Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » NSO, Ateiviai » 2021 » Kovo » 22

„Vieniši Rūmai“ Uoloje

Ne visi žino, kad Saudo Arabijos teritorijoje, pačiame dykumos viduryje, stovi unikalus statinys. Tai uoloje iškaltas kapas, kuris vadinamas poetiškai – „Vieniši rūmai“ (Qasr al-Farid).

Ir nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad uoloje iškaltų daug statinių, šis tikrai skiriasi nuo kitų. Pirma, atrodo, kad jis liko nebaigtas. Antra, šiame kape... niekas niekada nebuvo palaidotas.

Teisybės dėlei reikia pažymėti, kad šis statinys tai yra didžiulio architektūros komplekso Madain-Salih dalis, kuris datuojamas I mūsų eros amžiumi, tai yra senovės Nabatėjos karalystės egzistavimo Saudo Arabijos teritorijoje laikotarpiu. Iš viso komplekse yra 111 laidojimo statinių, iškaltų uolose, taip pat 20 kitokio pobūdžio statinių. 2008 m. Madain-Salih kompleksas buvo įtrauktas į UNESCO sąrašą ir tapo pirmuoju pasaulio paveldo sąraše objektu iš Saudo Arabijos.

Originalus „Vienišų rūmų“ kapo pavadinimas yra Qasr al-Farid. Statinys yra gana didelis: jo aukštis atitinka šiuolaikinio keturių aukštų pastatą. Ir, matyt, asmuo, kuriam buvo pastatytas kapas, turėjo gana aukštą socialinį statusą - „Vieniši rūmai“ yra vienas didžiausių kapų, rastų regione.

Galbūt dėl šios priežasties statinys yra gana toli nuo kitų statinių. Tuo pačiu metu šalia Qasr al-Farid yra keli panašūs nepaliesti akmens luitai, kurie taip pat galėtų tapti panašių statinių pagrindu.

Qasr al-Farid galima pavadinti tipiniu savo sukūrimo laikotarpio statiniu. Nabatėjos karalystės civilizacija pasižymi tuo, kad praktikavo išorinių elementų drožimą didžiuliuose smiltainio blokuose, taip pat pilnaverčius statinius. Tačiau „Vieniši rūmai“ vis tik turi daugybę išskirtinių bruožų, kurie šį statinį išskiria iš dešimčių kitų architektūros komplekso Madain-Salih statinių.

Pavyzdžiui, archeologai yra įsitikinę, kad kapas nebuvo iki galo užbaigtas, todėl jis turi tik priekinį fasadą. Be to, tyrėjams pavyko iš-
siaiškinti, kad Qasr al-Farid buvo iškaltas iš viršaus žemyn - tai yra, statybininkai užlipo ant didžiulės uolos viršaus ir pradėjo dirbti palaipsniui leidžiantis žemyn, ir tik iš vieno uolos šono.

Tačiau bene keisčiausias faktas apie Qasr al-Farid yra šis: nepaisant to, kad statinys yra kapas, ten niekas nebuvo palaidotas. Archeologai, apžiūrėję pastatą, viduje rado laidojimo kamerą, kuri, kaip ir pats pastatas, niekada nebuvo užbaigta. Be to, dar reikia ištirti unikalų geometrinių figūrų tikslumą ir bendrą statinio mastą, nes nežinoma nei kokiu būdu buvo išdrožti įspūdingi objektai, nei kokie įrankiai tam buvo naudojami.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau