- 23.03.2017
- 0.0 Reitingas
- 2930 Peržiūros
- Komentarai
Kraujo apytakos sutrikimai kojų arterijose kankina daugelį žmonių. Gydytojai šiuos negalavimus vadina periferiniais kraujotakos sutrikimais, kadangi kalbama apie žmogaus kūno pakraščius, t.y. “periferiją”. Tačiau kasdieninėje kalboje šis kraujotakos sutrikimas paprastai vadinamas vitrinų liga. Vaikštant ar bėgiojant, t.y. intensyviai dirbant raumenims, kojose pajuntami stiprūs skausmai, net mėšlungis. Tuomet žmogus, net ir visai nedaug paėjęs, turi dažnai sustoti ir pailsėti, tarsi “pasidomėti” vitrinomis.
Nuo minėtos “vitrinų” ligos gali padėti braidymas vandenyje. Rytą braidymas “užkaitina” kraujotaką, vakare lieka malonus nuovargio jausmas, o svarbiausia - ši procedūra apsaugo nuo grėsmingos “vitrinų ligos”. Taigi prileiskite į vonią nelabai šalto vandens iki pakinklių. Įlipkite į ją ir žingsniuokite vandenyje aukštai keldami kojas, kad sulig kiekvienu žingsniu visiškai iškeltumėte koją virš vandens. Braidyti reikėtų dvi minutes. Jeigu procedūrą atliekate ryte, po braidymo reikia gerai nušluostyti kojas ir apsimauti vilnones kojines. Vakare toks braidymas gali puikiai pakeisti migdomuosius, tik reikia tuojau pat, dar drėgnomis kojomis, gultis į lovą.
Kita svarbi kojų skausmo priežastis - kraujagyslių susiaurėjimas. Kraujagyslės paprastai susiaurėja dėl dviejų priežasčių. Pirmoji jų - tai uždegiminiai procesai vidinėje arterijos sienelėje. Šia liga dažniausiai serga jauni, penkiasdešimties metų nesulaukę žmonės, beveik vien vyrai. Antroji priežastis - kraujagyslių užkalkėjimai, vadinamoji arterijų sklerozė. Dažniausiai ja serga vyresni nei keturiasdešimties metų vyrai. Abi šios ligos gali atsirasti vienu metu, ir tada ligonis kenčia dar labiau. Deguonies stygius ląstelėse sukelia mėšlungį apatinėse galūnėse; kojos greitai pavargsta ir apsunksta.
Esant kraujotakos sutrikimams blauzdose, procedūrų planas turėtų atrodyti taip:
* iš pradžių - šilta (37 laipsnių) vonia kojoms, į kurią galima pridėti ramunėlių arba paprasčiausio šieno. Ši procedūra neturėtų trukti ilgiau nei penkias minutes;
* stipriname dirginimą - po procedūros apipilame blauzdas šaltu vandeniu;
* toliau stipriname dirginimą: atliekame procedūrą pagal schemą “šalta-šilta-šalta”, iš pradžių vieną kartą, po to pakartojame tris kartus po dvi minutes.
Žolių vonios efektą galima gerokai padidinti apiplaunant kelius šaltu vandeniu. O dar geriau būtų pilti pakaitomis šaltą ir šiltą vandenį ant kelių, po to - tik šaltą, ir baigti procedūrą staigia, stipria ledinio vandens čiurkšle į kelį.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau