Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Religija » 2018 » Spalio » 31

Viduramžiais žmonės visko bijojo ir ieškojo lengvų paaiškinimų. Tie paaiškinimai dažnai buvo kaltinimai raganyste visiškai nieko dėtoms mote

Viduramžiais žmonės visko bijojo ir ieškojo lengvų paaiškinimų. Tie paaiškinimai dažnai buvo kaltinimai raganyste visiškai nieko dėtoms moterims. Bet kaip patikrinti, ar moteris yra ragana? Buvo naudojami 6 pagrindiniai metodai.

Šie metodai naudoti ir Europoje, ir už Atlanto, nors detalės ir skiriasi. Tiesa, reikia pabrėžti, kad raganų medžioklė nebuvo toks masinis reiškinys kaip kartais gali pasirodyti. Jų paieškos suaktyvėdavo dėl prasto derliaus ar nepaaiškinamų mirčių. Štai kaip buvo tikrinamos įtarimą sukėlusios moterys.

ragana, raganos, malda, raganavimas, istorija, religija

1. Malda

Buvo tikima, kad ragana negali melstis - jai tai fiziškai neįmanoma. Taigi, įtariamosios turėjo iš atminties pasakyti kelias maldas. Bet kokia klaida įtarimus tik patvirtindavo, o tada laukdavo mirties bausmė. 1712 metais raganavimu įtariama Jane Wenham kelis kartus suklydo bandydama iš atminties pasakyti gerai žinomą maldą. Ji buvo nuvesta į teismą, bet teisėjas jos pasigailėjo. Taip nepasisekė kitam įtariamajam George'ui Burroughsui, kuris maldą išbėrė be klaidų. Buvo nuspręsta, kad tai - velnio triukai, todėl vyras buvo pasiųstas myriop.

2. Vandens testas

Raganos, aišku, nebuvo priėmusios krikšto sakramento arba jo atsisakė. Todėl buvo tikima, kad vanduo jų nepriima. Įtarus, kad moteris raganauja, ji buvo surišama ir įmetama į vandenį. Jei ji nuskęsdavo, reiškia, kad ji yra nekalta. O jei plūduriuodavo - buvo pakariama arba sudeginama.

ragana, raganos, malda, raganavimas, istorija, religija

3. Prisilietimo bandymas

Viduramžiais traukuliai, kuriuos gali sukelti daugybė ligų ar traumų, buvo laikomi velnio apsėdimu arba raganos kerų darbu. Buvo manoma, kad jei traukulių metu ragana palies savo auką, ji turėtų nusiraminti. 1662 metais pora Anglijos moterų Rose Cullender ir Amy Denny buvo įtariamos raganavimu, nes pora mergaičių patirdavo traukulius, kurių metu buvo neįmanoma net ištiesti jų pirštų. Aišku, bandymo metu mergaitės iš karto nurimdavo, kai jas paliesdavo įtariamosios. Tačiau teisėjas nusprendė patikrinti, ar mergaitės nemeluoja ir nurodė joms užrišti akis. Paaiškėjo, kad jos nurimdavo ir kai jas liesdavo kiti žmonės, todėl buvo nuspręsta, kad jos apsimetinėja. Kodėl apsimetinėja? Aišku, nes buvo užkerėtos, todėl Rose Cullender ir Amy Denny buvo pakartos.

4. Raganos pyragas

Kartais žmonėms buvo sunku nuspręsti, ar sergantis žmogus yra apsėstas, ar tiesiog labai ligotas. Todėl iš jo šlapimo, rūginių miltų ir pelenų buvo kepamas pyragas. Jis buvo sušeriamas šunims. Jei šie mirdavo arba pademonstruodavo tuos pačius simptomus kaip ir šlapimo savininkas, buvo nusprendžiama, kad tai - raganos darbas.

ragana, raganos, malda, raganavimas, istorija, religija

5. Odos bandymas

Buvo manoma, kad raganų kūnai turi būti padengti įvairiais odos dariniais - apgamais, pigmentinėmis dėmėmis, karpomis. Taigi, jei tik moteris buvo įtariama raganavimu, ji būdavo išrengiama ir apžiūrima. Baisiausia, ką buvo galima surasti, buvo trečias spenelis - labai retas darinys. Buvo manoma, kad per jį raganos maitina savo augintinius. Tačiau net jei oda ir buvo švari ir lygi, testas nebuvo baigtas. Tuomet įtariamų raganų kūnai buvo badomi adatomis, ieškant nejautrių vietų, iš kurių nebėga kraujas. Jei tokia buvo surasta, buvo aišku, kad moterį reikia pasiųsti myriop.

ragana, raganos, malda, raganavimas, istorija, religija

6. Nurodymai šėtonui

Pagauta įtariamoji buvo verčiama paliepti šėtonui palikti aukos kūną. Jei šiai to paprašius žmogus pagydavo, buvo nusprendžiama, kad ji yra ragana. Jei nepagydavo, buvo manoma, kad ragana išmoko juos apgauti. Kitaip tariant, nepriklausomai nuo bandymų rezultatų įtariamieji retai išsisukdavo be mirties bausmės.

naujienos

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau