Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Rugsėjo » 9

Voiničiaus rankraštis

XX a. visi buvo susidomėję knyga, kurios niekas negali perskaityti – tai Voiničiaus rankraštis. Manoma, kad iki 1912 metų, kol jį atrado knygų pardavėjas, antikvaras ir revoliucionierius Wilfridas Voynichius (kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad jis buvo kilęs iš Lietuvos), rankraštis ilgą laiką gulėjo įvairiausiuose rūsiuose, archyvuose ir knygų parduotuvėse.

Rankraštis yra sudarytas iš 250 puslapių – juose yra rašoma nežinoma kalba, kai kurios vietos iliustruotas įvairiausiais paveikslėliais nuo nuogo moters kūno iki medicininių žolelių ir zodiako ženklų.

Šiuo metu rankraštis yra laikomas Jeilio universiteto (JAV) retų knygų ir rankraščių bibliotekoje. Pati knyga yra maždaug 600 metų senumo ir greičiausiai buvo parašyta Centrinėje Europoje. Kai kurie mokslininkai sako, kad ši knyga yra paprasčiausia Renesanso laikų apgaulė ir, kad jos žodžiai nieko nereiškia. Žinoma, yra ir tų, kurie tiki, jog knyga yra parašyta naudojant tam tikrą kodą, kurį dar turime iššifruoti arba, kad tai kažkokia nežinoma kalba.

2014 metų vasarį, lingvistikos profesorius iš Bedfordšyro universiteto (D.Britanija) Stephenas Baxas teigė, kad iššifravo 14 Voiničiaus rankraščio ženklų. Jis sakė, kad knyga pasakoja apie gamtą ir yra parašyta kažkokia nežinoma Artimųjų Rytų ar Azijos kalba.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar