Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Kovo » 3

Užfiksuotas niekada anksčiau neregėtas geltonas pingvinas

Geltonos ir baltos spalvos pingvinas buvo pastebėtas, kaip manoma, pirmą kartą istorijoje.

Yves Adams – laukinės gamtos fotografas užfiksavo dar niekada anksčiau neregėtą paukštį tarp tūkstančių juodai baltų pingvinų Pietų Atlanto vandenyno saloje.

Yves Adams pasakojo: „Niekada anksčiau nebuvau matęs ar girdėjęs apie geltoną pingviną. Paplūdimyje buvo 120000 paukščių ir tik šis vienintelis geltonas“.

Fotografas iš Belgijos, 2019 metų gruodį vadovavo dviejų mėnesių trukmės ekspedicijai, kurios metu ji sustojo Pietų Džordžijos saloje, kad nufotografuotų mažiausiai 120000 karališkųjų pingvinų, tarp kurių ir pastebėjo šį ryškiaspalvį plunksnuotį.

Adams sakė: „Visi jie atrodė įprastai, išskyrus šį. Tai buvo kažkas tikrai kitokio. Tai buvo neapsakomai unikali patirtis. Vienas iš paukščių atrodė labai keistai ir pažvelgus iš arčiau pamačiau, kad jis geltonas. Tai suvokę visi pašėlome. Metėme į šalį visas saugos priemones ir griebėme savo kameras. Mums taip pasisekė, kad paukštis nusileido būtent ten, kur buvome mes. Mums vaizdo neblokavo didžiulių gyvūnų jūra. Įprastai dėl jų gausos šiame paplūdimyje net neįmanoma judėti.“

Antarktida, ekspedicija, fotografas, fotografija, Gamta, pingvinas

© Yves Adams/Kennedy News 

Anot jo, tai buvo „leucistinis“ pingvinas, kurio ląstelės nebegamina melanino, dėl ko jo juodos spalvos plunksnos tapo geltonos ir kreminės spalvos.

Mokslininkai įtaria, kad šio atvejo pastebėjimas yra naujos plunksnų pigmento klasės atradimas.

2012 metais Antarktidoje, antarktinių pingvinų populiacijoje buvo pastebėtas baltas pingvinas. Manyta, kad jo būklę nulėmė genetinė mutacija, kuri atskiedžia pingvinų plunksnų pigmentą.

Po šio susidūrimo, Adams savo ekspediciją tęsė dar aštuonias savaites, per kurias užfiksavo tūkstančius skirtingų fotografijų, dėl ko tarp jų surasti šias ir jas paviešinti jam pavyko tik dabar.

„Tuo metu užfiksavau tūkstančius nuotraukų, ypač dėl to, kad tuo metų laiku Antarktidoje niekada nesutemdavo,“ – pasakojo jis.

Antarktida, ekspedicija, fotografas, fotografija, Gamta, pingvinas

© Yves Adams/Kennedy News 

Gismeteo.lt 

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.04.2021 laikas 21:06 Aukščiausias žmogus pasaulyje Roberto Vodlou istorija

272 cm ūgis leido Robertui Vodlou tapti aukščiausiu žmogumi pasaulyje. Šis faktas oficialiai užregistruotas Gineso rekordų knygoje. Gerasis milžinas, kaip jį vadino aplinkiniai, toliau augo iki mirties. 272, Ūgis, Leido, Robertui, Vodlou, Tapti, Aukščiausiu, Žmogumi, Pasaulyje, Faktas, Oficialiai...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 20:44 Fregatos “Dunbar” Tragedija

Apie šią baisią tragedija 1857 metais rašė visi laikraščiai. Tai buvo didžiausia tų laikų jūrų katastrofa. Iš 122 laive buvusių žmonių žuvo visi, išskyrus vieną jūreivį.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 11:13 Klimato kaita Arktyje gali padvigubinti žaibų iškrovų skaičių
Šiauriniame poliaratyje žaibų iškrovos yra ypač retas fenomenas, tačiau globaliam klimatui pradėjus šiltėti, dažnesni tapo ir šie reiškiniai.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:56 Mįslingas žaibas Portugalijoje pražudė 68 ožkas

Tuo metu kai dalis Europos susidūrė su ekstremalia balandžiui šalčio banga, kurią lydėjo vėlyvos šalnos ir sniegas, pietiniuose žemyno pakraščiuose šaltas oras susidūrė su karštomis tropinių orų masėmis, kurios suformuoja smarkias audras su perkūnija.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

17.04.2021 laikas 08:03 Covid-19 injections are spreading new “variants” of coronavirus
The illegitimate White House, in collusion with the mainstream media, is continuing to fearmonger with endless Wuhan coronavirus (Covid-19) propaganda, the latest narrative being that scary new “variants” of the alleged virus require more layers of masks and more vaccines. These so-called variants, ...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:23 Pikantiškas sviestas su ciberžole ir raudonėliu

Kad pasigaminti tokį pikantišką sviestą daug pastangų tikrai nereikia, o rezultatas nuostabus. Šįkart aš jį gaminau su ciberžole ir raudonėliu. Super gerai pavyko, tad dalinuosi ir su Jumis.

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau