Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugsėjo » 4

Svogūnų lukštų panaudojimo gudrybės

Daugelis nė nesusimąstydami išmeta svogūnų lukštus bet pasak namų švaros ekspertės Jillee, rašančios blogą „One Good Thing“, svogūnų lukštai turi daug panaudojimo būdų, kuriuos žino tik nedaugelis.

Savo Instagrame ji rašė: „Neišmeskite svogūnų lukštų! Pirma išbandykite šiuos sumanymus! Ar žinojote, kad sausuose, popierių primenančiuose svogūnų lukštuose yra gausu vitaminų A, C ir R, o taip pat imuninę sistemą palaikančių antioksidantų? Maistinių medžiagų kupinus svogūnų lukštus sudėkite į užspaudžiamą maišelį ir įdėkite į šaldiklį – vėliau galėsite juos panaudoti.“ 

Bet ką galima daryti su svogūnų lukštais? Išbandykite šiuos įdomius sumanymus. Jillee savo pasiūlymais pasidalino su 59 600 savo Instagramo sekėjų. Pavyzdžiui:

Sultinio gaminimui

Svogūnų lukštus virkite kartu su kitomis daržovėmis, kurių galiojimo laikas artėja prie pabaigos. Jillee sako, kad taip sultinys įgauna turtingą svogūnų skonį ir taip pat imuninę sistemą stiprinančių savybių. Kad sultinyje neliktų svogūnų lukštų gabalėlių, išvirtą sultinį būtinai perkoškite.

Ryžių skaninimui

Jillee svogūnų lukštų įdeda į verdamus ryžius. Taip jie įgauna daugiau skonio ir papildomą dozę maistinių medžiagų. Ji pataria: „Ryžiams naudokite stambesnius lukštus, kad paskui juos būtų lengviau išgriebti iš ryžių.“

Duonos pagardui

Savo namuose kepamą duoną galite pagardinti svogūnų milteliais – taip duonos kepalėliai bus daug ryškesnio skonio. Jillee rekomenduoja: „Smulkiai sutrinkite keletą svogūnų lukštų, kol jie virs milteliais, o tada vieną arbatinį šaukštelį jų įdėkite į tešlą.“

Kompostavimui

Svogūnų lukštus galima naudoti ne tik virtuvėje – jie pravers ir sode. Jei norite ekologiškai šalinti maisto atliekas, kompostavimas – puikus pasirinkimas. Blogerė sako: „Jei naudosite maistinių medžiagų kupiną kompostą, jūsų daržas ir gėlynai atrodys visai kitaip!“.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
24.09.2020 laikas 13:49 Ežiuolė - sveikatai stiprinti
Pastebėta ir moksliniais tyrimais pagrįsta, kad visų užkrečiamųjų ligų, epidemijų/pandemijų atvejais nesuserga arba lengvai serga asmenys su stipria imunine sistema.

Skaityti daugiau

24.09.2020 laikas 13:14 Kas naujo Veneroje? Aiškėja naujų įdomybių
Venera praeitą savaitę nesitraukia iš viso pasaulio akiračio dėl labai intriguojančio fosfino dujų atradimo, tačiau kaimyninė planeta slepia ir daugiau įdomybių. Pavyzdžiui, kokia buvo jos geologinė (afroditologinė?) praeitis?...

Skaityti daugiau

24.09.2020 laikas 08:03 Kodėl į kavos puodelį reikia įberti žiupsnelį druskos
Daugelis žmonių neįsivaizduoja savo dienos be puodelio skanios kavos. Ji įprastai gardinama cukrumi, pienu ar grietinėle, tačiau kai kurie į kavą įberia druskos ir sako, kad tai pagerina gėrimo patirtį.

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 21:30 Ar lapkričio 2 dieną asteroido skersmuo bus apie 10 km?

2020 m. rugpjūčio 22 d. NASA spaudos-taryba viešai perspėjo visuomenę, kad lapkričio 2 d., JAV prezidento rinkimų išvakarėse, asteroidas 2018 VP1 praskries pro Žemę.

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 20:21 Pentagonas siunčia Kosmoso pajėgų lakūnus į Vidurinius Rytus

Naujai suformuotos JAV kosminės pajėgos pradėjo savo pirmąjį dislokavimą užsienyje, 20 pilotų dislokuoti į Al-Udeid karinėje oro pajėgų bazėje katare. Netrukus prie „pagrindinių kosmoso operatorių“ prisijungs dar keli žmonės, kurie valdys palydovus, stebės priešo manevrus ir bandys už...

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 18:07 Gamtos vaistai vaikams ir suaugusiems nuo peršalimo, rėmens, alergijos dantų skausmo
Turiu du vaikus - berniuką ir mergaitę. Jau netrukus ateis ruduo, o su juo ir peršalimo ligos. Norėčiau pasidalinti keliais liaudies medicinos receptais, kuriuos naudoju pati ir gydau savo vaikus.

Skaityti daugiau