- 13.09.2020
- 2.0 Reitingas
- 1188 Peržiūros
- Komentarai
Laikoma, kad žmogus yra gerokai rafinuotesnis už gamtą ir sukuria tokius daiktus, kurių gamta net nesugalvotų, pavyzdžiui, ratą ar atominį reaktorių. Dėl rato galima sutikti, bet dėl reaktoriaus tai nelabai...
Viskas prasidėjo nuo problemos
1972 metų gegužės mėnesį į Prancūzijos Pierrelatte miesto sodrinimo fabriką buvo atvežta nauja gamtinio urano iš Oklo (Gabonas, Vakarų Afrika) telkinio partija.
Analizę šį kartą darė pedantiškas chemikas, kuris atkreipė dėmesį, kad U-235 kiekis rūdoje buvo 0,7171%, kai tuo tarpu visose rūdose šis rodiklis 0,7202%. Nukrypimas nedidelis, vos 0,003%, bet vis dėlto laborantas nusprendė apie tai pranešti vyresnybei. Tačiau pirmiausia sunerimo ne vyresnybė, o prancūzų specialiosios tarnybos: ar nevagia urano teroristai? Atominė bomba - ne dinamitas; jei sprogs, maža nepasirodys. Karininkai patikrino visą žaliavos pristatymo grandinę ir nustatė, kad rūda su sumažėjusius U-235 kiekiu iškeliama jau iš šachtos. Mėginiai iš kai kurių rūdos kasyklos vietų turėjo mažiau kaip 0,44% U-235. Spec. agentai su palengvėjimu atsikvėpė, bylą nutraukė. Tačiau tada sujudo mokslininkai geologai. U-235 kiekis gamtiniame urane - dydis nuolatinis. Jis randamas visose Žemės urano rūdose ir net Mėnulio pavyzdžiuose. O čia 0,44 %! Kodėl?
Pirmą kartą išsakyta versija, kad U-235 “išdegė” per atominę reakciją, nuskambėjo kaip juokelis, tačiau fizikai atomininkai pasipiktinę pareiškė, kad jie nemato čia nieko juokingo.
AE be žmogaus
Dar 1956 metais japonų kilmės amerikiečių mokslininkas Polas Kuroda išsamiai aprašė sąlygas, kai urano rūdos kasykloje gali prasidėti savaiminė atominė reakcija. Telkinio dydis, U-235 koncentracija, reakcijos sulėtintojo buvimas, boro ir ličio, kurie sugeria neutronus ir gali sustabdyti reakciją, nebuvimas - sąlygų derinys turi būti unikalus, bet teoriškai tai visai įmanoma. Kaip tik taip viskas ir nutiko prieš 1,8 mlrd. metų Afrikoje.
Kitos ekspedicijos į Oklo nustatė anomaliai mažą procentinį izotopų Nd-142, Ru-100 kiekį ir didelį izotopų Nd-143, Ru-99 kiekį rūdose, o tai yra skilimo produktai.
Praleisime išsamų gamtos atominio reaktoriaus veiklos technologijos aprašymą; kažin, ar daugumai skaitytojų bus suprantamos ir įdomios techninės bei mokslinės detalės. Informacija nėra slapta, bet internete jos nepakanka. Tik pasakysime, kad tai suaktyvėdamas, tai prigesdamas atominis reaktorius sulėtinto virimo režimu veikė maždaug 500 000 metų, sudegino daugiau kaip 5 tonas U-235, kol išseko izotopų atsargos.
Čia būtų galima ir sustoti, bet, vyniojant kamuoliuką toliau, paaiškėja gana įdomios versijos ir hipotezės.
“Atominis reaktorius” Oklo “įsijungė”, kai mūsų planetoje tik pasirodė pirmieji daugialąsčiai organizmai. Ar reaktorius darė jiems įtaką? Be abejonės. Jokios radiacinės apsaugos aplink “reaktorių” nebuvo, o visi į “AE” poveikio zoną patekę organizmai gaudavo savo radiacijos dozę.
Ar ji buvo didelė? Taip. Svarbu tai, kad Oklo reaktorius - tai bendras 16 reaktorių, vienu metu veikusių trijose skirtingose telkinio vietose, pavadinimas. Jų spinduliuotė tikrai galėjo sukelti daugybės organizmų mutacijas. Didelė dalis mutantų išmirė dėl suprantamų priežasčių. O išgyvenę atsidurdavo jau ant aukštesnės vystymosi pakopos.
Kas pasakė, kad Oklo reaktorius buvo vienintelis? O jei tokie reaktoriai buvo keli įvairiose planetos vietose? Polas Kuroda 20 metų ieškojo savo teorijos apie natūralių atominių reaktorių egzistavimą patvirtinimo. Kol kas Oklo laikomas tokiu vieninteliu. Bet gal rytoj bus rasti ir kiti?
“Paleidimo mygtukas”?
Buvome įpratę Darvino evoliucijos teoriją laikyti sklandžiu slenkamuoju procesu. Tačiau paleontologai žino, kad gyvybė Žemėje vystėsi “priešokiais” ir “šuoliais”. Kokios priežastys tai sukėlė, yra dešimtys teorijų. Pridėsime dar vieną.
Oklo reaktorius taikiai “virė” 500 000 metų, kol nenurimo dėl natūralių priežasčių. Rūdyne buvęs vanduo reguliariai atvėsindavo reaktorių ir pristabdydavo reakciją. Sutriko vandens padavimas - ir atominis sprogimas.
Jei egzistavo ir kitos gamtinės AE, kai kurios iš jų visai galėjo sprogti. Štai jums ir “paleidimo mygtukas”, dinozaurų išnykimo priežastis, beždžionių transformacija į žmogų ir panašūs reiškiniai bei įvykiai, kurių mokslas paaiškinti negali, tarp jų ir pasaulinio tvano bei Atlantidos žuvimo.
Paskutinė mįslė
Atominio reaktoriaus sukūrimo technologija nėra tokia jau didelė mokslinė paslaptis. Bet mažai kas gali tai įgyvendinti dėl techninių sudėtingumų. Palaikyti nuolatinį atominės reakcijos režimą yra neįtikėtinai sudėtinga. Kiekvienoje AE budinti pamaina ištisą parą stebi reaktoriaus darbą ir keičia jo darbo režimą, kad budėjimas nesibaigtų dar vienu Černobyliu. Žingsnis kairėn, žingsnis dešinėn - ir reaktorius užges arba susprogs.
Oklo reaktorius be avarijų veikė ne metus, ne dešimt - 500 000 metų. Kas gi užtikrino Oklo veikimą be avarijų tokį ilgą laiką?
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau