Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Civilizacijos » 2019 » Gruodžio » 10

Paslaptingas Guatavitos Ežeras Kolumbijos Kalnuose

Auksine Eldorado šalis daugelį šimtmečių neduoda ramybes nuotykių ieškotojams ir romantikams. buvo pasakojamos legendos, kad šioje šalyje gatvės grįstos aukso lydiniais, o gyventojų namai papuošti deimantais ir smaragdais. Tačiau kad ir kiek europiečiai ieškojo šios pasakiškos šalies, jos aptikti niekam nepavyko. liko tik guatavitos ežeras – būtent jis pagimdė legendas apie Eldoradą.

Įšventinimo ritualas

Guatavita – šventasis ežeras, esantis Kundinamarkos kalnuose Kolumbijoje. Šiame ežere senovėje indėnai atlikdavo ritualines apeigas ir aukodavo dievams aukas, kurias sudarė auksas ir brangakmeniai. Pirmą kartą europiečiai apie šį ežerą sužinojo iš ispanų keliautojo Fernando de Ovjedos.

guatavitos ežeras, legendos, brangenybės, eldorada, Kolumbija

Ispanas savo kelionės po Pietų Ameriką metu iš vietinių indėnų išgirdo pasakojimą apie nepaprastą tradiciją. Indėnas, prieš tapdamas genties vadu, turėjo dalyvauti įšventinimo rituale. Pretendentas keletą mėnesių turėjo gyventi atsiskyręs nuo gentainių ir badaudamas. Po to prie Guatavitos ežero susirinkdavo visi suaugę genties nariai. Vyrai suręsdavo iš nendrių didžiulį plaustą, kurį papuošdavo brangenybėmis, vaisiais, kvapniaisiais augalais.

Keli vyrai būsimą vadą išrengdavo nuogai ir visą jo kūną įtrindavo aukso dulkėmis, kol indėnas pasidarydavo panašus į statulą, išlietą iš tauriojo metalo. Po to būsimasis vadas būdavo įlaipinamas į aukso dirbiniais pakrautą plaustą ir nuplukdomas tolyn nuo kranto.

Plaustas sustodavo ežero viduryje, kur „aukso žmogus“ (nuo to ir kilo Eldorado pavadinimas) ant plausto esančias brangenybes sumesdavo į vandenį. Po to jis įšokdavo į vandenį ir nusiplaudavo aukso dulkes, taip parodydamas pagarbą dievams. Tik po to naujasis vadas sugrįždavo į krantą, kur jo laukdavo džiūgaujanti minia, pasitinkanti šūksmais ir būgnais.

Greičiausiai, būtent šis ritualas ir pagimdė legendas bei suteikė pavadinimą aukso šaliai – Eldoradui. Nuo to laiko indėnų aukso buvo ieškoma visoje Pietų Amerikoje: ant žemės (Brazilijos miškuose), po žeme (Čilės kalnuose) ir po vandeniu (Titikakos ežero dugne). Suprantama, nuošalyje nebuvo paliktas ir Guatavitos ežeras.

guatavitos ežeras, legendos, brangenybės, eldorada, Kolumbija

Brangenybių paieškos

Pirmasis žmogus, kuris 1540 metais pabandė pasiekti Guatavitos dugne gulinčius lobius, buvo ispanas Hernanas Peresas de Kesada. Keletą mėnesių jis ir jo žmonės kaušais sėmė vandenį iš ežero, tikėdamiesi jį bent kiek nusausinti. Vandens lygis iš tiesų sumažėjo keliais metrais. To pakako, kad nuo dugno būtų iškelti keletas auksinių dirbinių. Kesada buvo įsitikinęs, kad didžioji brangenybių dalis guli ant dugno ežero viduryje, tačiau jam su bendraminčiais jo pasiekti taip ir nepavyko.

Kitas bandymas priklauso Antonijui Sepulvedai. Jis nusamdė kelis tūkstančius indėnų, kurie uolingame krante turėjo iškirsti kanalą vandeniui nutekėti. Kai darbai buvo užbaigti, vandens lygis nusileido 20 metrų. Pasirodžiusiame dugne buvo aptiktas kiaušinio dydžio smaragdas ir keletas aukso dirbinių. Tai buvo labai mažas laimikis, todėl avantiūristas nutraukė tolimesnius darbus.

Įvairūs žmonės vis bandė aptikti nuskendusius lobius, tačiau tuometinės technikos išsivystymo lygis neleido taip nusausinti ežero, kad būtų galima pasiekti pačią giliausią jo dugno vietą.

guatavitos ežeras, legendos, brangenybės, eldorada, Kolumbija

Paskutinieji, kas bandė tai padaryti, buvo britai. 1912 metais anglų lobių ieškotojai prie ežero atsigabeno didžiulius garu varomus siurblius. Jiems pavyko išpumpuoti beveik visą vandenį, tačiau minkštas ant ežero dugno nusėdęs dumblas iš karto įtraukdavo kiekvieną, kas bandydavo nusileisti į duobę. Kitą dieną dumblas išdžiūvo ir tapo tvirtas, tarsi betonas. Lobių ieškotojams teko mesti savo techniką – ištraukti ją iš išdžiūvusio dumblo nebuvo jokių galimybių.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-06-06 laikas 12:52 Receptai Skanių varškės spurgų receptas
Gaminame. Varškės spurgos Į dubenį dedame varškę, pertriname šakute, mušame kiaušinius, beriame druską, cukrų, vanilinį cukrų. Sodą nugesiname šlakeliu acto ir taip pat pilame į dubenį. Visus ingredientus gerai išmaišome, dalimis ...

Skaityti daugiau

2020-07-02 laikas 08:36 Receptai Kalakutienos ir ryžių troškinys su morkomis ir žaliaisiais žirneliais
Gan paprastas troškinys, kuriame pagrindine gaida žaidžia prieskoniai. Dėl to derinkite pagal savo skonį, bandykite ir eksperimentuokite. Mano šeimai, kario mylėtojams, tikrai labai skanu ir net nesudaro didelio skirtumo ar naudos...

Skaityti daugiau

2020-07-01 laikas 14:20 Receptai Sluoksniuotos tešlos suktinukai su kumpiu ir sūriu
Dubenėlyje sumaišykite garstyčias, krapus ir medų. Sluoksniuotos tešlos lakštą ištepkite paruoštu padažu, išdėliokite kumpio riekeles, ant viršaus tolygiai sudėkite sūrio riekeles ir apibarstykite trakuotu parmezano sūriu bei smul...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau