- 23.01.2017
- 0.0 Reitingas
- 4107 Peržiūros
- Komentarai
Radikulitas – tai paplitusi periferinės nervų sistemos liga, kurios metu pažeidžiamos nugaros smegenų nervų šaknelės. Priežasčių, dėl kurių ištinka radikulito priepuolis — daugybė. Dažnai tai nutinka dėl stuburo traumos, medžiagų apykaitos sutrikimų, stuburo išvaržos, osteochondrozės, kurios metu stuburo tarpslanksteliniai diskai praranda savo elastingumą, plokštėja, o tarpai tarp slankstelių mažėja.
Morkų sultis, kurios palankiai veikia visą organizmą, malšina uždegiminius procesus, pagerina audinių mitybą, suteikia energijos, padidina atsparumą ligoms, valo kepenis. Galima išgerti iki 3 l per dieną.
Vartojant morkų sultis, negalima rūkyti, nes veikiant nikotinui, kai kurios šiose sultyse esančios medžiagos virsta kancerogenais.
Agurkų sultis, kurios gydo daugybę ligų, stiprina organizmą, ypač kaulus ir kremzles, o svarbiausia (sergant radikulitu) - skatina šlapimo rūgšties ir druskų pasišalinimą iš organizmo.
Citrinos sultis, kurios tirpdo organizme esančias druskas ir aprūpina jį vitaminu C, kuris pagerina kitų vitaminų pasisavinimą ir tokiu būdu padeda priešintis ligai.
Petražolių sultis, kuriose yra neapsakomai daug vitaminų ir mineralinių druskų. Šios sultys stimuliuoja deguonies apykaitą audiniuose, stiprina organizmą, valo šlapimo sistemą, padeda gydyti daugelį ligų. Kadangi šių sulčių poveikis gana stiprus, rekomenduojama jas vartoti su kitomis sultimis.
Paprastos, bet veiksmingos priemonės.
Radikulitui gydyti labai tinka trynimai. Jei tai iš tiesų radikulitas, tai skaudamą vietą reikia trinti rankomis iš apačios į viršų 10-20 minučių, o esant stipriam skausmui — 5 minutes. Rankos turi būti šiltos, delnus reikėtų ištepti trynimams skirtais tepalais.
Skaudamos vietos nereikėtų liesti sausa ranka, po trynimų skaudamą vietą reikia šiltai susukti ar apkloti. Tam tinka šilti šalikai. Jokiu būdu negalima sušalti.
Dabar vaistinėse galima rasti įvairiausių tepalų, deja, visi jie gelbsti tik trumpą laiką. Garstyčių lapelis, uždėtas ant skaudamos vietos, taip pat malšina skausmą.
Viena iš pačių prieinamiausių ir efektyviausių priemonių — paprasčiausios varnalėšos lapas. Lapą reikia nuplauti ir šlapią ryškiau sidabriška puse dėti ant skaudamos vietos, tuomet susukti į šiltą šaliką. Ypač geras šuns vilnos šalikas. Jo nebūtina užsisakinėti parduotuvėje už nesuvokiamai didelę kainą, galima nusimegzti pačiam.
Gydyti radikulitą labai padeda kompresai iš šviežių alyvos lapų.
Ant skaudamos vietos dedamas ir kopūsto lapas, o iš viršaus šiltai užklojama vilnoniu audiniu.
Kompresus galima daryti ir iš melisų, mėtų. Šių augalų nesunku rasti daugelyje sodų. Vaistinėje galima nusipirkti sausų šalavijo lapų, juos išmirkyti šaltame vandenyje ir taip pat naudoti kompresams.
Įtrynimai iš apynių – 10 gramų apynių spurgų užplikyti 200 ml verdančio vandens ir iki pusės nuvirti. Įtrynimo masė paruošta.
Juodojo ridiko kompresas – jums reikės juodojo ridiko, 2 atraižų medžiagos (medvilninės arba lininės), kalkės ir šiltos pūkinės skaros. Juodąjį ridiką sutarkuokite, masę plonu sluoksniu paskleisti ant medžiagos atraižos ir iš viršaus uždenkite kita atraiža. Kompresą dėkite ant uždegiminės vietos, uždenkite kalke ir apvyniokite pūkine skara. Jausite nemalonų deginimą, tačiau stenkitės išlaikyti kompresą kiek galima ilgiau. Nuėmus kompresą, tą vietą galima patepti vaikišku kremuku.
Krienų ir bulvių kompresas – tam jums reikės po 300 gramų krienų ir žalių bulvių, 1 valgomo šaukšto medaus. Smulkia trintuve sutarkuokite krienus ir žalias bulves, sumaišykite juos į vientisą masę ir įdėkite 1 valgomą šaukštą medaus. Uždegimines vietas patepkite riebalais, ir tolygiai, per piršto storį paskirstykite paruoštą masę. Užklokite plėvele ir apvyniokite šilta pūkine skarele arba apsijuoskite diržu iš šuns vilnos. Tokį kompresą išlaikykite ne trumpiau kaip valandą.
Šildomasis maišelis iš linų sėmenų – linų sėmenis pašildykite parankiausiu būdu: orkaitėje, mikro bangų krosnelėje ar ant keptuvės, suberkite į medvilninį maišelį ir nakčiai laikykite priglaudus prie skaudamos vietos.
Vienas iš radikulito gydymo komponentų – tai teisinga mityba. Du trečdalius mitybos raciono turi sudaryti šviežios daržovės. Valgykite kuo daugiau vaisių, ypatingai bananų. Stenkitės valgyti 4 kartus per dieną. Pusryčiams reikėtų valgyti vaisius. Pasistenkite, jeigu jums leidžiama, kiekvieną rytą suvalgyti 2-3 skilteles česnako. Sergant radikulitu, iš savo raciono išbraukite riebų, keptą ir aštrų maistą, nevalgykite riebios varškės, konditerijos gaminių, negerkite stiprios arbatos, kavos.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau