Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Gruodžio » 10

Pasitikrinkite, ar neturite slaptos alergijos: tarp simptomų ir pilvo pūtimas, ir augantis svoris

„Varvanti nosis, ašarojančios akys, dilgėlinė – žmonės, turintys alergiją, žino klasikinius simptomus.  Bet ar žinojote, kad galvos skausmas, nuovargis, netgi didėjantis svoris gali būti jūsų organizmo alerginė reakcija į maistą?“, – teiraujasi A. Unikauskas.

sveikata, alergija, organizmas, maistas

Pasak jo, yra dvi alergijų rūšys. Pirmoji – sunkios, aiškios arba tos, apie kurias žmogus žino. Jos gali būti pavojingos gyvybei: „Žmonės, turintys tokią alergiją, apie ją paprastai žino ir nepalieka namų be adrenalino injekcijos savo kišenėje. Pagrindiniai produktai, sukeliantys sunkias alergijas – riešutai ir jūrų gėrybės.“

Antroji alergijų rūšis, tikina A. Unikauskas – jautrumas maistui. „Tam tikru momentu savo gyvenime kiekvienas žmogus gali patirti jautrumą maistui. Visi valgote maistą, kuris gali sukelti alerginę reakciją. Tačiau galite neatpažinti simptomų. Apie jautrumą pienui ir glitimui kalbame dažnai, tačiau daugelį gali nustebinti, kad jūsų organizmas gali būti jautrus ir kiek rečiau aptariamiems produktams“, – įsitikinęs gydytojas.

Produktai, kurie dažniausiai sukelia slaptą alergiją, sako jis – kiaušiniai, pomidorai, citrusiniai vaisiai, šokoladas, paprika, grybai. Turint alergiją šiems produktams, gali pasireikšti nemalonūs simptomai: nuovargis, dujų kaupimasis, maisto troškimas ir svorio augimas, užsikimšusi nosis, sąnarių skausmai, odos bėrimai.

Norintiems išsiaiškinti, ar kuris nors iš išvardintų produktų sukelia alergiją, A. Unikauskas pataria išmėginti 3 žingsnių mitybos planą:

1 žingsnis. Pakeiskite kai kuriuos maisto pasirinkimus: vietoje kavos gerkite arbatą, saldumynus pakeiskite vaisiais ir uogomis.

2 žingsnis. 5 dienas vykdykite organizmo valymo planą, rinkdamiesi produktus, kurie retai sukelia alergijas. Pavyzdžiui, pusryčiams rinkitės grikių košę, kurią galite paskaninti moliūgų sėklomis, uogomis, migdolais, užkandžiaukite daržovių sultiniu ir migdolais. Pietums valgykite žuvį arba vištieną su daržovėmis ir rudaisiais ryžiais, o vakarienei – žuvį su daržovėmis.

3-ias žingsnis. Kai išvalysite organizmą, galite po truputį įtraukti produktus, kurių buvote atsisakę ir kurie galėjo sukelti nepageidaujamus simptomus. Pavyzdžiui, išsirinkite vieną produktą ir valgykite jį dvi dienas, taip darykite su visais produktais. Stebėkite, kaip jaučiatės. Jeigu jaučiatės blogai, tai – jūsų organizmo signalas, kad šis maisto produktas netinka.

„Jeigu pajaučiate neigiamą organizmo reakciją tam tikram produktui, nustokite jį visiškai vartoti tris mėnesius, leiskite atsigauti savo imuninei sistemai ir tuomet galite pabandyti tą produktą vėl įtraukti į savo mitybą“, – sako A. Unikauskas.

Plačiau – laidos įraše.

Parengė Gertrūda Stripeikytė.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.09.2020 laikas 10:17 Teleportacija jau egzistuoja, tačiau yra problema

Eksperimentiškai tai buvo patvirtinta dešimtajame dešimtmetyje. Jau seniai žinome, kad įmanoma kvantiniu lygiu iš vienos vietos į kitą teleportuoti daleles. Fizikos dėsniai nedraudžia žmonių ar kitų objektų dematerializuoti į siurrealistinį dalelių debesį vienur ir rematerializuoti kur nors toli,...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 21:15 Nepaisant astronominių išlaidų, rytoj bus paskelbta antroji karantino banga

Per pastaruosius dešimt metų kiekvienas save gerbiantis socialinis tinklas įsigijo žymę #Twosuns (dvi Saulės), pagal kurią žmonės skelbia nuostabias nuotraukas ir vaizdo įrašus, kurios „neįsirašo“ į pasaulinius rėmus pagal „protingus dėdes iš televizoriaus“. Kartais Nibiru...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 19:42 Kada prasidės kosminės kovos dėl Amerikos?

Po fenomenalios istorijos Naujajame Džersyje, kur NSO pakibo virš kelio ir šimtai žmonių spoksojo į jį, pareigūnai dėjo precedento neturinčias pastangas, panašias į 1947 m., įrodinėdami, kad žmonės matė „dirižablį“. Žmonėms, mačiusiems vaizdo įrašą tik YouTube paaiškinimas atrodė pana...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau