Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 17

Paslaptingi akmenys Gotlande

Pasaulyje yra dar daug paslapčių ir mįslių, o kai kurios jų tiesiog guli po kojomis. Žinoma, atsakymai į jas gali būti visiškai banalūs, tačiau gali padėti atskleisti nepaprastą paslaptį, apie kurią net nepagalvojome.

Daugiau kaip tūkstantis akmenų, esančių Švedijai priklausančioje Gotlando saloje Baltijos jūroje, iš kitų akmenų išsiskiria neįprastais rankų darbo grioveliais, išgraviruotais lygiame ir tvirtame uolienos paviršiuje. Iš griovelių persipynusius raštus visada sudaro kelių ženklų, išgraviruotų vienas šalia kito, grupės. Skiriasi tik griovelių ilgis, gylis ir plotis.

istorijos paslaptys, paslaptingi statiniai, akmenys, švedija

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad grioveliai atsirado dėl to, kad kažkas į akmenį galando kalaviją ar kirvį.

Tokia buvo pirmoji versija, kuri buvo paskelbta iš karto po to, kai XIX amžiaus viduryje buvo aptikti keistieji akmenys. Vėliau šie akmenys buvo pavadinti galandimo akmenimis. Tačiau tyrinėtojai netrukus ėmė abejoti pirmine teorija, nes griovelių forma ir dydis netiko nė vienam tų laikų šaltajam ginklui galąsti. Mokslininkai pastebėjo, kad ne tik akmens amžiaus, bet ir viduramžių ar vikingų eros ginklai buvo per platūs tokiems grioveliams.

Kita versija, prieštaraujanti teorijai apie galandimo akmenis, remiasi tuo, kad apylinkėse nebuvo aptiktas nė vienas akmeninis kirvis ar kalavijas, kurį būtų galima pagaląsi tokiame akmenyje.

Archeologams nepavyko aptikti jokių senovinių ginklų likučių netgi tose vietose, kuriose, anot padavimų, senovėje buvo kalvės.

istorijos paslaptys, paslaptingi statiniai, akmenys, švedija

Granito ir klinčių akmenys su neįprastais grioveliais randami ne tik Gotlando saloje. Akmenys su keistais grioveliais buvo aptikti visoje Europoje - Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Liuksemburge ir Anglijoje. Paslaptingi akmenys buvo aptikti netgi Indijoje ir Australijoje.

Šie objektai, aptikti Prancūzijoje, buvo priskirti neolito epochai ir pavadinti poliruotais akmenimis (pranc. polissoirs). Apdorojimo technologija leidžia daryti išvadą, kad šiuos akmenis apdirbo tos pačios kultūros, kuri pastatė dolmenus (akmeninės kapavietės) ir menhyrus (akmeniniai stulpai), atstovai. Tačiau niekur kitur paslaptingos įpjovos uolienoje neaptinkamos taip dažnai, kai Gotlando saloje. Čia tokie akmenys pasklidę praktiškai visoje saloje. Grioveliai aptinkami tiek ant pavienių akmenų ar monolito luitų, tiek ir klinčių šlaituose.

istorijos paslaptys, paslaptingi statiniai, akmenys, švedija

Prieš kelis dešimtmečius amerikiečių astronautas Džeraldas Houkinsas (Gerald Hawkins) paskelbė teoriją, kad legendinis Stounhendžo kompleksas buvo naudojamas astronominiams tyrimams. Europos mokslininkai palankiai sutiko šią teoriją ir patys bandė susieti beveik visus akmens amžiaus radinius su astronomija. Būtent šia linkme buvo vystomos visos teorijos, kai mokslininkai patekdavo į aklavietę.

Gotlando akmenys - ne išimtis. Šių dienų archeologai bando išsiaiškinti, ar akmenų su grioveliais išdėliojimas gali parodyti šių radinių slaptą paskirtį. Grioveliai daugelyje akmenų iš tiesų atitinka Saulės, Mėnulio ir kitų dangaus kūnų išsidėstymą.

Iki šių dienų Gotlande aptikta daugiau kaip 3600 poliruotų ženklų, iš kurių 700 yra tvirtoje klinties uolienoje, o kiti yra ant 800 akmens blokų, išsimėčiusių po visus salos šlaitus.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.01.2021 laikas 21:16 Pendle kalva Lankašyre
Žinomiausi raganavimo atvejai Anglijos istorijoje – tai istorijos, susijusios su Pendle kalvomis. Daugybė žmonių aplanko šias kalvas per Helouvyną. Šou „Paslaptys“ vedėjas Ivetas Fildingas prisipažino, kad kai pakildavo ant kalvų ir filmuodavo atskirus epizodus, galvoje atsirasdavo baisių minčių, ir...

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 13:43 Pranešimai apie po COVID-19 skiepų mirusiuosius žmones gąsdina, bet ką iš tikrųjų žinome?
Pranešimai apie maždaug 30 mirčių tarp pagyvenusių Norvegijos slaugos namų gyventojų, kurie gavo „Pfizer“ vakciną, apskriejo visą pasaulį – ir žinoma, sukėlė susirūpinimą dėl vakcinos saugumo.

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 10:44 Stojame į kovą su strijomis!
Net 90 % moterų nėštumo metu susiduria su strijomis. Dažniausiai į tai numojama ranka, nes manoma, kad nieko pakeisti nebeįmanoma. Visgi imantis tinkamų priemonių, strijų atsiradimo tikimybę galima sumažinti.

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 22:51 Situation Update, Jan 21, 2021 – The astonishing case for optimism and faith
After the staged, theatrical Biden inauguration yesterday that carries no legitimate legal standing whatsoever, people lost their minds as they fell for the spell of the fake news media that broadcast the Big Lie, in Hunger Games style....

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 22:10 ‘Let the Hunger Games Begin’- Dystopian Fiction Comparisons As Joe Biden Calls For ‘Unity’
Joe Biden’s inauguration ceremony has been compared to ‘The Hunger Games,’ as many found strange parallels to the dystopian sci-fi movie, whose themes include anything BUT “unity” which the new president spoke of yesterday....

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 21:24 Antifa and Black Lives Matter rioter present at Capitol Hill arrested and charged by feds
A prominent progressive activist and Antifa and Black Lives Matter rioter who was seen leading people into the U.S. Capitol on Jan. 6 during that day’s civil unrest has been charged by the Department of Justice.

Skaityti daugiau