Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2021 » Vasario » 7

Unikali piktžolė - žliugė, nuo kataraktos

Ar galima įveikti kataraktą? Ar operacija būtina? Manau, kad tokie klausimai jaudina daugelį. Amžių amžiais mūsų protėviai gydėsi tuo, ką duodavo gamta: žolelėmis, žiedais, medumi, žodžiu, natūralios kilmės priemonėmis.

Aš sužinojau apie kai kuriuos augalus, naudingus nuo kataraktos, kai reikėjo padėti žmonai kovoti su šia liga.

Daržinės žliūgės atsparios šalnoms, jos greitai dauginasi ir sparčiai auga iki pat žiemos. Nepaisant to, kad jos dažniausiai laikomos piktžolėmis, jas valgyti yra labai sveika. Jose randama karoteno, sinapinės rūgšties, eterinių aliejų, vitaminų C ir E, mineralų: chloro ir kalio. Liaudies medicinoje ir homeopatijoje žliūgės naudotos virškinamojo trakto ligoms, reumatui, kepenų sutrikimams, podagrai, plaučių ligoms gydyti, vidiniam kraujavimui stabdyti. Taip pat žliūgės teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, stiprina nervų sistemą ir gali padėti nuo skydliaukės sutrikimų. Iš žliūgių gaminami sveiki, žalieji kokteiliai, salotos, sriubos, troškiniai ar kiti patiekalai.

Gyvename mes mieste, o kaime turime nedidelį namelį. Visą vasarą ir dalį rudens praleidžiame užmiestyje: dirbame sodyboje, auginame daržoves, žalumynus, kovojame su piktžolėmis. Žliūges daugelis sodininkų laiko bjauriomis piktžolėmis ir negailestingai rauna lauk. Bet daug kas tinkamai neįvertina žliūgių kaip vaistinių augalų. Oi, kaip jie klysta! Žliūgės gydo ne vieną ar dvi ligas, jos turi platų poveikio spektrą. Šių žolių antpilas naudingas, gydant kepenų, širdies ligas, osteochondrozę. Naudingas jis ir nuo kataraktos, nes daugeliui žmonių lęšiuko drumstis atsiranda dėl blogo kasos ir už apykaitos procesus atsakingų organų darbo.

Metų metais ravėjome žliūges savo sodyboje ir dūsavome, kad niekaip nepavyksta jų galutinai atsikratyti. O kai sužinojome apie naudingumą, tai jų, lyg tyčia, pradėjo augti mažiau. Ir tada kiekvienas šių žolelių ryšelis pasidarė kone aukso vertės. Žmona pavėsingoje sodo dalyje specialiai padarė dvi lysves specialiai žliūgėms. Taip žliūgės mūsų sode įgavo naują statusą: iš įkyrėjusių piktžolių virto itin garbinamais augalais!

Dideliais kiekiais vartojome šviežias žliūges, dėjome jas į salotas ir barščius. Prisiruošdavome ir žiemai, o paskui džiovintomis žliūgėmis gardindavome sriubas, pabarstydavome sumuštinius su sviestu.

Štai keli naudingi patarimai, kaip vartoti žliūges.

1 valgomąjį šaukštą žolės užpilti stikline verdančio vandens, palaikyti 2 valandas, kad nusistovėtų. Vartoti mažomis porcijomis 4 kartus per dieną prieš valgį. Antpilą galima lašinti į akis (po 2-3 lašus 3 kartus per dieną, gydant pradinę raginio akies dangalo drumsčio stadiją, taip pat ir diabetinę kataraktą).

Žliūgių nuoviru (2-3 valgomuosius šaukštus užpilti stikline vandens) naudinga praplauti akis. Tai stiprina ir gydo akies akių gleivinę, malšina nemalonų deginimo pojūtį.

Žliūgių salotos

  • 100 g žliūgių
  • 100 g svogūnų laiškų
  • 20 g grietinės
  • Kiaušinis
  • Druskos pagal skonį
  • Krapų puošti

Gaminimas

Žliūges, svogūnų laiškus susmulkinti ir sumaišyti su grietine bei kietai virto kiaušinio griežinėliais. Paskaninti druska ir pabarstyti smulkiai supjaustytais krapais.

100 g apie 85 kcal

Paruošimo laikas: apie 5 min

2 porcijos

Unikali Piktžolė - Žliugė, Nuo Kataraktos

Tirštasis koktelis su žliūgėmis

  • 100 g žliūgių
  • 100 g salotų
  • 2 kriaušės
  • 240 ml obuolių sulčių
  • Šaukštelis cinamono
  • Ledukų pagal skonį

Gaminimas

Visas sudedamąsias dalis sudėti į maisto smulkintuvą ir gerai sutrinti, išmaišyti ir supilti į stiklines arba puodelius.

100 g apie 65 kcal

Paruošimo laikas: apie 5 min

2 porcijos

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.08.2019 laikas 20:04 Receptai 5 minutės ir keletas valandų šaldytuve, ir skanus tortas paruoštas!

Patinka jums saldumynai? Esate tikri, kad jūs neprieštaraujate pasmaguriauti skaniu desertu su karšta arbata. Bet, kartais taip nesinori teptis miltais, minkyti tešlos ir ilgą laiką kepti skanėstą orkaitėje.

...

Skaityti daugiau

16.11.2017 laikas 17:27 Receptai Česnakas – baisiausias vėžio priešas
Kinijoje vėžio beveik nėra, kai kada pasitaiko lūpų vėžio atvejų. Kiniečiai kaip profilaktikos priemonę dažnai naudoja česnaką. Česnakas – stiprus antibiotikas. Jame yra jodo druskų, visi vitaminai, eteriniai aliejai....

Skaityti daugiau

03.07.2019 laikas 21:08 Receptai Naminė „daktariška“ dešra. Kaip ją pasigaminti?
Virtą česnakinę dešrą pasigaminti labai paprasta ir tam nereikia specialių įrankių. Išsamesnę informacija apie dešros gamybą galite pamatyti toliau pateiktame vaizdo įraše. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 14:40 Antarktidos paslaptis: Onikso upė teka priešingai visoms taisyklėms
Antarktidą daugeliui mūsų įsivaizduojame kaip negyvo, amžinai šalto krašto erdvę, tačiau šis žemynas slepia nuostabų gamtos fenomeną — Onikso upę. Ši unikali upė, kuri atsiranda vasarą, kai ledynai tirpsta, ne tik rodo, kaip gamta išgyvena ekstremali...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 13:42 Žemę pasiekė galinga galaktikų susidūrimo smūginė banga
Kosmosas nuolat stebina mus savo neįtikėtinomis dramomis ir paslaptimis. Neseniai astronomai atskleidė, kad galaktika NGC 7318b susidūrė su keturiomis kaimyninėmis galaktikomis Stefano kvintete, sukeldama galingą smūginę bangą. Šis fenomenas ne tik a...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 12:09 Vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi skirtumai
Nepasitikėjimas savimi yra universali patirtis, tačiau kaip jis pasireiškia vyrams ir moterims, gali labai skirtis. Šiame straipsnyje nagrinėsime septynis esminius skirtumus tarp vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi, siekdami geriau suprasti, k...

Skaityti daugiau