Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Medicina » 2018 » Balandžio » 7

Apie bakterijas, virusus ir parazitus

Moksleiviams sakoma, kad virusai - primityvios gyvybės formos, kurios sudarytos iš genetinio kodo ir be jokių išimčių sukelia ligas. Bakterijos - didesnės gyvybės formos, galinčios būti trijų įvairių formų: sferinės (kokai), lazdelės (bacilos) ar spiralės (spirilos), — ir žmogui jos dauguma atvejų būna palankios, išskyrus tada, kai jos sukelia apsinuodijimą maistu.

vėžys, bakterijos, bakterijų teorijos, virusas, sveikata, liga

Abi mikroorganizmų rūšys gali būti ir parazitinės, jei ima daugintis žmogaus organizme.

Per žmogaus genomo projektą, kuris užbaigtas 2003 metais, mokslininkai konstatavo, kad į virusus panašūs dariniai sudaro beveik pusę iš mūsų DNR ir gyvena nekenksmingoje simbiozėje. Vis dėlto, pasak vėžio bakterijų teorijos, bakterijos gali pasidaryti piktybinės, kai jas veikia išoriniai dirgikliai. Šios aplinkybės sukelia įvykių visumą, leidžiančią joms įsigyti į virusus panašių savybių.

Dauguma biologų pasakys, kad bakterijos nesikeičia ir tikrai nevirsta virusais, o vėžio bakterijų teorijos šalininkai įsitikinę, kad yra kaip tik priešingai - bakterijos gali pasidaryti panašios į virusus.

Išsakytos ir dar prieštaringesnės teorijos, pvz., kai kurie mokslininkai mano, kad virusai galėtų būti įtraukti į L formas - savo ląstelių apvalkalų netekusias bakterijas.(1) Šios nuomonės pradmenų galima rasti 1879 metais, kai vyko mokslinės grumtynės tarp Louiso Pasteuro ir Antoine'o Bechampo. Pastarasis aptiko mikroskopinių organizmų fermentuotame skystyje ir pavadino juos mikrozimais (microzymas - t.y. maži kūneliai). Net su savo primityvia įranga A. Bechampas galėjo stebėti, kaip mikrozimai dramatiškai keičia išvaizdą, ir padarė išvadą, kad šių pokyčių priežastis tikrai yra kažkokie pasikeitimai organizme. Savo ruožtu L. Pasteuras manė, kad ligas sukelia mikrobai iš išorės, todėl buvo pradėta diegti vakcinas, skirtas saugoti organizmą nuo išorinių atakų.

Aišku, kad vėžio bakterijų teorijos šalininkai pritaria A. Bechampui, nes mano, kad liga - organizmo viduje prasidedančių procesų rezultatas.

Nuoroda:

  1. Med Hypoth, 1990; 32:1-9
Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-06-30 laikas 14:46 Receptai Triušienos maltiniai su pievagrybių traškučiais ir gaiviomis salotomis
Jeigu kada nusipirksite maltinukus mėsainiams, tai žinokite, kad nėra būtina iš jų gaminti mėsainius. :) Tiesiog juos iškepame ir patiekiame su mėgiamais garnyrais. Apie visa tai plačiau recepte, skaitom!

Skaityti daugiau

2020-03-24 laikas 20:54 Receptai Balta naminė duona vos iš keturių ingredientų (video)
Visus ingredientus supilkite į didelį dubenį ir gerai išminkykite. Dubenį su tešla uždenkite maistine plėvele ir palikite stovėti valandai laiko kambario temperatūroje. Iškilusią tešlą padalinkite į dvi lygias dalis. Pabarsčius mi...

Skaityti daugiau

2020-12-16 laikas 13:01 Receptai Nesaldūs pyragėliai su krabų lazdelėmis
Tokie nesaldūs pyragėliai su krabų lazdelėmis patys skaniausi, tik ištraukti iš orkaitės, kol dar šilti. Jie gaunasi pikantiški ir yra nuostabus pasirinkimas užkandžių stalui. Pamėginkite!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau