Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Balandžio » 22

Sodos Testas Rūgštingumui Nustatyti Namuose

Sveika ir gerai veikianti virškinimo sistema yra vienas svarbiausių žmogaus sveikatos būklės faktorių todėl pasirūpinti savo skrandžiu bei visa visu virškinamuoju traktu yra būtina.

Ir nors dažnai žmonės yra linkę galvoti, jog jų skandžio rūgštingumas yra padidėjęs, nustebsite sužinoję, jog ne retai paaiškėja priešingai – pernelyg mažas skrandžio rūgštingumas yra diagnozuojamas itin dažnai.

Šio reiškinio priežastys Jūsų nenustebins, štai keletas mažą rūgštingumą lemiančių faktorių:

Priežastis Paaiškinimas
Stresas Greitas gyvenimo tempas, įtampa ir nuolatinis streso pojūtis daro poveikį skrandžio rūgštingumui;
Angliavandeniai Tyrimai parodė, jog blogieji (rafinuoti) angliavandeniai turi neigiamą poveikį skrandžio rūgštingumui;
Maistinių medžiagų trūkumas Mikro bei makro elementų deficitas skatina šį rūgštingumo disbalansą;
Alergijos Maisto produktuose esantys alergenai ne visuomet iššaukia staigią ir akivaizdžią organizmo reakciją, tačiau gali turėti mažiau pastebimą, ilgalaikį poveikį;
Alkoholio vartojimas Alkoholis veikia ne tik centrinę nervų sistemą, bet ir nuodija mūsų virškinimo sistemą;

Šis, pernelyg mažo skrandžio rūgštingumo reiškinys yra moksliškai vadinamas achlorhydria arba hypochlorhydria. Nustatyta, jog ilgainiui jis prisideda prie nemažo spektro sveikatos problemų. Medikai aiškina, jog jos kyla kuomet organizmas nesugeba išskirti pakankamai druskos rūgšties (HCl) reikalingos normaliam virškinimo sistemos funkcionavimui.

Patogenai ir mikroorganizmai pradeda užkariauti mūsų kūną. Maistas nėra tinkamai apdorojamas bei suvirškinamas, dėl to kūne užsilaiko ilgiau nei turėtų. Prasideda fermentacijos, puvimo procesai kurie pasireiškia visa eile nemalonių simptomų.

Simptomai
Skrandžio skausmai;
Sutrikęs virškinimas;
Spazminiai pilvo skausmai;
Dujų kaupimasis;
Jautrumas maistui (alergijos požymiai);
Sausa oda, plaukai, silpni nagai;
Slenkantys plaukai;
Nuolatinis (Lėtinis) nuovargis;
Autoimuninės ligos;
Dirgliosios žarnos sindromas;

Kaip nustatyti skrandžio rūgštingumą?

Yra paprastas būdas kuomet atliekamas skrandžio rūgštingumo testas su soda. Tai paprastas ir greitas tyrimas kurį galite bet kada atlikti namų sąlygomis ir taip pasitikrinti savo skrandžio rūgštingumo būklę.

Tai vienas paprasčiausių testų kuriam atlikti dažniausiai užtenka namuose jau esančių priemonių. Jums pakaks stiklinės su geriamuoju vandeniu bei valgomosios sodos miltelių.

Tačiau kaip tai veikia?

Valgomoji soda yra ne kas kita kaip sodos bikarbonatas kuris puikiai reaguoja su skrandžio rūgštimis (jei prisimenate, skrandžio rūgštis yra skystis druskos rūgšties pagrindu). Tarp šių medžiagų, kaip mat įvyksta cheminė reakcija kurios rezultate išsiskiria anglies dioksido dujos. Kadangi reakcija įvyksta skrandžio viduje – susidariusios dujos turi pasišalinti ir to pasekoje įvyksta atsirūgimas.

Keletas pastebėjimų dėl testo atlikimo metodikos:

· Sodos testas rūgštingumui nustatyti atliekamas ant tuščio skrandžio. (Svarbu! Tai gali turėti įtakos neteisingam rezultatui);
· Geriausias laikas testui atlikti yra rytas, prieš valgant ar geriant skysčius;
· Sėkmingam skrandžio rūgštingumo testui atlikti pakanka 1/4 arbatinio šaukštelio sodos (Nevartokite daug sodos!);
· Sodą ištirpinkite šaltame vandenyje. Testui atlikti pakanka pusės puodelio vandens;
· Maišykite tirpalą tol, kol puodelyje visai neliks kietų dalelių (Neištirpę sodos grūdeliai gali suerzinti jautrią gleivinę);
· Sodos tirpalo negalima užgerti vandeniu, nes taip atskiesite tirpalą ir tyrimo rezultatas neturės jokios prasmės;
· Tiksliam laiko matavimui naudokite chronometrą;

Dabar, kai jau suprantate šio atsirūgimo testo principą, pakalbėkime apie tai į ką reikėtų atkreipti dėmesį atliekant minėtąjį testą.

Yra nustatyta, jog normalaus skrandžio rūgštingumą turintis žmogus atsirūgsta per pirmąsias 2 ar 3 minutes. Jeigu Jūs atsirūgote vėliau negu per 3 minutes, galima įtarti sumažėjusį skrandžio rūgštingumą.

Žinoma, išvados dėl mažo rūgštingumo daryti po vieno testo nėra tikslinga, verčiau pakartokite šį testą kitą dieną. Tačiau atminkite, jog soda turi poveikį kraujospūdžiui todėl jos vartojimas turėtų būti labai ribotas.

Be to, nebandykite testo pakarto iš karto, nes tai neturi jokios prasmės. Pirmasis testas jau neutralizavo skrandyje esančia rūgštį todėl kartodami jį Jūs negausite jokio išmatuojamo rezultato.

Kodėl šis testas veikia?

Teoriškai, jeigu skrandis pagamina pakankamai koncentruotą rūgtį, cheminės reakcijos su soda metu išsiskiria pakankamai dujų kurios gana greitai užpildo skrandį bei pakyla stemple aukštyn (įvyksta minėtasis atsirūgimas).

Kada negalima gerti sodos tirpalo?

Sodos tirpalo negalima gerti esant aukštam kraujospūdžiui, vartojant kai kuriuos vaistus bei sergant kai kuriomis ligomis. Jeigu abejojate, ar Jums galima gerti sodos tirpalą geriau susilaikykite nuo šio testo arba pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2020 laikas 21:29 SpaceX startą uždraudė ateiviai
2020 m. gegužės 27 d. vakare visas pasaulis su dideliu susidomėjimu stebėjo tiesioginę transliaciją apie SpaceX – naujos kartos kosminio „skraiduolio“, kurią gamina Ilono Masko įmonė. Buvo didelis susidomėjimas šiuo procesu ir daugelis manau ir lašinosi, ar šis SpaceX iš viso pakils virš žemės atmos...

Skaityti daugiau

29.05.2020 laikas 18:39 Laivo “Utopia” žūtis

Tiesa, tie laivai nuskendo ne dėl minėtų gigantų ginklų, o dėl įvairių nelaimingų atsitikimų. Ir „admirolai“ juodajame avarijų kaltininkų sąraše užima ne paskutines vietas. Pirmąja jų auka tapo emigrantų garlaivis „Utopia“.

...

Skaityti daugiau

29.05.2020 laikas 15:03 Kiek Galima Išgerti Kavos Puodelių Per Dieną, Kad Sveikata Paderėtų?
Keturi puodeliai kavos per dieną gali būti sveikos širdies receptas, ypač vyresniems žmonėms. Vokiečių mokslininkų komanda, vadovaujama molekulių biologų Judith Haendeler ir Joachimo Altschmiedo, mano atradę požymių apie tai, kaip kava ir joje esantis kofeinas stebuklingai veikia suaugusių žmonių ši...

Skaityti daugiau

29.05.2020 laikas 07:25 Ką apie sveikatą išduoda kraujo lašas?
Kraujas sudaro apie 7 proc. suaugusio žmogaus kūno masės, o širdis kas minutę jo perpumpuoja maždaug penkis litrus. Skaičiai įspūdingi, tačiau pakanka vos kelių lašų šio gyvybę palaikančio skysčio, kad galėtume sužinoti apie organizmo sveikatos būklę. Ką gali parodyti bendrasis kraujo tyrimas?...

Skaityti daugiau

28.05.2020 laikas 21:43 Meksikoje prasidėjo „marsiečių“ išlaipinimas?

2020 m. gegužės 21 d. kelių kaimų gyventojai Meksikoje buvo sutikę išgirdę garsius garsus, kurie sklido iš netoliese esančios kalvos. Ir tie kurie suspėjo pažiūrėti į tą pusę pamatė

Skaityti daugiau

28.05.2020 laikas 19:10 Mineapolis ugnyje ir ši ugnis gali išplisti po visą pasaulį
2020 m. gegužės 26 d. visas Amerikos ir ne tik internetas diskutavo apie keistą nufilmuotą vaizdo įrašą, kur Amerikos policininkas sulaiko vyrą George Floyd, gyvenanti Mineapolio mieste. Sulaikymo metu policininkas smaugė vyrą aplinkinių žmonių akivaizdoje...

Skaityti daugiau