvynioti valdovo palaikai, buvo šlapi nuo degaus balzamavimo aliejaus, o sureagavę su deguonimi įžiebė ugnį. Nežinia kiek laiko truko gaisras, tačiau faraono palaikai turėjo degti 200 laipsnių temperatūroje.

Ekspertai sako, kad taip įvyko greičiausiai dėl to, kad laidojimas buvo skubus. Tačiau mokslininkams tai kelia dar daugiau klausimus, pavyzdžiui, ar gali būti, kad kapas, kuriame buvo palaidotas Tutanchamonas, buvo skirtas kam nors kitams? Jei taip, galbūt vis dar neradome kitų mumijų, palaidotų tame pačiame kape?

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar