Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 10

Paslaptingas Guatavitos Ežeras Kolumbijos Kalnuose

Auksine Eldorado šalis daugelį šimtmečių neduoda ramybes nuotykių ieškotojams ir romantikams. buvo pasakojamos legendos, kad šioje šalyje gatvės grįstos aukso lydiniais, o gyventojų namai papuošti deimantais ir smaragdais. Tačiau kad ir kiek europiečiai ieškojo šios pasakiškos šalies, jos aptikti niekam nepavyko. liko tik guatavitos ežeras – būtent jis pagimdė legendas apie Eldoradą.

Įšventinimo ritualas

Guatavita – šventasis ežeras, esantis Kundinamarkos kalnuose Kolumbijoje. Šiame ežere senovėje indėnai atlikdavo ritualines apeigas ir aukodavo dievams aukas, kurias sudarė auksas ir brangakmeniai. Pirmą kartą europiečiai apie šį ežerą sužinojo iš ispanų keliautojo Fernando de Ovjedos.

guatavitos ežeras, legendos, brangenybės, eldorada, Kolumbija

Ispanas savo kelionės po Pietų Ameriką metu iš vietinių indėnų išgirdo pasakojimą apie nepaprastą tradiciją. Indėnas, prieš tapdamas genties vadu, turėjo dalyvauti įšventinimo rituale. Pretendentas keletą mėnesių turėjo gyventi atsiskyręs nuo gentainių ir badaudamas. Po to prie Guatavitos ežero susirinkdavo visi suaugę genties nariai. Vyrai suręsdavo iš nendrių didžiulį plaustą, kurį papuošdavo brangenybėmis, vaisiais, kvapniaisiais augalais.

Keli vyrai būsimą vadą išrengdavo nuogai ir visą jo kūną įtrindavo aukso dulkėmis, kol indėnas pasidarydavo panašus į statulą, išlietą iš tauriojo metalo. Po to būsimasis vadas būdavo įlaipinamas į aukso dirbiniais pakrautą plaustą ir nuplukdomas tolyn nuo kranto.

Plaustas sustodavo ežero viduryje, kur „aukso žmogus“ (nuo to ir kilo Eldorado pavadinimas) ant plausto esančias brangenybes sumesdavo į vandenį. Po to jis įšokdavo į vandenį ir nusiplaudavo aukso dulkes, taip parodydamas pagarbą dievams. Tik po to naujasis vadas sugrįždavo į krantą, kur jo laukdavo džiūgaujanti minia, pasitinkanti šūksmais ir būgnais.

Greičiausiai, būtent šis ritualas ir pagimdė legendas bei suteikė pavadinimą aukso šaliai – Eldoradui. Nuo to laiko indėnų aukso buvo ieškoma visoje Pietų Amerikoje: ant žemės (Brazilijos miškuose), po žeme (Čilės kalnuose) ir po vandeniu (Titikakos ežero dugne). Suprantama, nuošalyje nebuvo paliktas ir Guatavitos ežeras.

guatavitos ežeras, legendos, brangenybės, eldorada, Kolumbija

Brangenybių paieškos

Pirmasis žmogus, kuris 1540 metais pabandė pasiekti Guatavitos dugne gulinčius lobius, buvo ispanas Hernanas Peresas de Kesada. Keletą mėnesių jis ir jo žmonės kaušais sėmė vandenį iš ežero, tikėdamiesi jį bent kiek nusausinti. Vandens lygis iš tiesų sumažėjo keliais metrais. To pakako, kad nuo dugno būtų iškelti keletas auksinių dirbinių. Kesada buvo įsitikinęs, kad didžioji brangenybių dalis guli ant dugno ežero viduryje, tačiau jam su bendraminčiais jo pasiekti taip ir nepavyko.

Kitas bandymas priklauso Antonijui Sepulvedai. Jis nusamdė kelis tūkstančius indėnų, kurie uolingame krante turėjo iškirsti kanalą vandeniui nutekėti. Kai darbai buvo užbaigti, vandens lygis nusileido 20 metrų. Pasirodžiusiame dugne buvo aptiktas kiaušinio dydžio smaragdas ir keletas aukso dirbinių. Tai buvo labai mažas laimikis, todėl avantiūristas nutraukė tolimesnius darbus.

Įvairūs žmonės vis bandė aptikti nuskendusius lobius, tačiau tuometinės technikos išsivystymo lygis neleido taip nusausinti ežero, kad būtų galima pasiekti pačią giliausią jo dugno vietą.

guatavitos ežeras, legendos, brangenybės, eldorada, Kolumbija

Paskutinieji, kas bandė tai padaryti, buvo britai. 1912 metais anglų lobių ieškotojai prie ežero atsigabeno didžiulius garu varomus siurblius. Jiems pavyko išpumpuoti beveik visą vandenį, tačiau minkštas ant ežero dugno nusėdęs dumblas iš karto įtraukdavo kiekvieną, kas bandydavo nusileisti į duobę. Kitą dieną dumblas išdžiūvo ir tapo tvirtas, tarsi betonas. Lobių ieškotojams teko mesti savo techniką – ištraukti ją iš išdžiūvusio dumblo nebuvo jokių galimybių.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.02.2020 laikas 11:31 Surastas „Bermudų trikampyje“ pradingęs laivas „SS Cotopaxi“
Identifikavus beveik prieš šimtmetį pradingusio laivo nuolaužas buvo paneigta viena iš populiarių sąmokslo teorijų, kad 1925 m. pradingęs laivas „SS Cotopaxi“ yra kažkaip susijęs su sunkiai paaiškinamais įvykiais Bermudų trikampyje. Sausuosius krovinius gabenęs garlaivis turėjo plaukti į Havaną, tač...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 20:35 Trumpas artrito profilaktikos ir gydymo žinynas
Tai greitai peržiūrimas sąrašas, kuriame apibendrinta daugelis faktų ir pastebėjimų, minėtų šiame leidinyje. Jei jus jau kamuoja artritas, laikykitės patarimų prižiūrint patyrusiam profesionalui. Taip pat pasitarkite su mitybos specialistu - jis nustatys būtent jums tinkamiausias maisto papildų doze...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:38 Ar egzistuoja ketvirtoji Gizos piramidė? Kur ji dingo?
Egipto piramidės yra vienas populiariausių turistų traukos objektų visame pasaulyje – į jas pažiūrėti kiekvieną dieną atvyksta žmonės iš tolimiausių pasaulio kampelių. Dažnai apie Egiptą girdime ir iš archeologų – mat šis kraštas yra puiki vieta daryti naujus atradimus ir tirti senovės pasaulį....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:09 Kodėl žagsime? Štai kodėl taip nutinka ir kas gali padėti
Žagsėjimas gali erzinti, tačiau dažniausiai jis būna trumpalaikis. Vis dėlto kai kuriems žmonėms gali pasikartoti nuolatinio žagsėjimo epizodai. Nuolatinis žagsėjimas, dar žinomas kaip lėtinis žagsėjimas, pasireiškia žagsėjimu be paliovos ilgiau nei 48 valandas....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 10:45 Prieš veikdamos imuninės ląstelės atsiklausia savo kaimynų
Kai žmogus turi priimti svarbų sprendimą, jis dažnai klausia aplinkinių patarimo. Mūsų imuninės ląstelės elgiasi panašiai: jos pasitaria prieš priimdamos kolektyvinį sprendimą dėl tinkamo reagavimo į grėsmę. Žinios apie šį gyvybiškai svarbų ir sudėtingą procesą galėtų padėti apsaugoti ir gydyti žmon...

Skaityti daugiau

16.02.2020 laikas 22:46 Laktofermentuotas svogūnas: veiksmingas probiotikas, kuris rūpinasi mūsų sveikata
Prieš pradėdami kalbėdami apie laktofermentuotų svogūnų savybes, reikėtų pažymėti, kad mes kalbame apie procesą, kuris padeda išsaugoti daržovių savybes.

Skaityti daugiau