- 12.03.2021
- 0.0 Reitingas
- 1019 Peržiūros
- Komentarai
Kad greičiau pasveiktumėte, privalote vykdyti gydytojų nurodymus, kartu galite vartoti ir vaistažolių priemones. Štai kelios iš jų.
Anyžiai. 1 arbatinį šaukštelį vaisių supilti į emaliuotą indą, užpilti 300 ml karšto virinto vandens, uždengti dangteliu, verdančio vandens vonelėje kaitinti 15 minučių, tada vėsinti kambario temperatūroje 45 minutes, nukošti, nuspausti ir pripilti virinto vandens iki pirminio tūrio. Vartoti po 1/2 stiklinės 3-4 kartus per dieną, likus 30 minučių, kaip atsikosėjimą lengvinančią priemonę. Antpilą laikyti vėsioje vietoje ne daugiau kaip 2 paras.
Kardamonas. Gali padėti išvalyti nuo gleivių plaučius ir bronchus. Dėl to kardamonas paprastai dedamas į kepamus vaisius. Pavyzdžiui, paimti kietą kriaušę ar obuolį, išpjauti šerdį, į tą vietą pridėti medaus, sumaišyto su puse arbatinio šaukštelio kardamono. Kepti orkaitėje. Tokį skanų vaistą galima valgyti nors kiekvieną dieną.
Juodieji pipirai. 1 valgomąjį šaukštą smulkintos žaliavos užpilti 200 ml raudono vyno (vienkartinė dozė), virti 10 minučių, nukošti, išgerti prieš naktį. Esant aukštai temperatūrai, labai naudingi žvaigždiniai anyžiai. 10 g smulkintų vaisių užpilti 100 ml degtinės, laikyti 21 dieną, nukošti. Vartoti nuo kosulio po 1 arbatinį šaukštelį trauktinės, praskiestos 1 arbatiniame šaukštelyje medaus.
Galima paruošti atsikosėjimą lengvinantį mišinį: 10 g žvaigždinių anyžių, 40 g vaistinių svilarožių šaknų, 40 g paprastųjų saldymedžių šaknų.
1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens, palaikyti 20 minučių, nukošti per marlę. Vartoti po 1/2 stiklinės kas 3 valandas.
Beje, žvaigždiniai anyžiai labai naudingi gydant gripą. Šie prieskoniai yra svarbiausias komponentas vaistinio preparato Tamiflu, kurį Pasaulinė sveikatos organizacija pripažįsta efektyviausiu vaistu nuo gripo A/H1N1 (taip vadinamo «kiaulių gripo»).
Juodosios garstyčios. 1/4 arbatinio šaukštelio garstyčių sumaišyti su 1-2 valgomaisiais šaukštais šilto virinto vandens (arba pieno). Vartoti 1 kartą per dieną.
Cinamonas. Sumaišyti 4 dalis šalpusnių lapų su 3 dalimis plačialapių gysločių lapų ir saldymedžių šaknų. 1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens, palaikyti 20 minučių, kad nusistovėtų, nukošti. Vartoti šiltą po 1/4 stiklinės kas 2 valandas su arbatiniu šaukšteliu medaus, sumaišyto su žiupsneliu cinamono arba 2 lašais eterinio cinamono aliejaus.
Medaus ir cinamono mišinį galima vartoti per dieną atskirai, sučiulpiant po 1/2 arbatinio šaukštelio 5-6 kartus per dieną. Jis tinka ne tik gydymui, bet ir peršalimo ligų profilaktikai rudens, žiemos sezonais.
Mikstūra nuo kosulio. Sudedamosios dalys: raudonas vynas, gvazdikėliai, imbieras, ciberžolė, kardamonas, cinamonas, muskato riešutas, anyžiai, kadagių uogos, cukrus.
Paruošimas: pašildyti 1 stiklinę raudono sauso vyno, įdėti po nedidelį gabalėlį (degtuko galvutės dydžio) arba žiupsnelį prieskonių:
gvazdikėlių, imbiero, ciberžolės, kardamono, cinamono, muskato riešuto, anyžių, kadagių uogų ir 1 arbatinį šaukštelį cukraus. Užvirinti, nukelti nuo ugnies, palaikyti 5 minutes, kad nusistovėtų. Gerti prieš miegą nedideliais gurkšniais per šiaudelį. Receptas naudingas nuo bet kokio kosulio.
Valgomieji krienai. 25 g smulkintos krieno šaknies užpilti 200 ml verdančio vandens, palaikyti 30 minučių, kad nusistovėtų, nukošti. Vartoti po 2-3 valgomuosius šaukštus prieš valgį atsikosėjimui lengvinti.
Česnakai. Vieną susmulkintą česnako galvutę ir stiklinę avižų grūdų užpilti 2 I pieno, krosnyje arba orkaitėje troškinti 1,5-2 valandas, nukošti. Pakenčiamai karštą vartoti lėtais gurkšniais po stiklinę prieš miegą. Padeda atsikosėti, slopina kosulį, bendrai stiprina organizmą. Rekomenduojama ir nuo ilgos ligos nusilpusiems žmonėms.
Sumaišyti 10 česnako galvučių košelę, 10 citrinų sultis ir 1 kg medaus, uždengtame inde tamsioje vėsioje vietoje laikyti savaitę, kartkartėmis pamaišyti. Gerti 1 kartą kasdien po 4 arbatinius šaukštelius, bet neryti iškart, neskubėti, lėtai lišti vieną šaukštelį po kito. Nepraleisti dienų.
Gydymo kursas - 2 mėnesiai. Jei reikia, gydymą galima tęsti iki visiško pasveikimo po mėnesio pertraukos.
Sumaišyti 400 g krienų košelės, 400 g česnakų košelės, 1 kg sviesto ir 5 kg medaus, verdančio vandens vonelėje palaikyti 5-10 minučių vis pamaišant. Vartoti po 50 g prieš valgį.
100 g česnakų košelės verdančio vandens vonelėje sumaišyti su 500 g žąsų taukų. Sergant lėtine, sunkia pneumonija, mišinį gausiai užtepti ant pergamentinio popieriaus, dėti ant krūtinės, aprišti vilnone skara, šiltai apkloti. Kompresą dėti prieš naktį. Prieš miegą išgerti vieną stiklinę anksčiau minėto avižų, česnakų ir pieno mišinio. Kompresus dėti kasdien dvi savaites. Paskui daryti savaitės pertrauką.
Gydymo kursus tęsti iki visiško pasveikimo.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau