Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugpjūčio » 25

Skandinavijos medikų atsakas Verygai: čia kaukės viešose vietose yra nerekomenduojamos

Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pateikė Norvegijos duomenis, kurie, jo teigimu, teikia optimizmo dėl kaukių dėvėjimo ir atstumo laikymosi efektyvumo siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą. Tačiau ministras sulaukė Skandinavijoje dirbančių medikų atsako.

Dar penktadienį ministras siuntė žinią kaukių skeptikams ir pateikė džiuginančius naujus duomenis. 

„Šiandien radome kolegų Norvegijoje, Nacionalinio visuomenės sveikatos instituto skelbiamus duomenis, kad vieno metro atstumo laikymasis gali iki 80 proc. sumažinti infekcijos perdavimą.

Kaukės, jei nesilaikoma atstumo, gali apie 40 proc. sumažinti infekcijos perdavimą, tai Lietuva taiko abi priemones. Taigi, tikėtina, kad tai gali reikšmingai stabdyti viruso plitimą. Tad naudokimės galimybe nestabdant ekonomikos šias priemones įgyvendinti“, – kalbėjo A. Veryga.

Išplatino atvirą laišką

Visgi reaguodami į jo žodžius patys Skandinavijoje dirbantys medikai, tarp kurių – vidaus ir širdies ligų gydytoja Loreta Strøm iš Oslo Akeshuso universitetinės ligoninės, taip pat epidemiologijos mokslų daktaras Andrius Kavaliūnas iš Švedijos Karolinsa instituto, kreipdamiesi į ministrą „Facebook“ išplatino atvirą laišką:

„LIETUVA PRIEŠ NORVEGIJĄ: 13,0–13,7 (kamuolys norvegiškas, varžybų aikštė Lietuvoje)

Istorija apie tai, kaip dviejų šalių sveikatos ministrai interpretuoja mokslą.

Norvegijos SAM ministras Bent Høie, remdamasis Norvegijos visuomenės sveikatos instituto (FHI) sisteminės analizės išvadomis, bei esant dabartiniam Covid paplitimo lygiui Norvegijoje (13,7/100.000), kaukių dėvėjimo viešose vietose besimptomiams asmenims NEREKOMENDUOJA, išskyrus viešajame transporte piko valandomis. Nes šio instituto atliktoje sisteminėje šiuo metu esančios ir referentų vertintos literatūros apžvalgoje, kurią perskaitė prof. A. Veryga, padaryta išvada, kad kaukių prievolė besimtomėje bendroje populiacijoje yra per menkavertiška epidemiologiniu požiūriu, nes, esant dabartinio lygio viruso paplitimui Norvegijoje 13,7/100.000, Number Needed to Treat, arba sutrumpintai NNT, yra – įsiklausyk, Karlai! – 1/160.000 - 200.000 (‼️).

Kas reiškia, jog tam, kad išvengti DVIEJŲ naujų Covid pozityvių atvejų/2 sav., tas dvi savaites kaukes turi dėvėti 160.000–200.000 besimptomių visuomenės narių❗️. Todėl Norvegijos SAM ministras atsižvelgė į FHI specialistų išvadas, kad šiuo metu kaukės yra per menkavertiška ir daugeliu aspektų per brangi (kaina, nepatogumas, nemokėjimas teisingai dėvėti bendroje populiacijoje) viruso plitimo prevencijos priemonė.

Pagal tai ir norvegiškos rekomendacijos – kaukės viešose vietose yra NEREKOMENDUOJAMOS, išskyrus viešajame transporte piko valandomis, t. y. kuomet negalima išlaikyti 1 m atstumo (paprasta NIEKO NEKAINUOJANTI priemonė, mažinanti viruso plitimą iki 80 proc.).

Lietuvoje visgi „cost effectiveness“ nėra prioritetinis dalykas, ypač, kai kalbama apie valstybės ir kiekvieno jos piliečio pinigus, todėl Lietuvos SAM ministras tos pačios sisteminės apžvalgos išvadas suvokia gerokai kitaip – jis viešai siūlo ATIDŽIAI paskaityti šį dokumentą, ir tvirtina, kad kaukės DABAR Lietuvoje, esant viruso paplitimui 13,0/100.000, viruso plitimą gali sumažinti iki 40 proc. 

„Kaina“ visais aukščiau minėtais aspektais gi nėra svarbu – įdomi pozicija, kuomet jis taip „efektyviai“ įvedė pigiausio vaisto politiką Lietuvoje. Todėl, jis sako, kad yra labai gerai, kad SAM nusprendė įvesti kaukių prievolę viešose vietose, įskaitant ir viešo maitinimo įstaigas. Nes gi rinkimai. Nes gi reikia, kad net ir nemąstant matytųsi, kaip ministras „kovoja“, pasitelkdamas visus įmanomus atributus, taip pat ir šalies policiją.

Tai, kaip sakoma, pagal tokį suvokimą ir gyvename – Norvegijoje ir Lietuvoje.

Ir pabaigai viešas kreipimasis į ministrą profesorių Aurelijų Verygą: gal būtų geriau savo galią demonstruoti ir patiems darant su pandemija susijusius mokslo tyrimus, juos adekvačiai analizuojant bei darant racionalias išvadas, atsižvelgiant į VISUS aspektus - o ne vien instruktuojant šalies policiją, kaip bausti piliečius, sugebančius mąstyti ir nesutinkančius su persekiojimų ir botago principu paremta politika?“ – savo poziciją dėstė medikai.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 38 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 28 iš jų registruoti Vilniaus, 4 – Klaipėdos, 3 – Kauno, 2 – Utenos ir 1 Marijampolės apskrityse.

Taip pat registruota 85-a mirtis.

Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 27 žmonės, 8 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruoti 3 įvežtiniai atvejai.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.09.2020 laikas 10:17 Teleportacija jau egzistuoja, tačiau yra problema

Eksperimentiškai tai buvo patvirtinta dešimtajame dešimtmetyje. Jau seniai žinome, kad įmanoma kvantiniu lygiu iš vienos vietos į kitą teleportuoti daleles. Fizikos dėsniai nedraudžia žmonių ar kitų objektų dematerializuoti į siurrealistinį dalelių debesį vienur ir rematerializuoti kur nors toli,...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 21:15 Nepaisant astronominių išlaidų, rytoj bus paskelbta antroji karantino banga

Per pastaruosius dešimt metų kiekvienas save gerbiantis socialinis tinklas įsigijo žymę #Twosuns (dvi Saulės), pagal kurią žmonės skelbia nuostabias nuotraukas ir vaizdo įrašus, kurios „neįsirašo“ į pasaulinius rėmus pagal „protingus dėdes iš televizoriaus“. Kartais Nibiru...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 19:42 Kada prasidės kosminės kovos dėl Amerikos?

Po fenomenalios istorijos Naujajame Džersyje, kur NSO pakibo virš kelio ir šimtai žmonių spoksojo į jį, pareigūnai dėjo precedento neturinčias pastangas, panašias į 1947 m., įrodinėdami, kad žmonės matė „dirižablį“. Žmonėms, mačiusiems vaizdo įrašą tik YouTube paaiškinimas atrodė pana...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau