Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 16

Po 50 metų pagaliau iššifravo žudiko Zodiako kodą

Kriptografijos entuziastų komanda paskelbė sėkmingai iššifravusi vieną iš užkoduotų pranešimų, kuriuos daugiau nei prieš 50 metų išsiuntė Zodiako žudikas, 1960-ųjų pabaigoje terorizavęs šiaurinę Kaliforniją ir kuris vis dar nėra nustatytas.

Serijinis žudikas 1969 m. lapkričio mėn. laikraščiui „San Francisco Chronicle“ išsiuntė pranešimą, kurio kodą sudarė daugybė paslaptingų raidžių ir simbolių.

Tikėtasi, kad užkoduotame pranešime yra užšifruota žudiko tapatybė, kuris 1968 ir 1969 metais įvykdė mažiausiai penkias, tačiau prisipažino įvykdęs net 37 žmogžudytes ir įkvėpė kitus serijinius žudikus.

kodai, žudikai, žmonės, nusikalteliai, Pasaulio paslaptys

Pasak trijulės, kuri, iššifravo kodą, žinutėje nėra jokių realių užuominų apie žudymų motyvą ar savo tapatybę.

Laiške rašoma: „Tikiuosi, kad tu labai smagiai bandai mane pagauti... Aš nebijau dujų kameros, nes ji mane greičiau išsiųs į rojų (sic!), nes dabar turiu pakankamai vergų, kurie man dirba“.

46 metų amerikiečiui interneto dizaineriui Davidui Oranchakui prireikė kelių kompiuterinių programų ir daugybės metų darbo, kad jis iššifruotų sudėtingą kodą, prie kurio jis pradėjo dirbti 2006 m.

kodai, žudikai, žmonės, nusikalteliai, Pasaulio paslaptys

©Public Domain

Jam padėjo australų matematikas Samas Blake'as ir belgų logistas Jarlas Van Eykcke'as, – sakė Oranchakas „San Francisco Chronicle“, kurie patvirtino atradimą FTB, atsakingai už tyrimą.

Pirmąją Kalifornijos laikraščiams išsiųstą žinutę mokyklos mokytojas ir jo žmona iššifravo 1969 m. „Man patinka žudyti, nes taip smagu“, – sakoma žinutėje vėl kalbant apie „vergus“, kuriuos jis teigė surinkęs tarnauti pomirtiniame pasaulyje.

Tačiau pirmajame pranešime naudojamas kodas buvo daug paprastesnis nei vadinamojo „340 šifro“, kuriame yra 340 simbolių, išskaidytų per 17 stulpelių.

„Visi mes, Zodiako kriptografijos bendruomenės nariai, supratome, kad šifruodami kodą turime ne tik išsiaiškinti, kokios raidės priklauso simboliams“, – sakė Oranchakas.

„340 šifras“ skaitomas įstrižai, pradedant nuo viršutinio kairiojo kampo slenkant vienu langeliu žemyn ir dviem langeliais į dešinę.

Pasiekus apačią, skaitytojas turi grįžti į priešingą kampą, sakė ekspertas savo „YouTube“ kanale paskelbtame vaizdo įraše.

Pasak jo, kodavimo sistema pateikiama 1950-ųjų JAV kariuomenės kriptografijos vadove.

Šaltinis: technologijos.lt parengta pagal ScienceAlert

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.01.2021 laikas 10:08 Vakcinos nuo COVID-19 ligos: kur tiesa, o kur melagiena?
Ką turime žinoti apie skiepus nuo COVID-19 ligos? Ar galima pasitikėti vakcinomis, kurios sukurtos per trumpą laiką? Kuo jos skiriasi nuo įprastų vakcinų? Ar skiepais galima žmones „sučipuoti“, kaip teigia antivakseriai?...

Skaityti daugiau

24.01.2021 laikas 21:07 Kaip sumažinti cholesterolio kiekį?
Hipercholesterinemija - padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje – dar ne liga. Bet šios medžiagos perteklius skatina aterosklerozės, išeminės širdies ligos, stenokardijos ir infarkto vystymąsi. Ypač vyresniame amžiuje, kasmet vertėtų pasitikrinkite lipidų (triglicerinų ir cholesterolio) kiekį kraujy...

Skaityti daugiau

24.01.2021 laikas 20:21 Liaudiški patarimai kaip gydytis Paprastaja kraujažole
Paprastoji kraujažolė liaudies medicinoje. Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą.

Skaityti daugiau

24.01.2021 laikas 20:01 Liaudiški patarimai kaip gydytis paprastuoju raudonėliu
Liaudiški patarimai kaip gydytis paprastuoju raudonėliu. Užkimimas. 30 g raudonėlio žolės užplikyti 1 litru verdančio vandens, palaukti 1 val. ir perkošti (nors tai nebūtina). Gerti po 1-1,5 stiklinės 3-4 kartus per dieną....

Skaityti daugiau

24.01.2021 laikas 16:16 Baltieji rūmai jau trečią dieną atrodė tušti. Ar vyriausybė laukia mega meteorito? Kas vyksta?
Kaip pranešė sausio 21 d. visa Amerikos žiniasklaida, naujasis JAV prezidentas Joe Bidenas persikėlė į biurą ir nedelsdamas ėmėsi darbo - kovojo su pandemija, sustabdė D.Trampo sienos statybas ir kitus neatidėliotinus reikalus....

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 11:05 Minkšti, purūs ir trapūs obuoliniai sausainiai
Šie obuoliniai sausainiai gaunasi minkšti, purūs ir trapūs. Ir be jokios abejonės labai skanūs. Pats tas prie arbatos ar kavos puodelio. Iš nurodytų ingredientų kiekio iškepiau pilną skardą sausainių.

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 09:34 Government cameras hidden on private property? Welcome to open fields
Seated at his kitchen table, finishing off the remains of a Saturday breakfast, Hunter Hollingsworth’s world was rocked by footsteps on his front porch and pounding at the door, punctuated by an aggressive order: “Open up or we’ll kick the door down.”...

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 09:34 Federal court strikes down transgender “mandate”
Doctors across the United States scored a major victory Tuesday, Jan. 19, when a federal court struck down the Transgender Mandate. The plaintiffs in the case are religious doctors, hospitals and clinics that serve all patients regardless of sex or gender identity....

Skaityti daugiau