Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Gegužės » 11

Pavojingas Kosulys. Kokie Požymiai Perspėja Apie Širdies Priepuolį

Širdies priepuolis yra labai pavojingas. Neretai širdies priepuolis „slepiasi po kitais, net ir netikėtais simptomais. Pavyzdžiui, vienas širdies priepuolio simptomų - rankų, o kai kada ir pečių skausmai.

Kartais širdies priepuolio simptomai yra bepriežastinis kosulys, pagausėjęs prakaitavimas ar net staiga atsiradęs mirties baimės jausmas.

Patirtą širdies priepuolį labai svarbu nustatyti laiku ir tuoj pat iškviesti „Greitąją pagalbą".

Vystantis miokardo infarkto priepuoliui bei atsiradus esminiams pokyčiams širdies raumens veikloje - labai svarbus laikas. Kuo greičiau pirmoji pagalba bus suteikta ligoniui, tuo daugiau jis turi galimybių išlikti gyvas. Kaip atpažinti širdies priepuolį nuo kitų ligų, pavyzdžiui, nuo kvėpavimo takų sukelto įprastinio kosulio.

Širdies priepuolio priežastys ir eiga

Širdies priepuolis savo esme yra kraujotakos sutrikimas. Miokarde sutrikus kraujotakai, šiame organe gali pradėti vystytis širdies raumens audinių nekrozė.

Širdies priepuolis gali būti staigus. Šiuo atveju būtinos skubios reanimacinės priemonės. Priklausomai nuo to, kiek susiaurėjo širdies arterijos, širdies priepuolis gali trukti ir ilgiau. Širdies priepuolis ištinka sutrikus širdies ir kraujotakos sistemos veiklai. Dažniausiai tai aterosklerotiniai širdies arterijų pažeidimai.

Pagyvenę žmonės širdies priepuolį patiria žymiai dažniau nei jauni, nes dėl amžiaus jų širdies ir kraujotakos sistemos veikla būna pablogėjusi. Tiesa, pastaraisiais metais širdies priepuolius vis dažniau patiria ir jauni žmonės.

Jei širdies priepuolis trunka ilgiau nei pusę valandos, tai galima vertinti kaip miokardo infarkto priepuolį.

• Širdies priepuolis gana dažnai ištinka sergančius stenokardija. Stenokardija - tai viena išeminės širdies ligos formų, kuria sergantys neretai krūtinės plote jaučia priepuolinius skausmus. Pavojų susirgti stenokardija padidina įvairios priežastys: padidėję fiziniai ir emociniai krūviai, žalingi įpročiai, ypač rūkymas ir piktnaudžiavimas alkoholiu.

• Pavojų patirti širdies priepuolį padidina ir cukrinis diabetas, ilgalaikis kai kurių vaistų vartojimas.

Ūmi fazė

Ištikus ūminiam širdies priepuoliui, žmogui staiga pasidaro silpna, jam svaigsta galva, skauda krūtinę. Tokie skausmai gali paplisti į strėnas, kaklą ir žandikaulį. Tokie skausmai nepranyksta net ir išgėrus skausmus malšinančių vaistų. Ištikus širdies priepuoliui, gali išpilti šaltas prakaitas ir pradėti dusinti.

kosulys, širdies priepuolis, sveikata, sveikatos patarimai

Širdies priepuolio vystymasis

Artėjantis širdies priepuolis gali vystytis pakankamai ilgai - apie mėnesį laiko. Apie artėjantį širdies priepuolį perspėja įvairūs simptomai.
• Žmogus nuolat jaučiasi pervargęs ir mieguistas. Streso pažeistos kraujagyslės vos ne nuolat būna susiaurėjusios, todėl organizmui trūksta deguonies ir maistinių medžiagų. Dėl deguonies ir maistinių medžiagų trūkumo ypač ūmiai reaguoja centrinė nervų sistema, todėl ir vystosi nuovargio, mieguistumo ir melancholijos jausmas, nors atrodytų, kad šiems simptomams vystytis nėra jokių priežasčių.

• Dar vienas artėjančio širdies priepuolio simptomas - trūkčiojantis kvėpavimas. Sutrikus širdies darbui, sutrinka ir inkstų veikla, organizme taip pat sutrinka ir dujų apykaita, todėl kvėpavimas tampa trūkčiojantis.

• Likus kelioms dienoms iki galimo širdies priepuolio, atsiranda vidinio šalčio pojūtis, todėl daugelį žmonių pradeda krėsti šaltis. Neretai tokia būsena yra panaši į peršalimo ligų požymius. Tačiau, jei krečiant šalčiui sutrinka širdies veikla, tai kūno temperatūra dažniausiai būna normali.

Jei širdies ir kraujotakos sistemos ligomis yra sirgę ar serga artimi žmonės, naudinga ir Jums profilaktiškai pasitikrinti sveikatą.

Užslėpti simptomai

Yra ir užslėptų simptomų, į kuriuos mažai kas atkreipia dėmesį todėl praleidžia brangų laiką. Pavyzdžiui, krūtinės skausmai, toli gražu, ne vieninteliai artėjančio širdies priepuolio, kurį sukelia sutrikusi širdies raumens veikla, simptomai.

Yra taip vadinamos abdominalinės formos variantų. Taip dažniausiai nutinka moterims. Tokiais atvejais skausmai juntami visame pilvo plote arba dešinėje šonkaulių pusėje. Tuo pat metu graužia rėmuo, pykina, vimdo, (tačiau išsivėmus savijauta nepagerėja), pučia pilvą. Kai kurie gydytojai tokius simptomus vadina „aštriuoju pilvu“.

Dar vienas netipinis variantas - astmos forma. Tokiais atvejais patyręs širdies priepuolį skausmų gali net ir nejausti. Tokiais atvejais pagrindiniai simptomai - kosulys su putojančiomis rožinės spalvos gleivėmis ir dusulys. Ligoniui tenka dažnai kvėpuoti. Beje, kvėpuoti jam būna labai sunku. Ligoniui sunku gulėti, jam geriausiai pusiau sėdėti.

Aritminė širdies priepuolio forma taip pat dažnai būna visiškai ar beveik neskausminga. Tokio širdies priepuolio pagrindinis simptomas -tachikardija (sutrikęs širdies ritmas).

KADA BŪTINA KREIPTIS PAGALBOS?

Patyrus ūmų širdies priepuolį, pagalbos būtina kreiptis skubiai. Jei netikėtai atsiranda netipiniai simptomai, kurių anksčiau nejautėte, taip pat reikia kreiptis į gydytojus, o ne pradėti gydytis savarankiškai, nes tada galite prarasti brangų laiką. Ypač dėmesingi savo sveikatai turi būti tie asmenys, kurių kas nors iš artimųjų yra sirgę ar serga širdies ir kraujotakos sistemos ligomis, nes paveldimumas taip pat labai svarbus.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.06.2021 laikas 08:27 Nustatyta, kad antibiotikas novobiocinas naikina navikines ląsteles, turinčias DNR atstatymo sutrikimų
Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukurtas antibiotikas, kurį iš esmės išstūmė naujesni vaistai, efektyviai veikia ir naikina vėžio ląsteles, turinčias bendrą genetinį defektą, rodo Dana-Farberio (Dana-Farber Cancer Institute) vėžio instituto mokslininkų laboratoriniai tyrimai....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 23:18 Asmuo atskleidžia masoneriją, kaip seniausią pasaulyje slaptą religiją ir Liuciferio planus dėl "naujosios pasaulio tvarkos"
Buvęs aukšto rango masonas atskleidė, kad ši grupuotė iš tikrųjų yra seniausia pasaulio religija, ir atskleidė, kaip grupuotė planuoja įvesti Naująją pasaulio tvarką, drastiškai sumažindama pasaulio gyventojų skaičių....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:28 Paslaptinga į ateivį panaši būtybė pastebėta vaikštinėjanti viduryje kelio
Bauginantį vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota į ateivį panaši būtybė, nufilmavo keli naktį keliu važiavę dviratininkai. Į ateivį panaši figūra buvo pastebėta virš Čadvos užtvankos (Chadwa Dam) tilto Džarkhando Hazaribagho (Hazaribagh) mieste...

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 21:48 ŠOKAS: Sloan Kettering mokslininkai nustatė, kad mRNA inaktyvuoja vėžį slopinančius baltymus, o tai reiškia, kad ji gali skatinti vėžį
Ląstelėse yra slaptas informacijos sluoksnis, vadinamas pasiuntinių RNR, esantis tarp DNR ir baltymų, kuris yra labai svarbi jungtis. Dabar Sloano Ketteringo universiteto mokslininkai, sukrėtę visą vakcinų filosofijos pasaulį, nustatė, kad pati mRNA atlieka vėžį sukeliančius pokyčius - pokyčius, kur...

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 18:08 «Žmogus gali gyventi iki 280 metų»: Gydytojo Neumyvakino ilgaamžiškumo paslaptis
"Ginčų metu jie puola ne jus, o jūsų energiją, kurios trūksta skriaudėjui ir kurią jis, "suvalgęs", kuriam laikui atstato savąją. Jei mokėsite susilaikyti bet kokioje situacijoje, daugelis problemų išsispręs savaime....

Skaityti daugiau

Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)
18.06.2021 laikas 08:08 Receptai | Patiekalai Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)

Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:50 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas šamas
Itin paprasta bei greita žuvies - šamo iškepimo variacija orkaitėje, bet pavyksta super skaniai ir niekada nenuvilia. Šitaip pagamintą patiekalą tikrai nebus gėda patiekti ir užsukusiems svečiams, tik žinoma, tuo atveju reikės daugiau žuvies....

Skaityti daugiau

16.06.2021 laikas 21:55 Receptai | Patiekalai Sveiki jogurtiniai ledai su avokadu pagal Beatą
Tai kitokie, sveikesni ledai, kurie buvo pavadinti Joker pavadinimu. Nesu tikra, kodėl jie nusipelnė tokio pavadinimo, bet jie skanūs ir tikrai įdomaus poskonio.

Skaityti daugiau