Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Kovo » 21

Pamenate, kai Trumpas ėmėsi remti GMO?

Pamenate, kai Trumpas ėmėsi remti GMO?

Praėjo beveik ketveri metai nuo tada, kai buvęs prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė vykdomąjį įsaką, palengvinantį biotechnologijų pramonei karo greičiu tiekti Amerikos visuomenei naujus genetiškai modifikuotus organizmus (GMO).

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, kurie atspindi autoriaus nuomonę

Associated Press (AP) pranešė, kad D. Trumpas norėjo "palengvinti genetiškai modifikuotų augalų ir gyvūnų (paryškinta mūsų) patekimą į maisto tiekimą. Taigi jis įsakė federalinėms agentūroms supaprastinti "reguliavimo labirintą", kurį gamintojai turi pereiti, kad galėtų išleisti į rinką naujausius transgeninius nuodus.

D. Trumpas priėmė šį sprendimą tuo metu, kai biotechnologijų pramonė iš tiesų suaktyvino savo genų inžinerijos pastangas. Juk kuriant ir paleidžiant į rinką netikrą maistą galima uždirbti daug pinigų, o Trampas buvo pasirengęs sutepti šiai pramonei dirvą.

Visiškai neatsižvelgdamas į visuomenės saugumą, D. Trumpas paspartino GMO kūrimo ir komercializavimo procesą. Dėl to kritikos sulaukė Gregas Jaffe'as, Mokslo visuomenės labui centro (CSPI) biotechnologijų direktorius, kuris tuo metu įspėjo, kad dėl Trumpo įsako Amerikos visuomenė gali prarasti tikėjimą GMO maistu - kai kas tikriausiai teigs, kad tai visą laiką buvo slaptas jo ketinimas.

"Turi būti užtikrintas šių produktų saugumas", - tuo metu sakė Jaffe'as, kuris buvo vienas iš tų, kuriuos vyriausybės pareigūnai informavo skambučiu prieš pat Trumpui pasirašant EO.

D. Trumpo įsakas paskatino ir kitas šalis sušvelninti GMO reglamentavimą

Kadangi daugelis pasaulio šalių importuoja amerikietiškus maistinius augalus ir gyvūnus, D. Trumpo įsaku taip pat buvo atkreiptas dėmesys į jų nenorą priimti daugiau GMO. Jungtinės Valstijos yra palankiausia GMO šalis pasaulyje - ir dabar dėl D. Trumpo labiau nei bet kada anksčiau, - o likusi pasaulio dalis jų saugumą vertina kur kas skeptiškiau.

D. Trumpo įsaku Amerikos prekybos partneriai raginami nuleisti rankas ir be jokių abejonių priimti paspartintus GMO. Taip užtikrinama, kad biotechnologijų pramonė gaus rekordinį pelną, neatsižvelgiant į tai, ką jos produktai daro žmonių sveikatai.

Prieš pat D. Trumpui pasirašant įsaką, Žemės ūkio departamentas (USDA) pasiūlė pakeisti reguliavimo procesą, kad daugumai JAV auginamų genetiškai modifikuotų kukurūzų ir sojų nereikėtų taikyti specialios priežiūros.

"Augalams, išaugintiems naudojant naujesnes genų redagavimo technologijas, pagal siūlomą taisyklę taip pat nebūtų automatiškai taikoma speciali priežiūra, nebent jie keltų pavojų kaip augalų kenkėjai", - toliau pranešė AP.

"Bendrovės teigė, kad genų redagavimas leidžia joms tiksliau keisti augalus ir gyvūnus ir kad tai, ką jos daro, teoriškai būtų galima pasiekti įprastinės selekcijos būdu."

Pasak Jaydee Hanson iš Maisto saugos centro (CFS), D. Trumpo ir USDA padaryti pakeitimai, leidžiantys taikyti naujesnius genų redagavimo metodus be tinkamos priežiūros, laikui bėgant bus panaudoti dar reikšmingesniems pokyčiams, kurių rezultatai visuomenės sveikatai iki šiol lieka nežinomi, ypač po to, kai į pirmą vietą iškilo Wuhan koronavirusas (COVID-19).

"Kai ką iš to vadinu tikėjimu, o ne mokslu pagrįstu požiūriu į reguliavimą", - cituojamas Hansonas, kalbėdamas apie Trumpo įsaką. "Jie tiki, kad nė vienas iš šių dalykų nesukels jokių problemų".

Dar didesnį susirūpinimą kelia D. Trumpo EĮ aspektas, susijęs su GMO gyvūnais, o bene labiausiai - su GMO lašišų kontroversija. Trumpai tariant, visuomenė nenori laboratorijoje pagamintų netikrų žuvų, tačiau biotechnologijų pramonė spaudžia pardavinėti netikras žuvis maisto prekių parduotuvėse, o Trumpo dėka tai tapo lengvesniu procesu.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
01.06.2023 laikas 15:06 Receptai | Patiekalai Miltiniai abriedukai "ežiukai" su varške
Vaikystėje tokios išvaizdos varškinius virtinukus su visa šeima mes vadindavome "abriedukais". Mama iki šios dienos tik šitaip ir vadina. Man kažkas iš aplinkinių galiausiai įskiepijo pavadinimą "ežiukai", o kaip jie iš tikrųjų tu...

Skaityti daugiau

01.06.2023 laikas 15:00 Receptai | Patiekalai Morkų pyragas su maskarponės sūrio kremu
Turiu pripažinti, kad prieš kurį laiką į pyragus, keksus ir tortus su morkomis visada žiūrėjau ganėtinai kreivai. Ilgą laiką nebuvo noro net pamėginti, nes buvau įtikėjusi, kad skonis bus "prastas" arba bent jau "nieko įspūdingo"....

Skaityti daugiau

29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

04.06.2023 laikas 18:59 Pakartotinė COVID-19 vakcinacija silpnina imuninę sistemą: Tyrimas
Naujo tyrimo duomenimis, pakartotinis skiepijimas COVID-19 silpnina imuninę sistemą, todėl žmonės gali tapti imlesni gyvybei pavojingoms ligoms, pavyzdžiui, vėžiui.

Skaityti daugiau

04.06.2023 laikas 14:14 Žurnalo "Glamour" viršelio modelio nėščias "vyras", skirtas pasididžiavimo mėnesiui
Vaikinai, tai darosi šiek tiek juokinga. Nuo kada nėščias vyras yra tai, ką mes švenčiame per pasididžiavimo mėnesį? Tai kaip iš cirko, bet kažkodėl - nežinau, kada tai įvyko - mes švenčiame merginą, kuri nusipjovė krūtinę ir pasidarė panaši į vyrą, ...

Skaityti daugiau

04.06.2023 laikas 10:29 Žurnalas "The Atlantic" skelbia, kad be pedofilų pasaulis būtų ‘sterilus ir nuobodus‘
Žurnalas "Atlantic" paskelbė, kad pasaulis būtų "nuobodus ir sterilus" be pedofilų kuriamo meno, todėl turėtume vertinti ir remti gerą meną kuriančius pedofilus, pirkdami jų knygas ir bilietus į jų filmus.

Skaityti daugiau