Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 18

Eksperimentas: vien dezinfekanto rankoms neužtenka – plauti su muilu būtina

Toliau plintant nerimui dėl plintančio koronaviruso žmonės masiškai perka dezinfekantus ir yra raginami kruopščiai plauti rankas.

Bet ar žinote, kaip taisyklingai plauti rankas ir kad dezinfekanto tikrai nepakaks?

Rekomenduojamas laikas, plaunant rankas, siekia visas 20 ar 30 sekundžių. Jei jums atrodo, kad tikrai neverta tiek laiko stovėti prie kriauklės arba rankoms pakaks ir dezinfekanto, klystate.

Vien Dezinfekanto Rankoms Neužtenka – Plauti Su Muilu Būtinalu Būtina

© Paul Barcena | Business Insider | <rankos visiškai neplautos ir 30 s plautos muiluotu vandeniu>

Sveikatos specialistai sutinka, kad puiku, jog visi naudojasi rankų dezinfekantu, ypač tie, kurie kenčia nuo įsisenėjusių sveikatos problemų, tokių kaip astma ar emfizemos, tačiau skatina žmonių nelaikyti šio dezinfekcinio skysčio šilto vandens ir muilo pakaitalu.

Nustatyta, rankų dezinfekantas yra efektyvus, tačiau ne taip stipriai kaip rankų plovimas.

Pasinaudojus ultravioletine šviesa ir kremu vadinamu „Glo-Germ“ – mineraliniu aliejumi, kuris simuliuoja bakterijas ir matomas tik apšvietus ultravioletine šviesa, buvo užfiksuota, kiek purvo lieka ant rankų, nors žiūrint plika akimi jos atrodo visiškai švarios.

Nuotraukose matyti dramatiški skirtumai taip 6 sekundžių plovimo su muilu veiksmingumo ir 15 sekundžių plovimo muilu.

Skirtumas analizuotas ir tarp 15 sekundžių plovimo muilu bei 30 sekundžių trukmės plovimo. Po 15 sekundžių ant pirštų raukšlelių ir sąnarių pastebėti užsispyrusiai įsikabinusių bakterijų pėdsakų, kurie pradingo po 30 sekundžių rankų plovimo.

Toks pats eksperimentas rankas plaunant muilu buvo išbandytas ir su rankų dezinfekantu.

rankos visiškai neplautos ir 30 s plautos muiluotu vandeniu

© kristenanniebell | Instagram

Išbandytas eksperimentas:

Tokį patį eksperimentą išbandė ir Paul Bacerna iš Business Insider.

„Užsitepus „Glo-Germ“ apšviečiau savo rankas ultravioletine šviesa po to, kai jomis lankiausi vaistinėje, įsigijau reikalingų daiktų namams, naudojausi grynaisiais pinigais. Kaip matoma nuotraukoje, rankos buvo ganėtinai nešvarios.

Tuomet rankas nusivaliau „Purell“ rankų dezinfekantu (tam, kad jis veiktų rankoms reikėtų naudoti beveik arbatinį šaukštelį skysčio, skelbia „Amerikos mokslų ir sveikatos taryba“).

Panaudojus dezinfekantą, rankos gerokai apsivalė. Vis dėlto, jis nepašalina bakterijų (ką padaro muilas). Dezinfekcinis skystis tik neutralizuoja bakterijas, bet nepašalina jų nuo rankų ir leidžia joms vėliau vėl atgimti.

Panaudojus dezinfekantą

© Paul Barcena | Business Insider | Panaudojus dezinfekantą

Įspūdingiausia buvo pati paskutinė nuotrauka, užfiksuota po to, kai rankos buvo muiluotos 20 sekundžių ir dar 5–10 sekundžių plautos po tekančiu vandeniu.

Šioji nuotrauka švyti mažiausiai, nes ant rankų tuomet lieka per mažai bakterijų, prie kurių galėtų prisikabinti „Glo-Germ“.“.

Rankas plovus 30 sekundžių su muilu ir vandeniu

© Paul Barcena | Business Insider | Rankas plovus 30 sekundžių su muilu ir vandeniu

Tarp rankų plovėjų egzistuoja lyties atskirtis

Tyrimai jau seniai rodė, kad rankų plovimo įpročiai duoti ne kiekvienam.

2014 metais atliktas tarptautinis tyrimas, kuriam vadovavo Jungtinės Karalystės mokslininkai, nustatė, kad po kontakto su išmatomis savo rankas muilu plauna vos 19% žmonių.

 „Insider Data“ praėjusį mėnesį atliko apklausą, kuri padėjo išsiaiškinti, kad nors daugelis žmonių savo rankas plauna dažniau, vis tiek egzistuoja žymi atskirtis tarp lyčių: iš 1000 tirtų asmenų 65% moterų teigė savo rankoms skiriančios daugiau dėmesio, kol tuo tarpu ši vyrų dalis sudarė 52%.

Taigi, atminkite, kad muiluoti ir plauti savo rankas turite bent 20 sekundžių. Jei tiek laiko atrodo kaip amžinybė, mintyse ar garsiai dainuokite mėgstamos dainos ištrauką. Išmuiluoti ir nuplauti reikia visus pirštus, tarpelius šonus ir pan. Nepalikite nenuplauto nei vieno milimetro, padirbėkite ir ties nagais bei panagėmis.

Ir nepamirškite, baigus plauti rankas reikia jas kruopščiai ir nusausinti, nes kitu atveju bakterijos gali sparčiai daugintis ant rankų likusioje drėgmėje.

Rašo: Gismeteo.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.03.2020 laikas 18:06 Pas Didžiosios Britanijos Karaliene Aptiktas COVID-19

Karalienė Elžbieta II gavo teigiamą rezultatą COVID-19. Šią šokiruojančią naujieną Bekingemo rūmai patvirtino praėjus kelioms minutėms po to, kai ministras pirmininkas Borisas Džonsonas (Boris Johnson) paskelbė turįs teigiamą koronaviruso rezultatą

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 14:44 Seksas Ir Koronavirusas: Ar Tai Nepavojinga?
Daugybėje šalių įvestas karantinas, milijonai žmonių yra priversti užsidaryti namie, todėl nenuostabu, kad tiek poros, tiek vieniši žmonės svarsto, ką koronavirusas reiškia jų lytiniam gyvenimui, rašoma theguardian.com. Turėdami tai omenyje, trijų skirtingų ekspertų paklausėme penkių pačių aktualiau...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 11:59 Panašu, Kad Naujoji Pasaulio Tvarka Prasideda

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Braunas (Gordon Brown) paragino pasaulio lyderius sukurti laikiną globalios vyriausybės formą, kad būtų įveikta dviguba medicininė ir ekonominė krizė, kurią sukėlė COVID-19 pandemija.

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 07:06 Kovoti Su Virusais Padės Česnakas
Lietuvoje ir kitose valstybėse dėl koronaviruso paskelbta nepaprastoji padėtis. Kad neužsikrėstų ar neužkrėstų kitų, žmonėms gali tekti ištisas savaites praleisti namuose. Todėl reikia apsirūpinti ne tik kruopomis, kitais ilgo galiojimo maisto produktais, bet ir vienu galingiausių prieskonių, saugan...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 23:29 Unikalus Jaunystės Receptas: Visiškas Organizmo Atnaujinimas
Tikriausiai visi girdėjote apie daigintus kviečius. Dygimo dieną vandenyje kviečių gyvybingumas padidėja 100 kartų. Tačiau tik keli žmonės žino apie unikalų sudygusių graikinių riešutų receptą, kurio gyvybingumas per 2 savaites, sudygstant vandenyje, padidėja 1000 kartų!...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 22:09 Ar 5G tinklas veikia, kaip ligų greitintuvas?
Yra susirūpinimas, kad UK gali stipriai nukentėti nuo koronaviruso dėl 5G tinklo dislokavimo, teigia sąmokslo teoretikai. Šiuo metu visoje Britanijoje ir šiaurės Airijoje užregistruoti 3983 patvirtinti COVID-19 atvejai. Liga greitai išplito nuo tada, kai ji pirmą kartą buvo aptikta 2020 m. sausio 31...

Skaityti daugiau