Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Rugsėjo » 8

Giobekli Tepė

Visi mokslininkai yra įsitikinę, kad pirmiausia žmonės tapo sėslūs, tada ėmė ūkininkauti, kurti gyvenvietes, miestus, o vėliau pradėjo statyti ir šventyklas. Tačiau vienas atradimas jiems tikrai sukėlė daug klausimų, pavyzdžiui, ar iš tiesų viskas buvo taip, kaip iki šiol galvojama?

1994 metais Giobekli Tepėje – archeologinėje vietovėje pietryčių Turkijoje, buvo padarytas nuostabus archeologinis atradimas. Būtent jis pakeitė mokslininku nuomonę apie civilizacijos evoliuciją.

Čia buvo rasta daugybė didelių akmeninių stulpų, sustatytų žiedais, o ant kai kurių iš jų buvo pavaizduoti ir įvairūs gyvūnai. Manoma, kad ši vieta buvo pastatyta 10 000-9000 metais pr.m.e. ir buvo tam tikra šventykla – jei iš tikrųjų taip ir yra, tuomet tai seniausia žinoma šventovė.

Giobekli Tepė Turkijoje yra viena seniausių šventyklų pasaulyje, kurios aukšti piloriai svėrė iki 16 tonų, mažieji − apie 7 tonas.

Aplinkui rasti artefaktai rodo, kad šią šventyklą pastatė pusiau sėslūs medžiotojai, kurie tuo metu apie ūkininkavimą dar nieko nežinojo, mat ūkiai šame regione pasirodė tik po 500 metų. Dėl atradimo Giobekli Tepėje archeologai turi permąstyti visą civilizacijos istoriją – ar pirmiausia žmonės įkūrė miestus, o tada statė šventyklas, ar vis dėl to buvo atvirkščiai?

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar