Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugsėjo » 10

Saulės sistema skrenda per supernovos griuvėsius

Saulės sistema pastaruosius 33 tūkstančius metų skrenda per netoliese sprogusios supernovos liekaną.

 

Tą mokslininkai nustatė, ištyrę nuosėdų sluoksnius vandenynų dugne ir aptikę juose geležies-60 – radioaktyvios geležies atmainos, kuri natūraliai formuojasi tik supernovose. Jau seniai žinome, kad aplink Saulę yra keliasdešimties parsekų skersmens tarpžvaigždinės medžiagos praretėjimas, greičiausiai sukurtas supernovų sprogimų per pastaruosius keletą milijonų metų.

Šių sprogimų pėdsakai randami ir Žemėje – tose pačiose vandenynų nuosėdose, kurios rodo, kad supernovos sprogimo bangos pro Žemę pralėkė prieš 6 ir 2-3 milijonus metų. Naujajame tyrime išnagrinėtas paviršinis nuosėdų sluoksnis, kuriame geležies-60 aptikta gerokai mažiau, nei gilesnių sluoksnių pikuose. 33 tūkstančiai metų atitinka laikotarpį, kurį Žemė juda per nedidelį sutankėjimą tarpžvaigždinėje erdvėje.

Ar tai reiškia, kad šis sutankėjimas – Vietinis debesis – yra supernovos liekanos dalis? Greičiausiai ne, nes tokiu atveju geležies-60 signalas būtų daug stipresnis, nei aptiktas. Aptiktasis signalas greičiausiai yra tiesiog „aidas“, užsilikusių dalelių iš kelių milijonų metų senumo supernovos srautas.

Tyrimo rezultatai publikuojami PNAS.

Rašo konstanta.lt ©commons.wikimedia.org

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 16:32 Alpių monstras Tacelvurmas - pramanas ar realus gyvūnas?
Tacelvurmas – tai “gyvatė su katės galva”. Taip šį paslaptingą monstrą, kurio niekam niekada nepavyko pagauti, vadina Alpėse, kur jis, tiesą sakant, ir gyveno nuo neatmenamų laikų…

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 11:56 Medicininės kanapės gali padėti nuo vėžio besigydantiems žmonėms

Nors absoliuti dauguma žmonių naudoja kanapes rekreaciniais tikslais, jau seniai žinomos ir jų medicininės savybės. Medicininės kanapės gali būti naudojamos įvairioms sveikatos problemoms gydyti. Naujas Australijoje atliktas tyrimas rodo, kad kanapės gali labai padėti ir nuo vėžio sveikstantiems ...

Skaityti daugiau

19.09.2020 laikas 21:23 Sužinok, kas Tavęs laukia! 2021 Metų Horoskopas Visiems Zodiako Ženklams

Sekantys metai žada būti pakankamai ramūs. Visiems, kurie nori pasiekti sėkmę, rekomenduojama nepriimti kategoriškų sprendimų ir neskubėti.

Skaityti daugiau